Günlük burç yorumları: 4 Şubat

Koç Burcu

Yakın zamanda sizi bekleyen önemli bir sunum veya toplantı olabilir. Bu sizin için büyük bir fırsat olmakla birlikte ciddi riskler de barındırabilir. Eğer bu yola girdiyseniz, korkularınızın sizi ele geçirmesine izin verip kendinize işkence etmeyin. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve geri kalanı akışa bırakın.  

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Boğa Burcu

Ara sıra sevdiğiniz bir tatlıyı yiyerek kendinizi şımartabilirsiniz ancak her gün tatlı yemek istenmeyen kilolara neden olabilir. Hayatın içinde ufak anlar yaratıp, kendinize iyi davranabilirsiniz. Bu anları bir pişmanlığa çevirmek istemiyorsanız, kontrollü olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

İkizler Burcu

Bazen hepimiz içimizde bir huzursuzluk, bir sıkıntı, gerginlik hissederiz. Sizin için de böyle bir gün olabilir. Yaşadığınız bu duygular, bir değişimin habercisi olabilir. Hemen endişelenmeyin, sizi güzel bir değişim bekliyor olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yengeç Burcu

Hayatta ne istediğinizle neye ihtiyacınız olduğunu bilmek çok önemlidir. Bugünlerde önemli bir tercih yapmanız gerekebilir. Hem isteklerinize hem de ihtiyaçlarınıza karşılık gelecek bir seçim yapabilirsiniz. Böyle durumlar her zaman yaşanmıyor. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Aslan Burcu

Yeni tanıdığınız bir kişiyle ilgili ciddi şüpheleriniz olabilir. Eğer aklınızda sorular varsa ve bu soruları sormaktan çekiniyorsanız, sessiz kalmak yerine sorularınızı sorma şekliniz üzerine düşünmek daha iyi olabilir. Sorgulayan değil, öğrenmek isteyen bir tavır benimseyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Başak Burcu

Aklınızdaki bir hedefe ulaşmakla o kadar meşgulsünüz ki başka hiçbir şeyi göremiyor olabilirsiniz. Siz yine bu hedefi gerçekleştirmek için çabalamaya devam edin ancak bir günlüğüne kendinize izin vermek, biraz uzaktan bakmak belki de yeni şeyler keşfetmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Büyük bir hayaliniz varsa, buna ulaşma şansınızın çok düşük olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak denemeden hiçbir şeyi bilemezsiniz. Kendinize ve evrene bir şans verin ve en azından bir kez deneyin. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Akrep Burcu

Yapmanız gerekenlerle yapmak istedikleriniz arasında bir tercihte bulunmanız gerekebilir. Belki bugün, sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp ruhunuzu beslemek için kendi isteklerinizin sesine kulak verebilirsiniz. Bu da sizi beklenmedik bir yolculuğa çıkarabilir. Süprizlere hazır olun. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yay Burcu

Cesaret; köşeyi dönünce bulabileceğiniz bir şey değil, onu düzenli olarak beslemeniz gerekiyor. Kendinize inanmanız ve kendinizi zorlamanız gerekiyor. Tüm bunlar için vaktinizin olmadığını düşünebilirsiniz. Oysa sandığınızdan daha cesaretlisiniz, sadece ilk adımı atmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Oğlak Burcu

Karşınıza yepyeni bir fırsat çıkabilir. Ancak bu fırsata ulaşabilmek için sizin biraz çaba göstermeniz, onu arayıp bulmanız gerekiyor. Onu bir kere bulduktan sonra, gerisini sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde ilerletebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Hayatınızdaki önemli bir konuyla ilgili artık güvenli bölgeye ulaştığınızı düşünüp rahatlayabilirsiniz. Ancak bu size evrenin verdiği bir mesaj olabilir. Belki de bu rahatlığa çok fazla alışmadan, yeni bir maceraya atılmanız daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Balık Burcu

Bugün karşılaşacağınız bir kişi veya bir durum, sizde çok tanıdık duygular uyandırabilir. Bunun için şükredin çünkü bu güzel duygular sayesinde hayatınızın birçok alanına daha pozitif bir bakış açısıyla bakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!