Günlük burç yorumları: 27 Ekim

Koç Burcu

Güçlü duygular, siz ne yaparsanız yapın ortaya çıkar. Aile veya ev konularında bazı gerilimli dakikalar yaşanabilir. Bazen olumsuz duygular yaşayabilirsiniz. Bunları halının altına süpürmek yerine, onları tanımaya çalışmakta fayda var. 

Uplifers önerisi:   Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Boğa Burcu

Zihinsel anlamda biraz gergin ve stresli bir gün olabilir. Böyle zamanlarda stresin sizi daha fazla ele geçirmesine izin vermek yerine, düşüncelerinizi ifade edip üzerinizdeki stresi azaltmaya çalışmakta fayda var. 

Uplifers önerisi:   Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

İkizler Burcu

Duygularınızı ifade etme konusunda ne kadar dürüstsünüz? Özellikle ilişkilerde, duygularınızı açıkça ifade etmekten kaçıyor olabilir misiniz? Bugün biraz daha dürüst davranıp, duygularınızla yüzleşmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi:   Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yengeç Burcu

Özellikle yakın ilişkilerinizle ilgili bazı karşıtlıklar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda, karşıt fikirlere kulaklarınızı tıkamak veya duymamazlıktan gelmek, gerilimi artırmaktan başka bir işe yaramaz. Karşınızdakini dinleyip, karşı çıktığı noktayı anlamaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi:  İlişkilerdeki temel sorunlardan biri kişinin anlaşılmadığını hissetmesidir. Bu bir iletişim sorunudur. ¨Sağlıklı bir ilişki için yapılması gerekenler¨

Aslan Burcu

Günlük iş akışınızla ilgili bazı gerginlikler söz konusu olabilir. Özellikle gizli kalmış konular su yüzüne çıkabilir ve bu durum biraz can sıkıcı olabilir. Her şeyi üstlenmek yerine, arada kendinize nefes alacak zaman bırakmalısınız. 

Uplifers önerisi:  Yoğun iş temposunda kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Önce kendinize yatırım yapmak için  ¨Gün içinde kendinize vakit ayırmanın 10 kısa yoluna¨ göz atabilirsiniz.

Başak Burcu 

Birlikte yaşadığınız kişiyle düzen ve temizlik gibi konularda anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Ilımlı davranarak problemin büyümesini önlemeli ve orta yolu bulmaya çalışmalısınız.

Uplifers önerisi:  İlişkilerdeki temel sorunlardan biri kişinin anlaşılmadığını hissetmesidir. Bu bir iletişim sorunudur. ¨Sağlıklı bir ilişki için yapılması gerekenler¨

Terazi Burcu

Ev hayatınızla ilgili bazı önemli değişiklikler söz konusu olabilir. Belki de ailenizin kökleri, geçmişiniz, ilişkilerinizle ilgili düşünmek, biraz daha derinlere inmek size iyi gelebilir. Böylelikle kendi kimliğinize doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:   Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

Üzerinizdeki zihinsel stresi azaltmak için yeterince çaba harcadığınızı düşünüyor musunuz? Belki de bu stresin kökenine inmekle başlamak iyi olabilir. Özellikle iletişim yönteminizi, olaylara bakış açınızı, ani tepkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Yay Burcu

Yengeç burcundaki Ay ve Pluto arasındaki karşıtlık, özellikle geçmiş yaraların yeniden su yüzüne çıkmasına, yeniden hatırlanmasına neden olabilir. Bazen tamir etmek yerine, kendi haline bırakmak ve boşvermek daha iyi bir seçenek olabilir. Siz de bazı şeyleri bırakmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi:   İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Oğlak Burcu

Yakın ilişkilerinizde bazı gerilimli konular ortaya çıkabilir. Bazı çözümsüz konular tekrar su yüzüne çıkabilir. Problemlere kenardan köşeden bakmak yerine, konunun özüne inmek her zaman daha iyi sonuçlar ortaya koyar. 

Uplifers önerisi:  Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Kova Burcu

Yoğun bir gündeminiz olabilir. Bir yerden diğerine koştururken, bazı duygusal konular can sıkıcı olabilir. Böyle zamanlarda duygularınızı, yaratıcılığınızla bütünleştime yolunu deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Hiç beklemediğiniz gerilimler ortaya çıkabilir. Böyle zamanlarda gerilimin kendisine odaklanmak yerine çözüme odaklanmalısınız. Bu durum hem stresinizi azaltır hem de işlevsel bir bakış açısı getirmenizi sağlar. 

Uplifers önerisi:  İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!