Günlük burç yorumları: 7 Eylül

Koç Burcu

Ay’ın konumu sayesinde yetenekleriniz konusunda sınırlarınızı zorlayacağınız bir gün olabilir. Ancak ısrarcı davranışlarınız, sizi hızlı kararlara yönlendirmemeli. Dikkatli adımlar atmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Boğa Burcu

Ay’ın Başak burcuna geçişi, üzerinizdeki romantik ve duygusal etkiyi artırıyor. Ancak bu alanlarda biraz dikkatli davranmakta fayda var. Üzerinizdeki enerjiyi; ilişkiler yerine yaratıcı işlerde kullanırsanız daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

İkizler Burcu

Bugün biraz daha köklerinize, kendinize odaklanmanız gereken bir gün. Ailenizle ilgili konulara, evinize odaklanmak iyi gelebilir. Enerjinizi ev dışındaki konular yerine kendi özel hayatınıza yoğunlaştırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

Yengeç Burcu

Bugün evde oturmak, sakin bir gün geçirmek gibi planlarınız varsa, bunu gerçekleştirmek biraz zor. Gökyüzü, sizi daha hareketli, kıpır kıpı bir güne hazırlıyor. Şehir içinde farklı lokasyonlara gidebilir, yeni yerler keşfedebilir, merakınızı giderecek araştırmalar yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Aslan Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, sizi daha aktif ve verimli bir gün geçirmeye yönlendiriyor. Tamamlanmamış işleri tamamlamak, dikkatinizi detaylara yoğunlaştırmak için harika bir gün. Ne kadar çalışırsanız, o kadar başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Başak Burcu

Bedeninizle ilişkiniz çok önemli ancak son dönemdeki yoğunluk nedeniyle bunu biraz atlamış olabilirsiniz. Bugün kendinizle yeniden iletişim kurmak, bedeninizi dinlemek, onun isteklerine kulak vermek için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Terazi Burcu

Gözlerden uzak, kendinizle baş başa bir gün geçirmek için harika bir zaman! Ay ve Mars’ın birleşimi, tüm enerjinizi kişisel yaşantınıza aktarmanıza yardımcı oluyor. Uzun zamandır düzenlemek istediğiniz dolaplarınıza el atmanın, egzersiz yapmanın, meditasyon yapmanın tam zamanı!

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Akrep Burcu

Ay’ın Başak burcundaki konumu, sosyal alanlara olan ilginizi, uzun vadeli planlarınızı gündeme getiriyor. Daha aktif olmanızı isteyen Mars ise özellikle sosyal çevre, arkadaşlıklarla ilgili konularda sizi harekete geçirebilir. Yine de çok hızlı hareket etmemeye, anlık gelişmelerin getirdiği duygu durumlarına kapılmamaya çalışmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yay Burcu

Tutkularınızı gerçekleştirmek için yola çıkmak istiyorsanız, daha iyi bir gün olamaz! Yeni bir projeye başlamak, yeni bir şeyleri lanse etmek için enerjiniz çok yüksek, bunu verimli kullanmalısınız. Ancak bu yüksek enerji, zaman zaman gerilimlere de neden olabilir. Dikkatli olmakta fayda var.  

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Oğlak Burcu

Yeni şeyler keşfetmek, yeni maceralara atılmak için enerjiniz çok yüksek. Kendinizi eskiden kalan, geçmişten gelenlerle yavaşlatmayın. Bırakın yenilikler sizin peşinizden gelsin. Özellikle uzun zamandır bekleyen bir karar varsa, bu konuyu karara bağlayıp ilerletmenin tam zamanı… 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Kova Burcu

Ay’ın Başak burcundaki konumu, özellikle kişisel ilişkilerdeki konuşulmayan konuları su yüzüne çıkarabilir. Mars ve Pluto ise düşüncelerinizi doğrudan ifade etmeniz konusunda sizi cesaretlendirebilir. Böyle zamanlarda biraz dikkatli olmak, hassas konulardan bahsederken yavaş yavaş ilerlemek daha iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Balık Burcu

Hayatınızdaki en yakın ilişkilerinizle ilgili hareketli günler, kritik bir dönem geçiriyor olabilirsiniz. Ay ve Mars’ın birleşimi ve Pluto ile oluşturduğu açı sizi daha dürüst ve doğrudan bir iletişim kurmaya yönlendirebilir. Ancak zaman zaman tansiyon da yükselebilir. Dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!