Hayata karşı içimizdeki patroniçeyi çıkarmanın zamanı geldi!

Sağlıklı bireyler yetiştirmek için sağlıklı kadınlara, annelere ihtiyaç vardır.

Bu nedenle her kadın kendi içindeki gücü bulmalı ve ona sıkıca tutunmalıdır.

Hangi gücü, nereden, nasıl dediğinizi duyar gibiyiz….

Okumaya devam edin….

patron

1. Ne yapın ne edin tutkunuzu bulun!

Hiçbir kişisel ya da toplum baskısı altından kalmadan, ne olursa olsun tutkunuzu bulun. Bu ister yemek yapmak olabilir, ister araba yarışına katılmak isterseniz de evlenmek, kısacası sizi ne mutlu ediyorsa onu bulun. Emin olun ki tutkunuzu bulduktan sonra yapacağınız işi de bulacaksınız, hem de size hiç de iş gibi gelmeyecek!

2. Güveninizi her gün künyeniz gibi taşıyın.

Bu hayatta ne kazanacaksanız güveninizden dolayı kazanacaksınız bunu unutmayın. İlişkileriniz, kariyeriniz, çocuğunuzun hayatı tamamen sizin güveninizle şekillenecektir.

3. Siz, siz olun.

Başka kimse değil! İçinizde ne varsa onu dışarı yansıtın, kim olduğunuzu kabul ettirmek istiyorsanız önce siz bunu kabul etmelisiniz. Kendinizi tanıyın ve bu huylarınızı sevmeyi öğrenin.

4. Kendi yolunuzu kendiniz çizin.

Başka kimseyi dinlemeyin, bunun için atılacak en büyük adım araştırmak. Elinizde ne varsa değerini bilin ve bununla yola çıkın. Unutmayın tüm büyük iş adamları ve iş kadınları daha ellerinde hiçbir şey yokken yola çıktılar. Bu nedenle kimsenin lafına aldırış etmeden kendi yolunuzu kendiniz çizin.

patron 2

5.  İyi bir dinleyici olun.

İnsanların ne istediklerini anlayıp onlarla empati yapabilmenin ilk yolu budur. Kulaklarınızı açın ve insanları dinleyin. Neye ihtiyaçları olduklarıyla yürekten ilgilenin. Böylece hem onları (eş, dost, ortak vs) daha iyi anlamış hem de daha fazla tecrübeye sahip olmuş olacaksınız.

6. “Sorun” ve cevabı alacaksınız.

Tüm ünlü iş adamları ve iş kadınları gönülden inandıkları şeyler uğruna risk aldılar. Bu nedenle eğer herhangi bir şeye gönül koyduysanız mutlaka sormaktan çekinmeyin. Siz sormaya devam ettikçe aradığınız cevaplar size gelecektir.

7. Asla ve asla öğrenmekten vazgeçmeyin.

Öğrenmenin yaşı yoktur, bu nedenle siz siz olun öğrenmeye devam edin. Araştırmacı olun meraklı olun ve açık olun. Kendinizle tatlı bir rekabet halinde olun ve gelişiminizin farkına varın.

 

Kaynak:

brit.co

success.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!