Her krizden güçlenerek çık 2: Hayat kolaylaşmıyor, biz güçleniyoruz

Değişimi en doğal haliyle nasıl karşılıyorsun? Değişimle karşılaştığında fazlasıyla kaygıya kapılıp hareket edemez hale geliyorsan veya donup hissizleştiğini fark ediyorsan, yavaş yavaş stresle ilişkini değiştirmeye başlamak için adımlar atmanı öneririm.

Stres kötü ve faydasız gibi görünür, halbuki yaşamlarımızı iyileştirmek için gereklidir. Değişim ve dönüşüm stres olmadan gerçekleşemez. Yaşamın doğası sürekli bir değişim ve dönüşüm içerdiğinden stresin olmadığı bir yaşam mümkün değildir. Ancak, tutumunu değiştirerek stresi yönetmeyi öğrenebilir ve yaşamda yepyeni olasılıkları kucaklayabilirsin. O zaman stres, hayatını manipüle eden bir baş belası olmak yerine faydalı bir itme kuvvetine dönüşür.

Bu son günlerde Corona virüsü sebebiyle tüm dünyaya büyük bir korku ve kaygı yayıldığını gözlemiyorum. Bu haberler üzerine hüsrana kapılıp “Hayat yine mi kolaylaşmadı? E hani 2020 benim yılım olacaktı?” diyenlere sözüm şudur: 2020, 2021, 2022… ve diğer tüm yıllar değişimi kucaklayarak kendini güçlendirmek için çalışanlara muazzam hediyelerle dolu olacaktır. Ancak, değişimi ve gelişimi reddediyorsanız, yaşam bu doğal gerçekliğini size kabul ettirmek için her yolu deneyecektir.

Değişime adapte olmak için bugün stresle ilişkiniz üzerine çalışmaya başlamalısınız. Stres, yaşamın bizimle yakınlaşma şeklidir, çünkü yaşamın doğasına göre bizi gelişim için en çok zorlayan, en yakın arkadaşımızdır.

Hayat kolaylaşmıyor biz güçleniyoruz!

Hayat kolaylaşmıyor, biz güçleniyoruz” diye bir söz var. Muhtemelen duymuş olmalısınız. Benim zor zamanlarımda kendime sıkça hatırlattığım bir sözdür bu. Taşıması zor bir duyguya kapıldığımda “Haydi Diğdem kal içinde, biraz daha kal vazgeçme, nefes alıp vermeye devam et” derim. Yaşamın bu zor anlarını yogadaki plank gibi zorlayıcı pozlara benzetirim. Bilirim ki o zor anın içinde nefes alıp vermeye devam edebildiğimde gelişim gerçekleşir. Konfor alanım genişler ve bir sonraki gün hayatıma çok daha güçlü başlarım. Değişimi kucakladığımda kapladığım alanı genişleterek, hayatımda daha önce benim için var olmayan, yeni olasılıklara yer açtığımı bilirim. Ben güçlendiğimde hayat kolaylaşır.

Harekete geçmek için hayatın kolaylaşmasını beklemek sadece zaman kaybı getirir!

Hayat bana karşı değil, benim için oluyor!

Stresle yaşamayı öğrenmenize yardımcı bir diğer faydalı bakış açısı da budur. Hayatta her ne oluyorsa sizin faydanız için olduğunu düşünmek, beyninizin yeni ve canlı olasılıkları görüp yaşamınıza çekmesine yardımcı olacaktır. Kalpten inanırsanız çözüme çok daha hızlı ulaşırsınız. Dilerseniz bir mantra gibi her sabah uyandığınızda söyleyebilir veya bir kağıda yazarak doğal düşünce şeklinize dönüşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Değişime adaptasyonunu hızlandırmak isteyenler için 3 faydalı araç: Yoga, meditasyon ve nefes!

Stresle ilişkinizi geliştirmeye yardımcı üç faydalı aracı hayatınıza katmanızı öneriyorum: Yoga, meditasyon ve nefes. Bu üçlü düzenli pratik ettiğinizde bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, zihin berraklığı getirecek ve değişim karşısında sağlıklı kalarak kendiniz için doğru stratejiler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Benim hayatıma büyük katkısı olan bu araçların size de büyük faydası olacağından şüphem yok!

Bu pratikleri gün aşırı veya haftada birkaç kez yapabilirsiniz.
Bu arada kişisel hijyeninize dikkat etmeyi, bol su içmeyi, iyi beslenmeyi ve güzel uyumayı ihmal etmeyin!

Ayrıca, Nisan’da başlayacak ve 8 hafta sürecek online Kendimle Bağlantı Programıma da göz atmanızı öneririm. Bu yazının altında kısa bir açıklamasını bulabilirsiniz.

Biz çok güçlüyüz ve bu krizden de çok güçlü çıkacağız!
10 dakika Yoga:

Diğdem ile Yoga: 10 dk Sabah Yogası – Yeni Başlayanlar için!

3 dakika Nefes:

Diğdem ile Yoga: Okyanus Nefesi

15 dakika Yaratıcı Enerji Akışıyla Meditasyon

Diğdem ile Yoga: Yaratıcı Enerji Akışı ile Meditasyon Pratiği

Kendimle Bağlantı – 8 haftalık online program

Kendimle bağlantı kurmayı öğrenmek bu yaşamdaki en büyük hediyelerimden biri oldu. Yıllarımı aldı ama keşfettiklerim her saniyesine değer!

Bugün geçtiğim yollarda yürümekte olan arkadaşlarıma destek olmak için Kendimle Bağlantı isminde 8 haftalık bir online program hazırladım. Dünyaca bilinen ve etkisi yüzlerce insan tarafından onaylanmış, benim de hayatımda düzenli olarak kullandığım ve etkin sonuçlar elde ettiğim araçlar ve bilgileri paylaşıyorum sizinle. Keşke bunları 10 sene önce bilseydim dediğim her şeyi bu programda toparladım. Amacım, yaşamımda büyük fark yaratan bu muazzam araçların ve bilgilerin daha çok insanın hayatına girmesi ve yaşam kalitelerinin artmasına katkı olmak.

Yaşamını değiştirecek olan doğru bilgiye ulaşmak ve bu bilgiyi yaşamında kullanmayı öğrenmektir. Bu yaratıcı yolculukta sen de bize katılmak istersen detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] adresimden bana ulaşabilirsin. Ayrıca web sitemi de ziyaret edebilirsin. 

İlginizi çekebilir: Her krizden güçlenerek çık 1: Değiştirebileceklerine odaklan

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam