Günlük burç yorumları: 7 Temmuz

Koç Burcu

Yolunda gitmeyen bir şeyi düzeltmek için fazlasıyla vakit kaybetmiş olabilirsiniz. Artık biraz olayları akışına bırakmanın, geçmişe odaklanmak yerine geleceğe yönelmenin zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Boğa Burcu

Israrcı karakterde bir kişi size bir konuda çok ısrar edebilir ve bu yüzden kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Öfkenin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Sakin kalmaya özen gösterin. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Siz kendinizi kararlı, mutlu, pozitif birisi olarak tanımlarken etrafınızdakiler daha kararsız, değişken fikirli olduğunuzu düşünebilir. Belki de bunun sebebi siz değil, birlikte vakit geçirdiğiniz kişiler olabilir. Kimlerle arkadaşlık ettiğiniz önemli. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yengeç Burcu

Yakın zamanda çok büyük bir iyilik yaptığınız kişiden aynı karşılığı bulamamış olabilirsiniz. Buna üzülmek yerine bu davranışın arkasında bir neden olabileceğini düşünmeye ne dersiniz? Küsmek yerine başkalarını anlamayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Aslan Burcu

Eğer gizli bir bilgiyi öğrenmeye çalışıyorsanız, adımlarınızı küçük küçük atmalısınız. Eğer çevrenizdekiler ne yaptığınızı anlarsa,bilerek veya bilmeyerek size engel olmak isteyebilirler. Bu yüzden sessiz sakin ilerlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Başak Burcu

Hayatınızda bir şeyler değişiyorsa, buna adapte olmak sizin için biraz zaman alıyor. Kendinizi sıkıştırmak yerine değişimi sakince kucaklayabileceğiniz zamanı tanıyın. EĞer buna ihtiyacınız avrsa, bir sebebi vardır. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Terazi Burcu

Hayatınızdaki yolunda gitmeyen bir şey, çok fazla enerjinizi tüketiyor olabilir. Yaptığınız her çaba sonuçsuz kalıyorsa, belki de bu işin peşini bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Enerjinizi daha verimli şeyler için kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Akrep Burcu

Hayatınızdaki bir yenilik, heyecan verici duygular uyandırabilir. Ancak sizi geri çeken bir şeyler var. Bunun ne olduğunu tespit edip ortadan kaldırmak, heyecanlarınızın peşinden gitmek sizin için bir görev olmalı. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Yay Burcu

Sosyal medyadan tanıdığınız kişiler, gerçek hayatta aynı olmayabilir. Buna dikkat etmekte fayda var. Sosyal medyadan tanıdığınız bir kişiyle çalışmanız veya ondan bir şey almanız gerekiyorsa, birkaç kez kontrol etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Oğlak Burcu

İş konusunda birlikte çalıştığınız bir kişinin taleplerini anlamakta zorlanıyor olabilir. Tahmin yürütüp daha stresli bir şeye dönüştürmektense, anlamadığınız noktaları sormaktan çekinmeyin. Doğru soruları sorarak daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Kova Burcu

Bir konuda endişeleriniz, korkularınız varsa, sevdiğiniz kişilerin bu korkuları gidermesini beklersiniz. Ancak bu bazen tam tersi de olabilir. Bu yüzden kendi korkularınızı ve endişelerinizi iyileştirmenin keşfetmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Balık Burcu

Eğer sizi üzen, inciten bir şey varsa ve bunu saklamaya çalışmak yerine ortaya çıkarmakyı deneyebilirsiniz. Duygularınızı baskılayarak yönetemezsiniz. Onları hissedip kabul etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!