Günlük burç yorumları: 6 Ocak

Koç Burcu

Duygularınızdan kaçmak yerine, onlara yaklaşmaya çalışın. Güzel bir koku, en sevdiğiniz renk, lezzetli bir tat veya hayattaki ufak estetik dokunuşlar bizi geçmişteki güzel anlara götürür. Eğer kendinizi stresli veya moralsiz hissediyorsanız, ufak hoşluklar yaparak kendinizi şımartabilir, güzel anılar yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne?Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Boğa Burcu

Balık burcundaki Ay, size umut aşılıyor. Hayatınızda birden fazla belirsiz nokta var ve bu durum sizin gibi planlı olmayı seven birini strese sokabilir. Oysa biraz rahatlamaya ve umutlu düşüncelere dalmaya çalışırsanız, kendinizi gelecekteki güzel günlere hazırlama şansınız olur. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

İkizler Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsat, uzun zamandır hayalini kurduğunuz şeyi de kapsıyor olabilir. Ancak bu durumun sizin gözünüzü körleştirmesine, gerçekleri görmenize engel olmasına izin vermeyin. Hayatta her şeyin bir zamanı var. Bu yüzden aceleci davranmak yerine bazen sabırlı olup beklemek gerekir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yengeç Burcu

İnsanın kalbinde sınırsız yer olabilir ancak zamanın bir sınırı var. Birlikte planlar yapmak istediğiniz birçok kişi varken, bir başka tarafta da yerine getirmeniz gereken sorumluluklar olabilir. Birlikte vakit geçiremediğiniz durumlar için kendinizi suçlamayı bırakın. Hem siz hem de sevdikleriniz sabırlı olduğu sürece, kalbinizi dolduracak yeni yerler açabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma!Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Aslan Burcu

İnsan bir iyilik yaptığında, bunun başkaları tarafından fark edebilmesini isteyebilir. Yakın zamanda yaptığınız bir iyilik, başkaları tarafından fark edilmese de hayatınızda pozitif anlamda önemli bir değişiklik yaratmış olabilir. Bu fark edilme konusuna odaklanmak yerine yaptığınız iyiliğe odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Başak Burcu

Hayatınızdaki bir kişinin, sizin başarılarınızı kıskandığını mı düşünüyorsunuz. Bunu kanıtlamak hiç kolay değil ancak aklınıza bir kurt düştüyse bunu da dinlemek gerekiyor. Sizi kıskandığını düşündüğünüz arkadaşınızı uyarın, onun yaptığı ufacık eşyaları beğenmeye çalışın. Böylelikle o arkadaşınıza da önemli bir katkıda bulunabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanlar sizi nasıl görüyor, hiç düşündünüz mü? Birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden uzak olabiliyor. Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Terazi Burcu

Bazen size verilen bir görevi yerine getirmek veya önemli bir iş yapmak sizi pek mutlu etmiyor. Daha doğrusu nasıl mutlu olacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizle eğlenmek, işin içine biraz mizah katmak iyi bir çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi:Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne?Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Akrep Burcu

Yakın zamanda yaptığınız bir yatırım, hiç beklemediğiniz bir şekilde ivme kazanabilir. Her ne kadar planlarınızda olmasa da sizin de bu ivmeye eşlik etmeniz gerekebilir. Bu hızlı gelişme için şükretmeyi ve bu fırsattan yararlanmayı unutmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yay Burcu

Bir süre önce başlattığınız ve size bir miktar kazanç sağlayan proje sona ermiş olabilir. Belki yeniden benzer bir fırsat yakalayamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Oysa kendinize dramalar hazırlamak yerine özgüveninizi yükseltmeyi deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Oğlak Burcu

Zor zamanlarda iyi iş çıkarmayı biliyorsunuz. Üstelik bu durum çevrenizdekiler tarafından da biliniyor. Yakın zamanda başladığınız bir iş, sizin istediğiniz kadar iyi ilerlemiyor olabilir. Oysa hem fiziksel hem de ruhsal olarak hak ettiğiniz şeyi alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Kova Burcu

Bir hedefinizi gerçekleştirmeye çok yaklaşmış olabilirsiniz. Ancak bunun tadını çıkarmak yerine, bir başkasına yardımcı olmanız gerekebilir. Oysa vaktinizin birazını çevrenizdekilere ayırmak, birazını da kendi başarılarınızı kutlamak, şükretmek için kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu.Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Balık Burcu

Hayatın birçok alanında hak ettiğinizden daha azını elde ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Oysa kendi gücünüzün farkına vardığınızda, hayata karşı bakış açınız çok daha farklı olabilir. Kendinizi hafife almayın!

Uplifers önerisi:  Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz?Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!