Günlük burç yorumları: 6 Ekim

Koç Burcu

Bir Koç burcu olarak genellikle kendi isteklerinize, hedeflerinize odaklanıyorsunuz. Ancak bazen başkalarını da düşünmelisiniz. Bugün biraz da sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişilerin isteklerine odaklanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Bazen, özellikle de çok yoğun zamanlarda iş yaşamıyla özel yaşam arasındaki dengeyi bulmak zor olabilir. Neyse ki Ay, dengenin simgesi Terazi burcunda. Hayatınızdaki dengeyi bulmak daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi:  Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

İkizler Burcu

Merak ettiğiniz şeyleri sormaktan ve sorduğunuz sorulara karşılık aldığınız cevapların peşinden gidip yeni keşifler yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Terazi burcundaki Ay, hiç keşfetmediğiniz bir yönünüzü bulmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yengeç Burcu

Ay, estetik yönü güçlü olan Terazi burcunda. Evinizde uzun zamandır yapmak istediğiniz değişikliğin tam sırası! Aradığınız estetik dokunuşu, zannettiğinizden çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Aslan Burcu

Rekabetçi bir dünyada, kendinizi ön plana çıkarmak pek de kolay olmayabilir. Ancak Terazi burcundaki Ay, yeteneklerinizi keşfetmeniz için size yardımcı oluyor. Bu ay kendinizi keşfedeceğiniz ve bu keşiflerinizi paylaşacağınız bir ay olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Başak Burcu

Uzun zamandır öğrenmek istediğiniz, kendinizi geliştirmek istediğiniz şeye eğilmenin tam zamanı. Önümüzdeki günlerde bu yeteneğinizi geliştirmek için yeni kaynaklar arayabilir, yeni bir yol seçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Terazi Burcu

Ay, burcunuza giriş yaptı. Sadece kendinize odaklanacağınız bir dönemdesiniz. Özellikle fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarınızı gözden geçireceğiniz, bunları karşılamak için yollar arayacağınız, kendinizle bağınızı kuvvetlendireceğiniz günler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Akrep Burcu

Sizin için tam anlamıyla yenilenme dönemi başlıyor diyebiliriz. Uzun zamandır kendinizde sevmediğiniz, değiştirmek istediğiniz yönleriniz varsa bunların üzerine düşüneceğiniz, değişim için adımlar atacağınız bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Yay Burcu

Hedeflerimiz büyük olsa da bazen bu hedeflere yaklaşacak kadar büyük adımlar atamayabiliriz. Terazi burcuna geçen Ay, size özellikle sosyal alanda karizma katabilir. Bu da hedeflerinize yaklaşabilmek için elinizde önemli bir güç olabilir. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Oğlak Burcu

Sizin için yılın en önemli günleri başlıyor denilebilir. Terazi burcuna geçen Ay sayesinde kariyerinizde önemli gelişmeler yaşanabilir. Yeniliklere, yeni fırsatlara hazırlıklı olun. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Kova Burcu

Dengenin simgesi olan Terazi burcundaki Ay, hayatın pek çok alanında bakış açınızı geliştirmenize yardımcı oluyor. Eğitim, yeni fırsatlar, yeni işler gibi alanlarda değişime ve gelişime açık olun. 

Uplifers önerisi: Gelişim, bazılarımız için özel ilgi alanı. Bazılarımız için dönemsel bir zorunluluk. Kimimiz için çok anlam ifade etmeyen bir kavram da olabilir. Aslında, eğer yerinde saymaya ilişkin çok becerikli bir direnişimiz yoksa, herhangi bir çabamız olmadığında dahi, zaman ve dış etkenlerin değişimi sebebiyle zaten gelişim içinde oluyoruz. “Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda veriminizi artıracak öneriler

Balık Burcu

Şu sıralar arkadaş gruplarınızla vakit geçirmek, yoğun bir tempoya girmek istemeyebilirsiniz. Biraz daha kendinizle, en yakınlarınızla olmak size daha iyi gelebilir. Kendinizi hiçbir şey için mecbur hissetmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!