Günlük burç yorumları: 26 Mayıs

Koç Burcu

Bir süredir söylemeniz gereken bir şeyi veya göndermeniz gereken bir mesajı erteliyor olabilirsiniz. Bunun sebebi cesaretinizin olmamasından değil, neyi nasıl söyleyeceğinize karar verememekten kaynaklanıyor. Belki bugün biraz bu konu üzerine düşünebilir, nasıl bir konuşma yapacağınızı tasarlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Boğa Burcu

Parasal konular fazlasıyla zihninizi meşgul ediyor olabilir. Belki de finansal açıdan harekete geçmek için doğru zaman olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. İçgüdülerinizin sesine kulak verin ve doğru zamanı bekleyin. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

İkizler Burcu

Bir süredir kalbinizden geçen, çok istediğiniz, gerçekleşmesini dilediğiniz şeyle ilgili sesinizi evren duyduysa bu hayalinizin gerçekleşmesine çok az kalmış olabilir. Şükretmeyi unutmayın. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Yengeç Burcu

Yardım isteme konusunda biraz çekingen olabilirsiniz. Ancak evren, sizin içinizden geçen bu yardım isteğini duyup karşılığını verebilir. Böyle zamanlarda utangaçlığı bir kenara bırakıp heyecanınızı ve mutluluğunuzu paylaşmaktan çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Aslan Burcu

Bir anda belirsizlik duygusu içinizi kaplayabilir ve sezgileri yüksek bir Aslan olarak bu duyguya teslim olabilirsiniz. Oysa biraz dışarıdan bakmayı başarabilirseniz aslında korkacak hiçbir şey olmadığını görebilirsiniz. Planlarınızı kaldığınız yerden uygulamaya devam edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Başak Burcu

Şimdiye kadar pek alışkın olmadığınız türden birileriyle tanışabilir ve çok etkilenebilirsiniz. Birisinin sizi derinden anlamasının verdiği huzurun tadını çıkarın, gerisini düşünmeyin. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Terazi Burcu

Çevremizden fazlasıyla etkileniyoruz. Sadece karşılaştığımız insanlar değil; duyduğumuz müzik, gördüğümüz renkler, soluduğumuz hava da biri etkiliyor. Eğer etrafınızda depresif bir atmosfer varsa, etkilenmek istemiyorsanız oradan bir an önce uzaklaşmalısınız. Kendinizi iyi hissettirecek bir ortama geçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Akrep Burcu

Etrafınızda fazlasıyla tartışma ve kaba davranışlar olabilir. Ancak bunlara odaklanmak yerine etrafınızdaki iyiliklere odaklanmak sizin elinizde. İlk başta zor olsa da bunu başarabilirsiniz. Eğer kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız, iyiliklere, güzelliklere odaklanın. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yay Burcu

Bazı insanlar hayallerinden bahseder, bazıları hayallerini gerçekleştirir. Siz hangisini tercih ediyorsunuz? Bunun bir tercih olduğunun farkına varıp ilk adımı atmak zor olabilir. Ancak sonrasının daha olay olacağına emin olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Oğlak Burcu

Kendinizi mantığıyla hareket eden, analitik düşünen birisi olarak tanımlayabilir ve duygularınızla hareket etmeyi reddediyor olabilirsiniz. Ancak bu sefer, ailenizle ilgili bir konuda duygularınızla hareket etmeniz gerekebilir. Bu size ilk başta yabancı bir durum gibi gelse de başkalarının duygularını anlama yolunda çok önemli olabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

Yakın zamanda tanışacağınız bir kişi, olaylara bambaşka açıdan bakmanıza yardımcı olabilir ve size yepyeni bir pencere açabilir. Bu kişi sizin için bir rehber veya mentor olabilir. Kendinizi çok şanslı hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Başkalarına inanan, temiz kalpli birisi olabilirsiniz ancak bazen de şüpheci davranmakta fayda var. Eğer dikkatinizi çeken, sıra dışı bir durum söz konusuysa buna biraz daha ilgi göstermek, nedenlerini anlamaya çalışmak ve her zamankinden daha dikkatli davranmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!