Haftanın sağlıklı yaşam röportajı: Makbule Abut ile Feng Shui üzerine – 2

Merhaba! Daha önce size Feng Shui’den bahsetmiştim. Bugün yine Feng Shui’yi anlatacağım fakat bilmediğimiz şeyleri. Ama öncesinde Feng Shui neydi onu hatırlatmak isterim.

Feng Shui, evrensel Qi enerjisi’nin çalışılmasıdır. Qi aldığımız havadır, hayatın nefesi, düşüncelerimiz ve enerjidir. Qi hareketlidir, akar, yükselir, alçalır, camdan geçer, duvardan sızar, yürürken önümüzde taşırız. Kaynaktan yeryüzüne hayatın devamlılığı için sürekli qi enerjisi akar; bu enerji bir an için kesilse hayat dururdu.

Feng Shui’de ilişkiler güneydoğuyla alakalı. Kapı girişinde sağ köşeye çiftli biblolar koyabilirsiniz. Paranın da köşesi güneydoğu. Köşelere koyduğunuz çin paraları ve altın tas gibi objeler bolluk berekettir. Ama her şeyden önemlisi zihnimizi açık tutmamız gerekiyor. Yani yaptığımız işe inanmamız ve olacağına dair düşünceler edinmemiz gerekir.

Bir önemli bilgi daha söylemek istiyorum. Evde ne kadar çok cam varsa, çocuklar o eve hakimdir. Yani sizin sözünüzü pek dinlemezler.

Peki ne yapmalıyız, ne yapmamalıyız? Hepsi için Makbule Abut ile yaptığımız sohbeti YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz.

FENG SHUI – Aşk ve Feng Shui Bağlantısı, Feng Shui'de Nelere Dikkat Edilmeli | Aslı Aybars

 

Bana Instagram adresimden ulaşabilirsiniz.

Enerjinizi güzel ve doğru kullanmanız dileğiyle. Sevgiler!

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam