Günlük burç yorumları: 8 Haziran

Koç Burcu

Birisine duygularınızı açmak istiyor olabilirsiniz. Ancak acele etmeyin. Harekete geçmeden önce düşüncelerinizi kendi kafanızda toparlamanız, ne söyleyeceğinizi tasarlamanız iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Birinden hoşlandığımızda duygularımızı açıkça ifade etmek yerine kaçıngan davranışlar sergilemeyi ve karşı tarafın bir adım atmasını bekleriz. Bu davranışın altında yatan en net sebep ise reddedilme korkusudur. “Ya benimle aynı duyguyu paylaşmıyorsa? Ya rezil olursam? Ya bir daha beni görmek istemezse?” gibi endişe içeren düşünceler adım atmayı engeller. “Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açmaktan kormayın: İlk adımı atmayı kolaylaştıracak 5 öneri

Boğa Burcu

Çözümü olmayan bir sorun ortaya çıktığı için biraz gergin olabilirsiniz. Kontrol sizde olmadığı zamanlarda çok fazla strese giriyorsunuz. Ancak endişelenmeyin, doğru kişilerden yardım isterseniz, bu yardım kısa süre içinde gelebilir ve sizi bu stresten kurtarabilir. Her şeyi tek başınıza çözemesiniz. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

İkizler Burcu

Çatışmalardan kaçan değil, aksine fikirleri tartışmayı seven, düşüncelerini savunmaktan keyif alan birisiniz. Ancak bugün, bunun için pek uygun bir zaman olmayabilir. Bazı konularda fikirleriniz çok sert olabilir. Oysa bugünü biraz sakin ve rahat geçirmek daha iyi bir fikir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yengeç Burcu

Büyük bir soru işaretiyle mücadele etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Seçeneklerin biri diğerinden daha iyi olmadığı için bir türlü emin olamıyorsunuz. Evrenden size bir işaret göndermesini ve doğru yanıtı bulmayı umuyor olabilirsiniz. Oysa biraz kendinizi serbest bıraksanız, akışta kalsanız, aradığınız yanıtları zaten bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Aslan Burcu

Bir süre önce başladığınız bir işin nereye gittiğini bilemeseniz de içinizde bir ses doğru yolda olduğunuzu söylüyor. Bu sese güvenin. Zamanla kafanızdaki belirsizlikler, kararsızlıklar da yok olacaktır. İşte o noktada, siz de nereye gittiğinizi tayin edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Başak Burcu

Birileri sizin otoritenizi zorluyor olabilir. Üstelik bunu, kendinizi en güvensiz, en yetersiz hissettiğiniz noktadan yapabilir. Böyle durumlarda endişe ve paniğe kapılmak, sizi olduğunuzdan daha kötü gösterebilir. Bunun yerine bilmediğiniz noktaları açıkça söylemek ve öğrenmek için istekli olmak ve bu isteğinizi paylaşmak sizi bir adım öne geçirebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Terazi Burcu

Parasal konularla ilgili önemli bir karar verme aşamasındaysanız, planlama yaparak daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. Artı ve eksi yönleri masaya yatırıp, kendinize “Neden” sorusunu sorarak ilerleyebilirsiniz. Böylelikle ortaya daha net bir yanıt çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatınız boyunca para yönetimi konusunda başarılı olup olmadığınızı belirleyen pek çok faktör var. Hiç kuşkusuz kişisel özellikleriniz ve alışkanlıklarınız da bu faktörler arasında önemli bir yere sahip. Peki siz para yönetimi konusunda ne kadar başarılısınız? “Para yönetimi konusunda başarısız olmanıza neden olan özellikler

Akrep Burcu

Sezgilerinizin kuvvetli olması, güzel bir özellik olmakla birlikte bazen de olumsuz etkileri olabilir. Bunu tümden reddedebilir veya rasyonalize edip kabul edebilirsiniz. Ancak daha iyi bir öneri istiyorsanız; sezgilerinizin üzerine gidip onları açmalısınız. Neden bunu hissettiğinizi düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Yay Burcu

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda öncelikle düzensiz, organize olmamış, dağınık alanlardan başlayabilirsiniz. Sadece düşünerek vakit geçirmeyin, harekete geçin. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

Oğlak Burcu

Sosyal hayatınızla ilgili bazı şeyleri yanlış yapmış olabilirsiniz. Ancak bunu düşünerek kendinizi zorlamaya, üzmeye gerek yok. O şekilde gelişti ve o şekilde oldu. Bazen bazı şeyleri geride bırakıp ileriye bakmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Kova Burcu

Umut bugün kapıdan, bacadan, hayatınızın her alanından giriyor. Ancak siz onu görmekte zorlanabilirsiniz çünkü şu sıralar geçmişi düşünmekle meşgulsünüz. Geçmişte bir şeylerin neden yolunda gitmediğini düşünerek vaktinizi boşa harcamayın. Aksine, geleceğe bakın. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Balık Burcu

İçinde bulunduğunuz bir ikilemle ilgili herkes bambaşka fikirler veriyor olabilir. Siz de her taraftan çekiştirildiğiniz için bir türlü düşüncelerinizi açıklayamamış olabilirsiniz. Böyle zamanlarda size doğru gelen ne ise onu savunun. Elbet sizin savunmanızdan etkileneceklerdir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!