Günlük burç yorumları: 27 Ekim

Koç Burcu

Her şey kontrolden çıkmış ve yokuş aşağı yuvarlanıyor gibi görünüyor olabilir şu an. Ancak böyle anlarda dahi umudu bulmak mümkün. Bugün bu umuda sarılmayı dener misiniz? 

Uplifers önerisi: Umut en zor zamanlarda bize çıkış yolunu gösteren bir ışık gibidir. Üstelik işin iyi yanı umut edebilme kapasitenizi geliştirmeniz mümkün. “Psikolojide umut kavramı: Motivasyonunuzu ve umut seviyenizi yükseltmek için 5 öneri

Boğa Burcu

Alışveriş yapmak herkes için keyifli bir etkinlik. Ancak kimi zaman içimizdeki boşluğu doldurmak veya bazı duygularımızı bastırmak için alışverişe yönelebiliyoruz. Bugün, alışveriş dürtünüzü dikkatle izleyin. Gerçekten ihtiyacınız olmayan bir şeyse almaya niyetlendiğiniz, o dürtüyü kontrol etmeyi deneyin. 

Uplifers önerisi: Alışveriş dozunda yapıldığında keyifli bir aktivite, ancak kimi zaman bir bağımlılığa dönüşebiliyor. Dikkat etmekte fayda var. “Alışveriş bağımlılığı: Olumsuz duygularla başa çıkma yöntemi

İkizler Burcu

Yakın bir zamanda kendinizden çok emin bir şekilde verdiğiniz bir kararı sorguluyorsunuz şu an. Sırf kararı da değil üstelik, kendinizi de sorguluyorsunuz. Şimdi derin bir nefes alın ve o kararı verdiğiniz ana dönün. Muhakkak ki o sırada sizi bu karara yönlendiren bazı nedenler vardı. O anda doğru olduğunu hissettiyseniz, doğrudur. Kendinizden şüphe duymayın. 

Uplifers önerisi: Karar vermek herkes için zorlayıcı bir süreçtir. Ancak karar anlarında bedenimizde neler olduğunu bilmek bu anlara farklı bir perspektiften bakmanızı sağlayabilir. “Karar vermenin nöropsikolojisi: Karar verme anında neler yaşarız?

Yengeç Burcu

Hayal ettiğiniz şeye nasıl ulaşacağınızı bilemiyorsunuz ve bu yüzden de ulaşamayacağınızı düşünüyorsunuz. Oysa cevapları henüz bilmiyor olmanız, hayalinize ulaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Evrenin kendine has bir ritmi vardır ve her şey doğru zamanda gerçekleşir. Şimdi buna güvenerek arkanıza yaslanın. 

Uplifers önerisi: Her an her şeyi bilmemiz mümkün değil. Bu bilmeme halinden ötürü kaygılanmaktansa kendinizi hayatın kollarına bırakın. “Hayatın akışına ayak uydurduğunuzu gösteren 7 olumlu belirti

Aslan Burcu

Kayak yaparken nasıl gideceğinizi bilmek kadar nasıl duracağınızı bilmek de önemlidir. Şimdi bu prensibi hayatınıza nasıl uyarlayabileceğinize bakalım. Hayatınızda harika giden bir alan olabilir, ancak dikkatinizi bu alandan ayırmamanızda fayda var. Böylece ne zaman yavaşlamanız gerektiğini gözden kaçırmazsınız. 

Uplifers önerisi: Farkındalıklı bir yaşam yalnızca hayatın tadını doyasıya çıkarmamıza değil, aynı zamanda doğru hamleleri yapmamıza da yardımcı olur. Daha farkındalıklı bir yaşam için bugün harekete geçin. “Günlük hayatın karmaşasında farkındalığı geliştirmenin en kolay yolu

Başak Burcu 

Elinizde kısa sürede bitirmeniz gereken bir iş var. Ama “Yarın yapsam ne olur ki?” diyor olabilirsiniz. İşte ertelemeye giden yolda ilk adımı attınız bile! Bugünün işini yarına bırakmayın sevgili Başak, yarın çok daha yoğun olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Erteleme alışkanlığı hepimizin zaman zaman muzdarip olduğu bir durum. Ancak bu zararlı alışkanlığı değiştirip daha verimli bir yaşam sürmeniz mümkün. “Prokrastineyşın nedir: Erteleme alışkanlığını nasıl yenebilirsiniz?

Terazi Burcu

Şu an şikayet etme modundasınız. Gerçekten de bol bol şikayet etmekte haklı olduğunuz bir konu var ortada. Ancak şikayet etmeye harcadığınız enerjiyi çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Mesela bugün, uzun süredir aklınızda olan bir hedef için ilk adımı atmaya ne dersiniz?

Uplifers önerisi: Somut adımlar atmak yerine sızlanıyor musunuz? Size iyi bir haberimiz var: Şikayet etme alışkanlığınızı dönüştürmeniz mümkün. “Şikayet etme alışkanlığınızdan 8 adımda kurtulabilirsiniz

Akrep Burcu

Sanki slow motion’da hareket ediyor gibi hissediyorsunuz. Zaman yavaşlamış, hatta durmuş gibi… Kendinizi tuhaf hissetseniz de bu aslında harika bir fırsat. Yavaşlamışken durup hayatınız hakkında, en derin arzularınız, en büyük hayalleriniz hakkında düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatı yakalamak için bazen acele etmek değil, yavaşlamak gerekir. Yavaşlamanın hediyelerini keşfetmeyi deneyin. “Anda olmanın sırrı: Yavaşlamak

Yay Burcu

Tüm kalbinizle istediğiniz bir dileğiniz gerçek olmak üzere. Kendinizi bu harika sürprize hazırlasanız iyi olur. Gerçekleştiğinde ise ne kadar şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Bu düşüncenin yanında bol bol şükretmeyi de eklemeyi unutmayın. 

Uplifers önerisi: Sahip olduğumuz şeylerin değerini hatırlamak için şükretmek çok önemli bir alışkanlık. Bugün hayatınıza size sundukları için içten bir şekilde teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Oğlak Burcu

Kalbinizi yeni bir olasılığa açmak zor olabilir. Ancak bir şeye kalbimizi samimi bir şekilde açtığımızda, hayatımıza güzellikleri davet ederiz aslında. Onun için kırılmaktan, başarısızlıktan korkmadan, bugün kalbinizin kapılarını hayatın sunduklarına ardına kadar açın. 

Uplifers önerisi: Kalbimizin kırılmasını istemeyiz ve onu korumak için kalkanlar kuşanabiliriz. Ancak bu kalbimizi korumak değil, onu zindana hapsetmek olur. Bugün kalbinizi hayata açmayı deneyin. “Mutlu bir hayata kucak açmanızı sağlayacak eşsiz öneriler

Kova Burcu

Bir konuda çok çaba harcamış, çok emek sarf etmişsiniz ve karşılığında elinize pek de bir şey geçmemiş. Böyle olunca kendinizi kandırılmış, hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz çok normal. Ancak şunu unutmayın sevgili Kova; girmiş olduğunuz yol sizi hiç ummadığınız başka güzelliklere ulaştıracak. 

Uplifers önerisi: Sonuca fazlaca odaklanıp sürecin bize kattıklarını gözden kaçırabiliyoruz bazen. Oysa süreç, sonuç kadar, hatta belki sonuçtan da daha önemlidir. “Sonuç odaklı olanlardan mısınız, sürecin keyfini sürebilenlerden mi?

Balık Burcu

Bir zaman makinesini her şeyden çok istiyor gibisiniz. Geçmişin anılarına veya geleceğin hayallerine gitmek sizin için huzurlu bir sığınak gibi. Oysa yapmak istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz tek bir an var; o da şu an. Dikkatinizi geçmişten ve gelecekten alıp bugüne getirmeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Zihin geçmişle gelecek arasında mekik dokur genelde. Bir anlamda zihnin işleyişi budur. Oysa değiştirme, dönüştürme imkanımız olan tek bir an var: Şu an. “Şimdiki anda olmanın sihirli anahtarı: Bilinçli farkındalık teknikleri ve anda olma pratikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!