Günlük burç yorumları: 25 Ağustos

Koç Burcu

Duygusal açıdan kendinizi yorgun veya tükenmiş hissediyorsanız, bunu aşmanın tek yolu biraz ara vermek, kendinize izin vermektir. Biraz yalnız kalıp kendinizi dinlemeye çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Boğa Burcu

Bazı insanlarla anlaşmak, gerçekten zor olabilir. Bugünlerde ise bu zorluğun daha da arttığını fark edebilirsiniz. Böyle zamanlarda iletişim kurmak için ısrarcı olmak yerine biraz uzakta kalmak, iletişim kurmamak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

İkizler Burcu

Önemli bir işe başlıyorsanız ve bunun altından nasıl kalkacağınızı düşünüyorsanız, aradığınız özgüveni bulmak için biraz etrafınıza bakmanız yeterli olur. Çevrenizde güçlü dostlarınız olduğunu ve size istediğiniz zaman yardımcı olabileceklerini görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

İstediğiniz şeye ulaşmanız çok yakın. Bu yüzden planlarınıza sıkı sıkıya bağlı kalmalı ve çalışmaya devam etmelisiniz. Siz disiplinli ve kararlı olduğunuz sürece, isteklerinize kavuşmanız daha kolay olur. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Aslan Burcu

Kendinizi bir konuda kısıtlanmış hissediyorsanız, buna karşı koymak zannettiğiniz kadar zor olmayabilir. Enerjinizi doğru noktaya yönlendirmeli ve elinizdeki bilgileri, sınırları aşmak için bir silah olarak kullanmalısınız. Kendi gücünüzü ve potansiyelinizi hafife almayın. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Başak Burcu

Aklınızdan çok güzel düşünceler geçiyor olabilir ancak bu düşünceleri dile getirmeden önce iyice düşündüğünüzden ve neler söyleyeceğinizi kararlaştırdığınızdan emin olmalısınız. Duygularınızdan kopmadan, iletişim kuracağınız şekli belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Son dönemde duygusal açıdan kendinizi biraz sıkışmış hissediyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda, bu sıkışmışlık hissinden kurtulmak için kendinizi rahatlatacak bir şeyler bulmalısınız. Aksi durumda, o duygular bir gün mutlaka açığa çıkar. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Akrep Burcu

Kendinizle gurur duyabileceğiniz, övünebileceğiniz pek çok şeyiniz var ancak bunları ifade etmekten çekiniyor olabilirsiniz. Aslında bu yaptığınız yanlış da değil. Siz, işinizi en iyi şekilde yapmaya devam edin, başkaları sizi mutlaka övecektir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Yay Burcu

Kendinize rakip olarak gördüğünüz, başarılarıyla sizi kıskandıran birisi olabilir. Bu durum ilk bakışta can sıkıcı gibi görünse de iyi bir rakip sizi her zaman başarıya götürür. Siz de kendinize en çok güvendiğiniz alanları parlatıp, öne geçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Oğlak Burcu

Son günlerde kendinizi çok motive olmuş ve hedefe odaklanmış hissediyor olabilirsiniz. İçinizdeki bu coşkuyu ve tutkuyu korumalı ve onu kaybetmemek için sıkı sıkıya işinize tutunmalısınız. Sadece, böyle adrenalinin yüksek olduğu zamanlarda, aklınızdan geçen düşünceler konusunda kendinizden emin olmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Kova Burcu

Bir süre önce canınızı sıkmış olan bir konu yeniden gündeme gelebilir. Ancak bu sefer bu konuyu halının altına süpürmek yerine kesin çözüm bulmayı deneyerek uzun vadeli bir adım atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Balık Burcu

Bazı endişeleri aşmak, geride bırakmak istiyorsunuz. Böyle durumlarda, mücadelenizi çevresel unsurlarla da desteklemelisiniz. Örneğin bugün doğada yürüyüş yapmak, etraftaki canlıların seslerini dinlemek, dikkat dağıtıcı şeylerden uzaklaşmak için harika bir gün! 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!