Haftanın sağlıklı yaşam röportajı: Makbule Abut ile Feng Shui üzerine

Merhaba!

Bugün Feng Shui’den bahsedeceğim ve farkında olmadan neler neler yapıyormuşuz, onları anlatacağım sevgili okurlarım. Herkesin evini, odasını, iş ortamını buna göre ayarlıyor. Para gelmesi için, aşk olsun diye birtakım objeler koyuyorlar. Ben de bu işin aslı astarı nedir dedim ve gittim sevgili Makbule Abut ile röportaj yaptım. O röportajı da YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz. 

Şimdi gelelim Feng Shui’ye: Evrensel Qi enerjisinin çalışılmasıdır. Qi aldığımız havadır, hayatın nefesi, düşüncelerimiz ve enerjidir. Qi hareketlidir, akar, yükselir, alçalır, camdan geçer, duvardan sızar, yürürken önümüzde taşırız. Kaynaktan yeryüzüne hayatın devamlılığı için sürekli qi enerjisi akar, bu enerji bir an için kesilse hayat dururdu.

Çinliler yaklaşık 8 bin yıl önce koyunlarını bir yere yaymışlar ve gitmişler. 1 sene sonra geldiklerinde Batı’daki koyunların iç organlarının çürüdüğünü görmüşler. O yüzden Batı’ya ölüm diyorlar. Şimdi hala Hong Kong’da Batı’ya bakan bütün pencereler kapalıdır. Ya da kristal, ayna gibi objeler koyuluyor ki batan güneşin enerjisi içeriye girmesin.

FENG SHUI NEDİR? FENG SHUI NASIL UYGULANIR? / FENG SHUI'YE GÖRE DEKORASYON | Aslı Aybars

 

Bunun gibi birçok hikaye ve inanç var. Detaylısı ve daha fazlası YouTube kanalımda! Bana Instagram adresimden ulaşabilirsiniz. Enerjinizi güzel ve doğru kullanmanız dileğiyle. Sevgiler!

Fotoğraf kaynak: The Independent

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık röportajı: Murat Ertürk ile pilates üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam