Günlük burç yorumları: 6 Mayıs

Koç Burcu

Son günlerde hayatınız çok dinamik ve koşuşturmaca içinde ilerliyor olabilir. Yapmanız gerekenler listesini tamamlamakla meşgul olabilirsiniz. Ancak arada durup kendinize de vakit ayırmalı, ruhunuzu ısıtacak şeylerle de meşgul olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Boğa Burcu

Yokuş çıkmak, yokuş inmekten her zaman daha zordur. Ancak her yokuşu mutlaka bir inişi vardır. Son dönemde yaptığınız şey her ne ise sizi çok yorabilir, zorlayabilir. Kendinizi çaresiz hissettiğiniz anlarda, bunun yakında biteceğini düşünerek motivasyon bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

İkizler Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir plan olabilir. Siz bu planın en doğru strateji olduğunu düşünseniz de yeni olasılıklara açık olmakta fayda var. Belki daha kolay bir yol karşınıza çıkabilir veya daha kazançlı olabilir. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Yengeç Burcu

Çevrenizdekileri davranışlarına göre değil, bu davranışlarının altında yatan niyetlerine göre değerlendirmeniz gerektiğini kendinize hatırlatmanız gerekebilir. Yakınınızdaki bir kişi, hiç istemeden yanlış bir şey yapabilir. Ancak bakış açınızı değiştirmek, bu yanlışı düzeltmek için yollar bulmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Aslan Burcu

Umutlu ve pozitif bir ruh haline sahipsiniz. Son zamanlarda çok istediğiniz bir şeye karşı da bu pozitif bakış açınızı koruyorsunuz. Aynı şekilde devam edebilirsiniz ancak buna biraz da gerçekçiliği eklemek iyi olabilir. Karşılaştığınız durumla gerçekçi bir şekilde mücadele etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Başak Burcu

Sevdiğiniz bir kişinin sizi de dahil ettiğini bir konuya adapte olmakta güçlü çekebilirsiniz. Acaba konuları gereğinden fazla analiz ediyor olabilir misiniz? Anlamak yerine biraz da hissetmeye odaklanarak daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Terazi Burcu

Yatırımla ilgili bir konuda kendinizi çok fazla strese soktuğunuz için kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Hatta bu yatırımdan çekilmeyi bile değerlendirebilirsiniz. Oysa bu pek akıllıca olmayabilir. Belki de meseleyi küçük konu başlıklarına ayırarak daha kolay yönetebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Akrep Burcu

Bazıları sizin mesafeli, hatta soğuk birisi olduğunu düşünebilir. Oysa bu gerçek olmayabilir. Aslında çok zengin bir duygusal dünyanız olmasına rağmen bunu çoğunlukla kendi içinizde yaşıyor olabilirsiniz. Bugün, bu duygusal tarafınızı yakın olduğunuz kişilere göstermek iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yay Burcu

Bir sohbeti güzel yapan, iki kişinin de aynı anda dahil olmasıdır. Bir kişi konuşup, diğeri onu dinlemek yerine bir sonraki cümlesini düşünüyorsa o sohbetin tadı olmaz. Bugün kendinize bunu hatırlatabilirsiniz. Bazen, vermek istediğmiiz mesajları iletme konusunda çok kararlı davranıp, sohbetin doğallığını bozabiliyoruz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Hepimiz bazen ortama uygun olmayan davranışlar sergileyebiliyoruz. Üstelik bu uygunsuz davranışlardan sonra çevredekilerin bakışlarıyla iyice gerilip, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bugün benzer bir durumla karşılaşırsanız ve siz de o kişiye şaşkın bakışlarını çevirenler arasında olursanız, kendinize bunun herkesin başına gelebileceğini hatırlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Kova Burcu

Bir ev inşa etmek için öncelikle malzemeleriniz olmalı. Ancak malzemelerinizin olması, evi inşa edebileceğini anlamına gelmez. Bunun için bilgi sahibi olmalısınız. Bu yüzden başkalarının bilgisini ve çabalarını takdir etmelisiniz. Bugün bunu tekrar hissedeceğiniz bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Çevrenizdeki bir kişinin, sizin sözünüze güvenmemesi nedeniyle kırgın olabilirsiniz. Ancak bazı insanlar sözlere değil, kanıta bakar. Bunu kişisel bir mesele olarak görmemelisiniz. Eğer karşınızdaki kişiye sunabileceğiniz bir kanıt varsa, bunu paylaşmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!