Günlük burç yorumları: 25 Haziran

Koç Burcu

Kibar, eğlenceli, düşünceli insanlarla anlaşmak kolaydır. Ancak gergin, huysuz insanlarla anlaşmak pek de kolay olmayabilir.  Bugün böyle bir zorluk yaşayabilirsiniz. Kendinizi en çaresiz hissettiğiniz anlarda, karşınızdaki kişinin aslında kötü birisi olmadığını, sadece sizden biraz farklı olduğunu aklınıza getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Boğa Burcu

Sevdiğiniz bir kişiyle bir konuda tamamen farklı düşüncelere sahip olabilirsiniz. Onun bu kadar farklı fikirde olmasını anlayamıyorsanız, buna takılıp kendinizi kaybetmek yerine bu durumu bir kenara bırakmayı denemelisiniz. Konuşacak başka şeyleriniz mutlaka vardır. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Duygusal olarak güçlü bir karaktere sahipsiniz. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız, pozitif bakış açınızla onun gerçekleşmesi için elinizden geleni yapabilirsiniz. Sadece bunun fiziksel bir çaba gerektirdiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Sadece gönülden isteyerek olmuyor. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yengeç Burcu

Yaptığınız şeyin üzerine çok fazla düşmek, detaylarda boğulmanıza neden olur. Bu da aslında yaptığınız şeyden keyif almanızı engeller. Bazen elinizden gelen çabayı gösterip geri kalanını akışına bırakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Aslan Burcu

Bazen yaptığımız şey bize kendimizi çok iyi hissettirir ancak uzun vadeli sonuçlarını öngöremeyiz. Her ne olursa olsun, siz içinize sinen şeyi yapmaya devam edin. Kendinize olan inancınızı devam ettirin, yakında bunun karşılığını mutlaka alacaksınız. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Başak Burcu

Bazı konulara çok duygusal yaklaşabilirsiniz. Bunu fark ettiyseniz, belki bugün o konuya eğilmek yerine başka şeylerle ilgilenmek iyi olabilir. Kendinizi sıkıntıya sokmak yerine, sıkıntılardan biraz uzak durmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Terazi Burcu

Sizin için önemli olan bir konuda bir çıkış yolu arıyorsunuz. Beklenmedik birisinden, beklenmedik bir çözüm gelebilir. Bu yüzden karşınıza çıkan önerilere en baştan olumsuz yaklaşmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Akrep Burcu

Hedefinize ulaşmak için büyük değişimlere, beklenmedik şeylere ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken bir sakinleşmek ve rahatlamak. Siz rahat oldukça, hedeflerinize ulaşma şansınız da daha yüksek olacaktır. Biraz kendinizi bırakın. Doğru yolun sizi bulacağına inanın. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Yay Burcu

Size karşı adil davranmadığını düşündüğünüz bir kişiye kendinizi kabul ettirmek hiç de kolay olmayabilir. Bunun için kararlılığınızı sergilerken, belki her zamankinden biraz daha ısrarcı olmanız, bu anlamda kendi sınırlarınızı biraz zorlamanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Oğlak Burcu

Bir süredir içinde olduğunuz bir projede önemli değişiklikler yaşanabilir ve bu durum size kendinizi biraz yabancıymış gibi hissettirebilir. Endişelenmeyin, aslında bu duruma herkes sizin gibi yabancı. Adaptasyon yeteneğinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Kova Burcu

Birilerinin sizin öğrenmenizden çekindiği bir konu veya bir sır ortaya çıkabilir. Bu duruma hemen tepki göstermek yerine biraz sessizce beklerseniz, daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Bundan haberiniz olmadığı için başkalarını yargılamak yerine sizden neden sakladıklarını düşünmek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Balık Burcu

Çok önemli yeteneklere sahipsiniz ancak bunları ortaya çıkarmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Çekingenliği ve korkuyu bir kenara bırakın. Kendinize güvenin ve yola çıkın. Siz kendinize karşı dürüst olduğunuz sürece, kimse sizi kandıramayacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!