Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: 10 Saniye

Herkese yeniden merhaba! Umarım her şey yolundadır ve önerdiğim tiyatro oyunlarına gidiyorsunuzdur. Bu hafta yepyeni bir tiyatro oyunuyla sizlerleyim: Hepimizin çok sevdiği Algı Eke ve Nergis Öztürk’ün oynadığı 10 Saniye oyunu. Vallaha biz röportajı çekerken çok eğlendik. Ama bu oyun pek de eğlenceli bir oyun değil. Aksine öğretici.

Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College’dan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği “aramasını” ya da “kaybetmesini” anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemiz gerektiğini sorgulatan bir oyun “10 Saniye”.

Yıllardır “kutsallık” kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif’i karşı karşıya getiren bu oyun; eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış sunuyor.

ALGI EKE & NERGİS ÖZTÜRK İLE ''10 SANİYE'' OYUNUNU KONUŞTUK! | Aslı Aybars

Herkesin muhakkak gidip izlemesi gerek. Şimdiden keyifli seyirler! Hoşça kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Biz İyi İnsanlarız

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam