Müzikle mutluluk: Haftanın kaçırmamanız gereken keyifli etkinlikleri

Son günlerde sonra dışarı çıkmaktan çekinsek de İstanbul gece hayatı kaldığı yerden devam ediyor. Hem de öyle etkinliklikler var ki evde durmanız hata. Kendinizi ödüllendirmek için dışarı çıkın ve eğlenmeyi bu etkinliklerle tekrar hatırlayın.

Lokalize: Partapart // Mind Shifter, Z•Axis, Cüneyt Taylan
lokalize partapart - mind shifter, zaxis, cuneyt taylan - zorlu psm
Lokalize: Partapart // Mind Shifter, Z•Axis, Cüneyt Taylan

Zorlu PSM, başlattığı Lokalize etkinlik serileri ile yerli sanatçılarımıza yer vererek müzikseverler ile samimi bir ortamda buluşmasını hedefliyor. Şubat ayının ilk konuğu da ülkemizin bağımsız müzik sahnesinin en başarılı plak şirketlerinden Partapart Records. Zihinlerdeki totaliter müzik rejimini değiştirmeyi benimseyen ‘Mind Shifter’, tek kişilik dev elektronik projesi olan Z-Axis, tekno müziğe farklı bir anlam katan ve hippie disco ile alışılagelmişin dışında işler çıkartan Cüneyt Taylan da Partapart adına setin başında olacak.

Garanti Caz Yeşili: Hindi Zahra
garanti caz yesili - hindi zahra - istanbul
Garanti Caz Yeşili: Hindi Zahra

Fas asıllı Hindi Zahra şehre yeniden geliyor. Daha önce Zorlu PSM ve Babylon Bomonti’de sahne alan sanat sanatçı canlı performansı ile adeta katılımcıları büyülemiş olacak ki, gidenler bile tekrar gitmek için plan yapıyordu bu konser için. Kendine özgü tarzı, enstrümanlar ile olan mükemmel uyumuna bir de enerjisini ekleyen Hindi Zahra’yı dinlerken huzur bulmanız ve mutlu olmanız garanti.

Bugge Wesseltoft’s New Conception of Jazz
Bugge Wesseltoft’s New Conception of Jazz
Bugge Wesseltoft’s New Conception of Jazz

Jazz’ı yeniden şekillendiren, elektronik müzikle harmanlayan; bir gün insanların farklı bir şekilde yaşayacağını, düşüneceğini ve de paylaşacağını söyleyen müziğin dahi ve post-modern çocuğu Bugge Wesseltoft ‘New Conception of Jazz’ projesi ile tekrar şehre geliyor. Jazz veya elektronik müzik seviyorsanız önce Bugge Wesseltoft’un bu sıradışı çalışmalarını dinlemenizi öneriyorum. Sonra canlı performans için yerinizde duramayacaksınız zaten.

İskender Paydaş ve Orkestrası
iskender paydas ve orkestrasi - alancha
İskender Paydaş ve Orkestrası

Tarkan, Harun Kolçak, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Teoman gibi bir çok ünlü sanatçı ile birlikte çalışan İskender Paydaş; ‘Zamansız Şarkılar’ ile Türkçe pop müziğine ve zamansız şarkılarına gerçekten farklı ve cesur bir yorum kattı. Enerjik şarkıları ve yorumları ile Alancha’da yer alacak İskender Paydaş ve Orkestrası’nın yüksek dozda eğlence içereceği kesin.

Bob Marley Doğum Günü Kutlaması
bob marley dogum gunu kutlamasi - babylon
Bob Marley Doğum Günü Kutlaması

Sevginin ve barışın temsilcilerinden olan ve bunu müziğine de yansıtan Bob Marley hakkında ne yazsak boş. 72. doğum günü Babylon Bomonti’de, ülkemizin reggae sahnesinde ünlü isimleri Sattas, Bosphoroots, Ras Memo ve Da Frogg ile birlikte Bob Marley’in adına yakışır bir şekilde kutlanacak.

Tabi ki herkesin sevdiği müzik tarzı ve mutlu olacağı etkinlikler farklılık gösterebilir. Partymag adlı mobil uygulamamızı indirerek hem bu etkinliklerin detaylarını, hem de kendinize en uygun etkinliği kolayca bulabilirsiniz.

Müzik, eğlence ve sevgiyle kalın!

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam