Günlük burç yorumları: 9 Ağustos

Koç Burcu

Çevrenizdekiler size gülümsemenizi, pozitif düşünmenizi öğütlüyor olabilir. Ancak bu kadar çok şey ters giderken nasıl pozitif olabilirsiniz? Bu konuda haklısınız fakat işlerin yoluna girmesini istiyorsanız, öncelikle sizin pozitif olmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Boğa Burcu

Yeni başlayacağınız bir şey çevrenizdekileri korkutuyor diye siz de korku duymak zorunda değilsiniz. Hepimiz farklı deneyimlere sahibiz, farklı bir çevreden geliyoruz. Bu yüzden herkesin tepkilerinin, düşüncelerinin kendine özgü olduğunu unutmayın ve doğru bildiğiniz yoldan şaşmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

İkizler Burcu

Size yaklaşan bir kişi, sizin ilgi alanlarınızı kullanarak bir şeylere ikna etmeye çalışıyor olabilir. Böyle durumlarda ne verdiğiniz ve ne alacağınızı düşünün. Eğer bu soruya net bir yanıt bulamıyorsanız, bir adım geri çekilip konuyu yeniden değerlendirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yengeç Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir iş veya birikte olduğunuz bir kişinin aslında düşündüğünüz gibi olmadığını, sizi kandırdığını fark edebilirsiniz. Aslında bu tür hikayelerde her zaman gerçek sizin önünüzdedir ve siz onu zamanı geldiğinde fark edersiniz. Böyle zamanlarda elinizde kalanların kıymetini bilerek yolunuza devam etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Aslan Burcu

Bir hayalinizi gerçeğe dönüştürmenin imkansız olduğunu fark edebilirsiniz. Böyle zamanlarda yaşadığınız üzüntüye, sahip olamadıklarınıza odaklanmak yerine elinizdekilere konsantre olmalısınız. Bir süre sonra gerçekten ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Başak Burcu

Hayatınızda yeni bir şey olduğunda, heyecanlanmak yerine temkinli yaklaşanlardan olabilirsiniz. Ancak bu sefer kendinizi heyecana, mutluluğa, umuda bırakmanın tam zamanı! Uzun süredir bu duyguyu yaşamadığınız için size çok iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

Eğer birisi sizi takımına almak istiyorsa, buna şüpheyle yaklaşmaya meyillisiniz. Başkalarının sizden faydalanabileceği ihtimali, sizi tedirgin bir insana dönüştürebilir. Oysa kendi değerlerinizin farkına vardığınızda, aslında sizi kendi yanlarında isteme sebeplerini kolayca anlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Akrep Burcu

Hayat her gün değişiyor. Biz de günlük rutinlerimizde, ilişkilerimizde, iş hayatımızda ve hayatın pek çok alanında yaşanan bu değişimlere ayak uydurmalıyız. Bazen bu durum konfor alanınızı bozmanıza neden olabilir. Ancak bunu yapmazsanız, o değişim getirdiği yeniliklere de ulaşamayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yay Burcu

Bazen umuda kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki kendimizi kandırıp gerçekleri görmeyebiliyoruz. Biraz daha çevrenizde olup bitenlere karşı gözlerinizi açmak, dikkatli davranmak iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir ve siz bir anda bir kurtarıcının gelip sizi kurtarmasının hayalini kurabilirsiniz. Belki bir kurtarıcı değil ama sizin bunu yapmanızı sağlayacak yeni kapılar açılabilir. Bu yüzden çevrenizde olup bitenlere karşı dikkatli davranmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Kova Burcu

Radyoda bir şarkı duyarsınız ve bir anda ruh halinizi değiştirir. Eğer canınızı sıkan bir şey varsa, etrafınızda olup bitenlere karşı daha dikkatli olmalısınız. Belki de aradığınız çözüm tam karşınızda olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Balık Burcu

Bazen ne yaparsanız yapın işler istediğiniz gibi yürümez, umut etmeniz için hiçbir sebep kalmaz. Böyle zamanlarda tam vazgeçmek üzereyken, bir mucize olur ve karşınıza harika bir fırsat çıkar. Bu yüzden vazgeçmeyin, umudunuzu korumaya çalışın ve enerjinizi yüksek tutun. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!