Günlük burç yorumları: 5 Aralık

Koç Burcu

Sevgili Koçlar, bir konuyu çözüme ulaştırmak için adeta canla başla savaşıyorsunuz. Sanki akışına bıraksanız kendiliğinden çözülecek bir konu ancak hırsınıza yenik düşüyor gibisiniz. Bugün olayları akışına bırakmayı deneyebilir misiniz?

Uplifers önerisi: Hayatın akışıyla uyum içerisinde yaşamak varken değiştiremeyeceğimiz şeyler için üzülmeye değer mi? “Hayatı akışına bırakmak için ilham alabileceğiniz 3 yaklaşım

Boğa Burcu

Etrafınızdaki kişilerin sizinle ilgili ne düşündüğünü merak ediyorsunuz. Adeta hayatınızı başkalarının düşüncelerine göre yaşamaya başladınız. Bırakın kim ne derse desin Sevgili Boğalar, bu hayat sizin ve dilediğiniz gibi yaşamak hakkınız.

Uplifers önerisi: Kabul görmek, sevilmek ve onaylanmak istiyoruz ve bunlar çok doğal istekler… Peki sırf bu sebepten hayatımızı başkalarının fikirleri, kararları doğrultusunda mı yaşamalıyız? “Başkalarının söylediklerini ne zaman dinlemeli, dinlememeliyiz?

İkizler Burcu

Sevgili İkizler, bugünlerde biraz gergin hissediyorsunuz ve bu gerginliğiniz etrafınıza da yansıyor. Bugün yapılan bir şaka sizi epey sinirlendireceğe benziyor. Oysa siz de bu şakanın altında kötü bir niyet olmadığını biliyorsunuz ancak patlama noktasına gelmiş olabilirsiniz… Bugünlerde biraz rahatlamaya ve gerginliğinizi azaltmaya ihtiyacınız var.

Uplifers önerisi: Gerginlik, bir durumun getireceği sonuca yönelik duyulan aşırı kaygı olarak tanımlanabilir ve bardağı taşıran son damlalar genelde çok küçük şeylerdir. “Gerginlikle başa çıkmanın 9 yolu

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler, bu aralar kendinizi eve kapatmış olabilirsiniz ve hayattan keyif alamadığınızı düşünüyorsunuz. Biraz yalnız kalmak isterken izole olmuşunuz. Hayatı ıskalamak yerine hayata karışmanın zamanı çoktan geldi ve dışarıda bir yerlerde sizi harika sürprizler bekliyor!

Uplifers önerisi: Bu hayata bir kere geliyoruz, tadını doyasıya çıkarmaya ne dersiniz? “Hayattan zevk alan insanların 10 ortak özelliği

Aslan Burcu

Sevgili aslanlar, partnerinizle aranızda süregelen bir tartışma var ve bir türlü uzlaşmaya varamıyorsunuz. Kendi haklılığınızı ispatlamaya çalışırken partnerinizin ne söylediğini duyamıyor olabilir misiniz? Birbirinizi dinlemeye ve anlamaya ihtiyacınız var. Sonrasında her şey kendiliğinden çözülecek.

Uplifers önerisi: Sorunlar, aşılması gereken engellerdir ve vazgeçmek kolay olsa da gerçek şu ki, ilişkinizi güçlü hale getirecek olan, zor zamanlardan birlikte nasıl çıktığınız olacaktır. “Romantik ilişkilerde iletişim ipuçları: Partnerinizle ‘itişmeden iletişebilmenin’ 8 yolu

Başak Burcu

Sevgili Başaklar, olduğunuz kişiyi yeniden keşfetmeye çalıştığınız bir dönemdesiniz. Başkalarını etkilemek için değil gerçek benliğinizi bulmak için bir yola çıktınız. Bu içsel keşif yolculuğunuz tutkularınızı, isteklerinizi ve hedeflerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak.

Uplifers önerisi: Kendinizi keşfetmenin yolu, kendinize soracağınız doğru sorulardan ve bu sorulara vereceğiniz cevaplardan geçiyor. “Sen kimsin: Kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacak 18 soru

Terazi Burcu

Sevgili teraziler, herkese karşı nazik ve adil davranmaya çalışıyorsunuz ancak bugünlerde biri sınırlarınızı fazla zorluyor. Sabrediyorsunuz ancak patlamak üzeresiniz. Sağlıklı sınırlar çizerek karşınızdakine durması gereken yeri göstermelisiniz.

Uplifers önerisi: Kişisel sınırlar oluşturabilmek, kişisel gelişimimiz, sağlıklı ilişkiler kurmamız ve bu ilişkileri sağlıklı şekilde sürdürebilmemiz için hayati önem taşıyor. “Sınırlar: Kişilerarası ilişkilerde sınır koymak neden önemli?

Akrep Burcu

Sevgili akrepler, bugün entelektüel tarafınızı beslemekten keyif alabilirsiniz. Yeni bir şeyler öğrenmek, daha çok okumak ve araştırmak isteyeceğiniz bir gün. Tekdüzelikten sıkıldınız ve yeni bir şeylere başlamak size çok iyi gelecek.

Uplifers önerisi: Hayatın her alanında yeni deneyimlere ve fikirlere açık olmak ve yaşam boyu öğrenme felsefesini benimsemek… İşte entelektüel wellness! “Entelektüel wellness seviyenizi yükseltmenize yardımcı olacak öneriler

Yay Burcu

Sevgili Yaylar, bağımsız olmayı ve kendi ayaklarınız üzerinde durmayı seviyorsunuz ancak bütün yükleri tek başınıza taşımak zorunda değilsiniz. Yardım istemekten çekinmeyin. Taşıdığınız yükleri paylaşmak hem hafiflemenizi hem de size gerçekten yardım etmek isteyen biriyle bağ kurmanızı sağlayacak.

Uplifers önerisi: Çoğu kişi başkalarına yardımcı olmak konusunda istekli olsa da kendileri ihtiyaç duyduklarında yardım istemekten kaçınıyor. Araştırmalar gösteriyor ki bunun en yaygın sebebi, yetersiz görünme korkusu. “Neden yardım isteyemiyoruz: Yardım istemeyi kolaylaştıracak ipuçları

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar, son zamanlarda başkaları için o kadar çok şey yapıyorsunuz ki, kendiniz için ne yaptığını düşünmüyorsunuz bile. Kendi istek ve ihtiyaçlarınızı görmezden geliyorsunuz. Bu durum yakın zamanda tükenmiş hissetmenize yol açabilir. Bugün kendinize ve kendi isteklerinize zaman ayırın. Kendinizi şımartma zamanınız geldi!

Uplifers önerisi: ‘Hiç vaktim yok’ dediğiniz günlerde bile kendinize vakit ayırmanız mümkün. İşte birkaç öneri: “Kendine vakit ayırabilme sanatı: Ben zamanı

Kova Burcu

Bugünlerde etrafınızda sürekli eleştirdiğiniz biri var mı? Siz anlayışlı davrandığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak karşı taraf böyle hissetmiyor. Karşınızdakini sürekli eleştirmek yerine açık bir şekilde duygularınızı ifade ettiğinizde sizi daha iyi anlayacaktır.

Uplifers önerisi: İfade edilmeyen duygular farklı şekillerde kendi gösterir. Hem bireysel iyi oluşumuz hem de çevremizle sağlıklı ilişkiler kurabilmemiz için duygularımızı tanımaya ve ifade etmeye ihtiyacımız var. “Duyguları tanımanın ve ifade edebilmenin önemi

Balık Burcu

Etrafınızda dedikodu yapan birileri var ve siz bu durumdan rahatsız olmaya başladınız. Özellikle ofis ortamında dedikodu yapılmasından hoşlanmıyorsunuz. O an orada olmayan biri hakkında söylenenlere müdahale edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Dedikodu yapmak yerine duygu ve düşüncelerimizi muhatabına söyleseydik dünya nasıl bir yer olurdu? “İş yeri dedikoduları karşısında nasıl davranmak lazım?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!