Günlük burç yorumları: 23 Mart

Koç Burcu

Bazen yapılacak işler biriktiğinde, teslim tarihleri yaklaştığında çok stresli oluruz ama en yaratıcı işler de böyle zamanlarda ortaya çıkar. Bugün de benzer bir durum yaşayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı özgür bırakın. Yorucu ama verimli bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Boğa Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuya yakın bir arkadaşınızın dahil olması sizi çok rahatlatmış, işlerinizi kolaylaştırmış olabilir. Ancak şimdi bu arkadaşınız başka şeylerle ilgilenmek zorunda olduğu için geri çekilebilir. Hemen umutsuzluğa kapılmayın. Kendinize güvenin. Tek başınıza da başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

İkizler Burcu

Yakın çevrenizden birileriyle ilişkiniz hakkında bazı değişiklikler olabilir. Güven duymakta zorlandığınız bir kişinin aslında ne kadar güvenilir olduğunu fark edip fikrinizi tamamen değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yengeç Burcu

Tüm dünyayı etkileyen yeni düzende hepimiz sevgi ve mutluluğu kendi evimizde, yakın çevremizde bulabileceğimizi bir kez daha fark ettik. Son günlerde kendinizi biraz umutsuz hissediyorsanız, yakın çevrenizle görüşmek, ailenizle birlikte olmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bir        eylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Aslan Burcu

Ses tonunuz, duruşunuz, tavırlarınız ve konuşma şeklinizle gücünüzü ve özgüveninizi gösterebiliyorsunuz. Ancak bazen de en kırılgan yanlarınız daha çok ön plana çıkıyor. Bugün de o günlerden biri. Çevrenizdekilerden destek istemekten çekinmeyin, bu sizi güçsüz yapmaz. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Başak Burcu

Hayatımızı nasıl insanlarla geçirdiğimiz çok önemli. Eğer çevrenizdeki kişiler umutlu, güleryüzlü ve kibar insanlarsa, bu sizi de etkileyecek ve hayata bakışınızı değiştirecektir. Belki de zaman geçirdiğiniz kişileri ve yerleri değiştirerek, hayata dair umudunuzu yeniden kazanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Terazi Burcu

Karşı karşıya olduğunuz riskli bir durum sizi korkutuyor olabilir. Ancak elinizden gelenin en iyisini yaptığınızda, evren mutlaka bunun farkına varacaktır. Kendi üzerinizde daha fazla baskı oluşturmadan, elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanın. Geri kalanı da biraz akışa bırakın. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Akrep Burcu

Hayatta bazen karşılaştığımız zorluklar, bizi istemediğimiz şeyler yapmaya yönlendirebiliyor. Hemen pişman olsak da zamanı geri alamıyoruz. Bugün benzer bir durumla karşılaşabilirsiniz. Hayat sizi zorlayabilir ancak siz bu zorluklara karşı biraz dirençli olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Yay Burcu

Hayatta iyi yaptığınız bir şey varsa, bunun mutlaka üzerine gitmelisiniz. Eğitiminiz olmadığı için veya yetenekli olmadığınızı düşünerek vazgeçmemelisiniz. Belki de zannettiğinizden çok daha iyi olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Oğlak Burcu

Hedef odaklı ve tutkulu bir kişiliğiniz var. Ancak siz de herkes gibi zaman zaman yorulabilir, dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazen kendinizi fazla zorluyor olabilirsiniz. Biraz ara vermek, kendinize zaman ayırmak enerji toplamanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Kova Burcu

Birisi size bilmediğiniz bir dilde bağırıp çağırsa, sonra siz de ona onun bilmediği bir dilde bağırıp çağırsanız anlaşabilir misiniz? Elbette hayır. İş yerinde veya özel hayatınızda anlaşmazlık yaşadığınız bir kişiyle konuşabilmek için ortak bir zeminde buluşmalısınız. Aksi takdirde birbirinizi anlamadan, karşı fikirleri savunmaya devam edersiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Balık Burcu

Şu sıralar yaşadığınız bir sorunun hiçbir zaman çözülemeyeceğini, hep böyle sürüp gideceğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu da sizi umutsuzluğa düşürüyor olabilir. Oysa korkularınızı geride bıraktığınızda, aslında her problemin bir çözümü olduğunu görebilirsiniz. Sadece bakış açınızı değiştirmeniz yeterli. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!