Günlük burç yorumları: 29 Mart

Koç Burcu

Bugün kendinizi biraz depresif, umutsuz hissediyor olabilirsiniz. Belki işler istediğiniz gibi gitmemiş olabilir ancak bunu dünyanın sonu gibi görmekten vazgeçmelisiniz. Unutmayın ki şükredeceğiniz, kendinizi şanslı sayacağınız pek çok şey var hayatınızda. Sadece biraz daha dikkatli bakmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Boğa Burcu

Hava güneşli olduğunda, içimizi bir umut kaplar ve hep böyle devam edeceğini düşünürüz. Sonra birden bulutlu, karanlık bir gün yaşanır ve o güneşli günlerin değerini biraz daha fazla anlarız. Hayatınızda da benzer bir durum söz konusu olabilir. Görmeye çok alışkın olduğunuz bir güzelliğin yeni farkına varabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Sizi şaşırtacak şekilde iyi gelişmeler yaşanabilir ve bunun uzun sürmeyeceğini, mutlaka olumsuzlukların yaşanacağını düşünebilirsiniz. Peki ya her şey yolunda giderse? Bazen olumsuz düşüncelere kapılara boşu boşuna kendimizi üzüyoruz. Buna izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yengeç Burcu

Bazen içinde bulunduğumuz anı yaşamak yerine, çok uzak geleceği düşünürüz. Üstelik bu düşünceler de genellikle olumsuzluklar veya korkular barındırır. Uzak geleceği düşünmek ve aklınızı olumsuz düşüncelerle doldurmak, gereksiz bir anksiyeteye neden olur. Oysa anda kalmak, bir tercihtir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Aslan Burcu

Bir şeyleri farklı yapmak istemeniz, bunun yanlış olduğu anlamına gelmez. Belki de çevrenizdekiler sizin yeterince tecrübeye sahip olduğunuzun farkında değildir. Bu durumda kendinizi ispatlamanız, belki biraz ısrarcı ve kararlı görünmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Başak Burcu

Arkadaşlarınız arasında genellikle liderliği üstlenen, karar verici olan, grubun diğer üyelerini toparlayan bir rol üstleniyor olabilirsiniz. Ancak bazen bu rolü devretmek, başkalarının da sorumluluk üstlenmesi için izin vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

İş hayatında veya özel hayatınızdaki bir kişi, karşısına çıkabilecek problemleri önceden tahmin edebildiğini düşünüyor olabilir. Ancak sezgiler güçlü bir Terazi burcu olarak, siz daha fazla öngörüye sahip olabilirsiniz. Böyle zamanlarda karşınızdaki kişiyi uyarmak mı, sessiz kalmak mı gerekir? Aslında buna karar vermek için, sonuçlarını düşünerek iş başlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Akrep Burcu

Bir süredir ayrı düştüğünüz bir yakınınıza, onun yanında olduğunuzu hissettirmek istiyorsanız, belki yaratıcı bir şey düşünerek onun kalbine dokunabilirsiniz. Bunun için ne gerekiyorsa yapın. Sevdiklerinizin kalbini yumuşatmak, size her zaman iyi gelir. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Yay Burcu

İstediğinize ulaşabilmek için uzun uzun konuşmalar yapmanız gerekebilir. Sabırlı olmalı ve karşınızdakini ikna etmeye odaklanmalısınız. Gücünüzü sabırdan alıp, yaratıcılığınızı kullanarak insanları etkileyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Oğlak Burcu

İş hayatınızda veya özel hayatınızda bir ikilem yaşayabilirsiniz. İlk başta nasıl yaklaşacağınızı bilemeseniz de olayların akışını bozmak yerine, ihtiyacınız olanı karşılamak için geçici de olsa çözümler sunabilirsiniz. Çözüm odaklı olmak size her zaman kazanç sağlar.  

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Kova Burcu

Hayatta her zaman hatalar da yaşanabilir, mucizeler de… Birinin gerçekleşmiş olması, diğerini engellemez. Eğer bir şeyleri yanlış yaptıysanız, bu hayatınızdaki geri kalan şeylerin de yanlış olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden pozitif olmalı ve her şeyi kendi koşullarında değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Balık Burcu

Bugün etrafınızda yaşanan şeyler, pek sizin tarzınız olmayabilir. Ancak bu, gününüzün kötü geçeceği anlamına gelmiyor. Unutmayın ki hayatınızın kontrolü büyük ölçüde sizin elinizde. Mutsuz olmak yerine mutlu olmayı seçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!