Günlük burç yorumları: 28 Temmuz

Koç Burcu

Kaybetmekten korktuğunuz için riske girmek istemiyor olabilirsiniz. Fakat bu kez risk almaya değer durumlar olabilir. Kendinizi hazırlayıp risk almayı değerlendirebilir ve isteklerinize giden yolda önemli bir adım atabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Risk almak kimileri için gözü kapalı yapılabilecek kadar kolayken, kimileri için oldukça zorlu karar verme süreci gerektirebilir. Fakat, büyük başarılar elde etmek için de büyük riskler almak gerekir, risk almak için gerekli cesareti kendinizde bulmak için; “Yaşamınızı değiştirmeye cesaret edebilir misiniz?”

Boğa Burcu

Geçmişte kalan olayların veya durumların aklınızı ve kalbinizi bu kadar kurcalamasına izin vermemelisiniz. Durun, derin nefes alın, geçmişi düşünmeyi bırakın ve şu an yaşadıklarınıza odaklanmaya çalışın.

Uplifers önerisi: Ne geçmişin pişmanlığı, ne geleceğin endişesi… İkisini de düşünmeyi bırakmak; şimdinin tadını çıkarmak, anda kalabilmek için; “İçinde bulunduğumuz anda yaşamanın önemi”

İkizler Burcu

Başkaları üzülür diye anlatmadığınız, içinize attığınız, kendinize dert edindiğiniz her şeyi artık özgür bırakma zamanı. Sorunlarla tek başınıza yüzleşmek zorunda değilsiniz.

Uplifers önerisi: Tüm olumsuzlukları tek başına yüklenmeye, sorunları paylaşmak yerine içine atmaya ya da yardım istememeye alışmış gibisiniz, peki ama neden? “Yardım istemek bazı insanlar için neden çok zordur?”

Yengeç Burcu

Bir anlaşmazlığın içinde gibi hissedebilirsiniz. Bir türlü orta yolu bulamadığınız için karşıdakinin sizi anlamadığını düşünüyorsunuz. Ancak endişelenmeyin, aklın yolu bir. Fikirlerinizin uyuşmasına çok az kaldı.

Uplifers önerisi: “Kendimi ifade edemiyorum, sanki karşımdaki kişiler beni anlamıyor…” düşünceleri sarmış dört bir yanını… Eğer öyleyse, iletişim becerilerinizi geliştirmenin yollarını deneyebilirsiniz. “Sağlıklı iletişim nedir: İletişimin 4 boyutu ve etkili iletişim stratejileri”

Aslan Burcu

Uzun zamandır istediğiniz, hayalini kurduğunuz, “İşte istediğim tam da bu!” dediğiniz bir şeye karşı fikriniz değişmek üzere olabilir. Buna üzülmeyin çünkü değişim, yeni hedeflerin çok yakında olduğunun habercisidir.  

Uplifers önerisi: Yaşam devam ettiği sürece, hayaller, hedefler, düşünceler de değişmeye devam eder. İstekler, arzular değişebilir; “Acaba gerçekten ne istiyorum?” sorusu sık sık akıllara gelir. “Ne istediğimi nasıl keşfedebilirim” diyorsanız; “Gelecekte ne yapmak istediğinizi bilmiyor musunuz: Paniğe kapılmadan tutkularınızı keşfetmek”

Başak Burcu 

Kendinizi üzmeye değmeyecek ve aslında göründüğü kadar da karmaşık olmayan durumlarla çevrilmiş olabilirsiniz. Biraz rahatlamaya ne dersiniz? Kendinize biraz izin vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Çoğu zaman ortada olan veya olacak olan durumları kafamızda kurdukça büyütür ve bizi ele geçirmesine izin veririz. “Overthinking nedir: Aşırı düşünme sorunu, nedenleri ve baş etme yöntemleri”

Terazi Burcu

Şimdi ya da asla! Çok istediğiniz bir şey için artık tüm şartlar olgunlaşmış görünüyor. Harekete geçmenin tam zamanı olabilir. Eğer şimdi harekete geçmezseniz, bir daha bu şansı yakalamanız zor olabilir. 

Uplifers önerisi: İstekleriniz için çok çalışıp son adıma geldiğinizde “Acaba?” mı diyorsunuz? Bu kez korkmadan, geri adım atmadan harekete geçmelisiniz. “Harekete geçmek için bana “bir” neden”

Akrep Burcu

Önünüzde iki yol olabilir; biri kolay, biri zor… Mantık, kolay yolu seçmekten yana olsa da her zaman haklı olmayabilir; belki de zor görünen o yol aslında sizin tam istediğiniz şey olabilir.

Uplifers önerisi: Karar vermek zorlu bir süreç; konfor ve hayaller arasında kaldığınızı hissedebilirsiniz ama zorlu yolu içinizdeki güçle aşabilirsiniz. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi”

Yay Burcu

Etrafınızda size akıl verenler çoğalmış, kendi fikirlerini empoze etmeye çalışanların sayısı artmış olabilir. Aldırmayın, siz içinizden ne geliyorsa, kendiniz için en doğru olanın kararını verebilecek güçtesiniz.

Uplifers önerisi: Kalabalıklara aldırış etmeden, kim ne diyor diye düşünmeden yolunuza bakarken rehber olması için: “Kendini dinlemek: Tek yapman gereken akan suyu takip etmek”

Oğlak Burcu

Işıltılı bir dönem kapıda. Ortamlarda, kalabalık arkadaş gruplarında hemen aradan sıyrılıp farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Bugünlerde şansınız çok açık…

Uplifers önerisi: Farklı bir renk, farklı bir ses, farklı bir soluk getiriyorsunuz arkadaş ortamlarına. Bunu devam ettirmeye ne dersiniz? “Sıradan biri olmak mı, yoksa sıradışı olmak mı?”

Kova Burcu

İş yerinizdeki başarılarınız kıskançlıklara sebep olabilir. Belli ki gözler sizin üzerinizde. Hiç aldırış etmeyin ve kendi yolunuzdaki başarılara odaklanmaya devam edin. 

Uplifers önerisi: İş hayatında bazen sorunlarla karşılaşabilir, başarıların ardından dedikodular duyabilirsiniz. Ancak bunlarla baş ederken kendi çizginizi korumalısınız. “İş yeri dedikoduları karşısında nasıl davranmak lazım?”

Balık Burcu

Kalabalıklar içerisinde sıkılıyor gibisiniz. Kendinizi dinlemeye, kendinizle baş başa kalmaya ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde olabilrisiniz.

Uplifers önerisi: Bazen kendini dinlemek, içine dönmek, kalabalıktan uzaklaşmak insanın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri olabilir: “Kendinizi yalnız hissetmeden yalnızlığın tadını çıkarabilmenin yolları”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!