Günlük burç yorumları: 3 Mart

Koç Burcu

Hayalini kurduğunuz, gerçekleştirmek istediğiniz bir hedefiniz olmasına rağmen yeterli bilgiye sahip olmadığınız için adım atmaya cesaret edemiyor olabilirsiniz. Eğer öğrenmek, eksiklerinizi kapatmak için disiplinli bir şekilde çalışırsanız hayalinizi gerçekleştirememeniz için hiçbir neden yok. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Boğa Burcu

Geçmişte yaşadığınız olumsuz bir tecrübe, sizi yine aynı yola girmekten alıkoyuyor olabilir. Oysa bir şeyden ders çıkarmak, onu bir daha yapmamak değil, onu bir daha aynı şekilde yapmamak anlamına da gelebilir. Korkunun sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

İkizler Burcu

Tartışmaya dönüşeceğinden korktuğunuz için bir kişiyle konuşmaya çekiniyor olabilirsiniz. Belki bir tartışma yaşanabilir ancak tartışmak her zaman da çok kötü olmayabilir. İyi yönetebildiğiniz sürece tartışmalardan kaçmanıza gerek yok. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yengeç Burcu

Bazılarının sizi fazla hassas veya duygusal bulduğunu, bazılarının ise sizi tuhaf bulduğunu düşünerek kendinizi değiştirme çabasına girebilirsiniz. Oysa kendinizi kötü hissetmek için değil, olduğunuz kişiyi sevmeye çalışmak için buradasınız. Bu yüzden sizi değiştirmek isteyenlerle değil, sizi olduğunuz gibi sevenlerle birlikte olmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Aslan Burcu

Mars, kendiniz olmak için size cesaret verebilir. Örneğin birilerine yardım etmeniz gerektiği için yardım ediyorsanız, bu size arzu ettiğiniz şekilde bir tatmin duygusu vermez. Ancak gerçekten gönülden gelerek yardım ederseniz, bu sizi de mutlu eder. Başkalarının istediği kişi değil, kendiniz olun. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Başak Burcu

Mars, kariyerinizle ilgili konularda sizi etkiliyor. Düşüncelerini, duygularını her zaman kolayca ifade edebilen biri değilsiniz. Ancak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek istiyorsanız, kendinizi biraz daha açık bir şekilde ifade etmeyi öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Terazi Burcu

Hayatta hepimizin sınırları vardır ancak bazen bazı kişiler bu sınırları zorlamaya çalışır. Siz de şu sıralar böyle bir kişiye izin veriyor olabilirsiniz. Sonradan pişman olmak istemiyorsanız, olaylar daha fazla ilerlemeden sınırlarınızı korumaya almanızda fayda var.  

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Akrep Burcu

Hayatınızda önemli bir yer kaplayan, dramatik bir konu çözüme kavuşmuş olabilir ancak bu çözüm sizin içinizi pek de rahatlatmışa benzemiyor. Eğer meseleyi istediğiniz gibi ele alamadığınızı düşünüp kendinizi suçluyorsanız bundan bir an önce vazgeçmelisiniz. Geçmişe odaklanmak size hiçbir şey kazandırmaz.  

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Yay Burcu

Karşınıza çıkan yeni fırsatları değerlendirmeden önce, bunun kesinlikle iyi bir sonuç getireceğini bilmek istiyorsunuz. Ancak bu pek de mümkün değil. Bazen sonunda sizi nelerin beklediğini bilmeden hareket edersiniz. İçgüdülerinize biraz daha fazla teslim olmalısınız. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Oğlak Burcu

Mars’ın enerjisi, özellikle iş hayatınızla ilgili konularda sizi etkisi altına alıyor. Ancak bu enerjiyi akıllıca kullanmalısınız. Birilerini memnun etmek için tüm enerjinizi harcarsanız, başka şeyler için gücünüz kalmaz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Kova Burcu

Mars’ın enerjisi, özellikle duygusal konularda sizi etkisi altına alıyor. Hayatınızda güzel şeyler oluyor. Ancak analitik düşünme sisteminiz yüzünden bu güzelliklerin tadını çıkarmak yerine şüpheci yaklaşıyor olabilirsiniz. Bazen kendinizi teslim etmeniz, akışa bırakmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Balık Burcu

Esnek ve açık görüşlü biri olabilirsiniz. Yeni ortaya çıkan durumlar karşısında kolayca adapte olabilen, anlayışlı bir yapınız var. Ancak değer verdiğiniz bir kişi, bu özelliğinizi sorgulamanıza neden olabilir. Acaba özgüven eksikliği yüzünden mi bu kadar kolay adapte oluyorsunuz? Bunun üzerine düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!