Günlük burç yorumları: 3 Ağustos

Koç Burcu

Hayatınızda her şey aynıymış gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Oysa bir yolu seçtiğinizde, sizi bambaşka bir noktaya götürebilir. Bazen bir şeyleri değiştirmek için öncelikle sizin bir adım atmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Boğa Burcu

Bir Boğa burcu olarak sözünüzden dönmek asla sizin için bir seçenek olamaz. Ancak çıktığınız yol, artık hesapladığınızdan çok farklı bir noktadaysa ve sizi istediğiniz yere ulaştırmıyorsa, başka bir yol denemeyi düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Zihniniz yeni bir şeyle meşgul olabilir ancak kalbiniz ona eşlik etmekte zorlanabilir. Böyle durumlarda telaşa kapılmak yerine kendinize biraz zaman verin. Öncelik bir planlama yapın ve sonra kalbinizin de size eşlik etmesini bekleyin. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yengeç Burcu

Söylediğiniz bir sözün veya yaptığınız bir hareketin, büyük bir şansı kaçırmanıza neden olduğunu düşünebilir ve böyle şansların sizi bir kez bulacağı endişesiyle kendinizi üzebilirsiniz. Oysa bu düşüncenin sizi ele geçirmesine izin vermediğinizde, aynı şansı tekrar yakalayabilmek için bir kapı aralamış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Aslan Burcu

Uzun süredir çok istediğiniz, dilekler dilediğiniz şey bir türlü gerçekleşmiyor olabilir. Kendinizi şanssız hissetmek yerine başka bir soru sorsanız: Acaba dilediğiniz şey sizin için uygun mu? Sizin kafanıza göre mi? 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Başak Burcu

Uzun zamandır istediğiniz bir şey bir tülü gerçekleşmiyor olabilir. Böyle zamanlarda geleceği görme hayaline kapılmak yerine, bugünden hayalinizi inşa etmeye odaklanmalısınız. Belki de gerçekleştirmek için başka bir yol bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Terazi Burcu

Maraton koşmaya hazırlanırken, üzerinizde bir ağırlık olmasını istemezsiniz. Yakın zamanda uygulanan bir kısıtlama belki hayalinize ulaşmanızı yavaşlatabilir. Ancak bunların sizi engellemesine, strese sokmasına izin vermeyin ve denemeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Akrep Burcu

Duygularınızı başkalarına karşı rahatlıkla açan biri olmayabilirsiniz. Oysa karşınızdakini biraz daha tanıyarak bunu kolaylaştırabilirsiniz. Kırılmaktan, incinmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsat, size eski bir hayal kırıklığını hatırlattığı için biraz geride durabilirsiniz. Oysa bu kendinize vereceğiniz büyük bir zarar olabilir. Karşınıza çıkan her fırsatı, kendi koşulları içinde değerlendirmelisiniz.  

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Bir süredir karşı karşıya kaldığınız bir zorluk, tahmin ettiğinizden çok daha uzun sürmüş olabilir. Belki de buna bir son vermek iyi olabilir. Kendi zihninizin, iç huzurunuzun önemini daha çok anlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Kova Burcu

Bir süredir takip ettiğiniz bir yol, artık size keyif vermiyor olabilir. Böyle zamanlarda düşüncelerinizden eminseniz, o yolda ısrarcı olmak yerine başka bir yol denemeyi gündeminize almalısınız. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Balık Burcu

Sezgileriniz çok kuvvetli. Bugün bunu bir kez daha hissedebilirsiniz. Yakınlarınızla kuracağınız sezgisel bağlar, aranızdaki ilişkiyi güçlendirebilir. Siz de bunu beslemek için çaba harcamalısınız. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!