Günlük burç yorumları: 6 Haziran

Koç Burcu

Ay’ın Başak burcuna geçmesi ev sizin altıncı evinizde yer alması sebebiyle üretkenliğiniz artıyor. Özellikle iş hayatınızda çok enerjik bir gün sizi bekliyor. Efektif ve etkin adımlar atmanın tam sırası. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Boğa Burcu

Eğlencenin, keyifli vakit geçirmenin, gülmenin öncelikli olacağı bir gün geçirebilirsiniz. Her ne kadar iş hayatınızdaki sorumluluklarınız sizi biraz ciddileştirse de eğlenmekten geri durmuyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Sıkı durun! En yalnız olduğunuzu düşündüğünüz anda bile, bağırsaklarınızda sayısı 10 ile 100 trilyon arasında değişen bakteriler ile birlikte yaşıyorsunuz. Bağırsaklarınızdaki bu misafirler, tüm vücudunuzdaki hücre sayısından bile daha fazla. “Mutluluk ve bağırsak ilişkisi: Bizi biz yapan aslında bakterilerimiz mi?

İkizler Burcu

Duygusal bir gün sizi bekliyor. Özellikle merhamet duygunuzun ağır basacağı anlar yaşayabilirsiniz. Yakın zamanda zor dönemler geçirmiş bir yakınınızla bir araya gelebilir, onun yaşadığı zorlukları konuşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Zihniniz çok meşgul olduğu için etrafınızda olup bitenlere karşı çok hassasiyet gösterebilirsiniz. Eğer bu durumdan şikayetçiyseniz, etrafınızdakilere kızmak yerine kendi zihninizi sakinleştirmek için yöntemler bulmalısınız. 

Uplifers önerisi: Sağlıklı ve iyi bir yaşam en az bedensel olduğu kadar zihinsel ve ruhsal olarak da iyi hissetmenizle, yani bütünsel iyi oluşunuzu destekleyebilecek sağlıklı ve iyi yaşam alışkanlıkları edinmenizle mümkün. Eğer gerçekten sağlıklı yaşamak istiyorsanız tüm bu alışkanlıkları bir “paket” halinde kabul etmeniz ve uygulayabilmeniz gerekiyor. “Sağlıklı yaşam geri sayımı: Sağlıklı ve iyi bir yaşam için atmanız gereken 9 adım

Aslan Burcu

Finansal konuların ön plana çıktığı bir gün olabilir. Banka hesaplarınız, kredi kartlarınız, harcamalarınızla ilgili bir düzensizlik olduğunu hissediyorsanız bunu masaya yatırmak için iyi bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Başak Burcu

Ay’ın Jüpiter ve Mars ile kurduğu dengesiz ilişkiler sizi de etkiliyor. Bu da ruh halinizde ve enerji seviyenizde bazı dengesizliklere neden olabilir. Böyle zamanlarda sakin kalmak, meditasyon veya yoga yapmak, iç sesinizi dinlemek en iyi çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Terazi Burcu

Bugün biraz kendi iç dünyanıza döneceğiniz, kendi sesinizi dinleyeceğiniz bir gün olabilir. Böyle zamanlarda aklınızdan geçenleri bir kenara not etmek iyi olabilir. Sonradan ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Akrep Burcu

Ay’ın birden fazla gezegenle yaptığı dengesiz açılar, sizin de dengenizi etkileyebilir. İş yerindeki arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hızlı değişimler yaşanabilir. Sakin kalmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yay Burcu

Bugün tüm ilginiz işinizde. Her ne kadar dikkatli biri olsanız da elinizdeki işleri iki defa kontrol etmekte fayda var. Bazen gözden kaçan şeyler, ardından daha büyük sorunlara yol açabilir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Oğlak Burcu

Güne yenilenmiş ve pozitif bir ruh halinde başlayabilirsiniz. Bu ruh halini gün boyunca devam ettirmek istiyorsanız, sabahın ilk saatlerinde meditasyon yaparak güne başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Kova Burcu

Bugün kendi kendinize bir karar verin ve sizi yolunuzdan alıkoyan, geri çeken her ne varsa bunlardan kurtulun. Biraz durup düşünmek ve karar vermek, hayatınızda çok önemli değişimler getirebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Balık Burcu

Duygusal açıdan kendinizi ne kadar koruyorsunuz? Verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz emeğin karşılığını alabiliyor musunuz? Eğer karşınızdaki kişi size böyle bir geri dönüş sağlamıyorsa, ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Ayrıl-barış şeklinde süren ilişkilere hepimiz bir yerden aşinayız. Bir türlü rayına oturmaz, bir türlü anlaşamayız ve sevmek ilişkiyi sürdürmekte yeterli olmaz. Buna rağmen ilişki bittiğinde büyük bir boşluk ve özlem duygusu kaplar içimizi, merak artar ve tüm olmamışlıklar hafızadan silinerek tekrar oldurmak isteriz. Peki bizi yıpratan ilişkilerde neden kalıyoruz? “Bitemeyen ilişkiler: Bize iyi gelmeyen, toksik ilişkilerden neden çıkamayız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!