Günlük burç yorumları: 23 Ağustos

Koç Burcu

Hayatınızın kontrolünü başkalarına bırakmadığınız zaman, başarılı olma şansınız daha yüksek. Ne istediğini bilen ve isteklerinize ulaşabilmenin yollarını araştıran birisiniz. Bu yüzden başkalarının sizin adınıza kararlar vermesine izin vermemelisiniz.

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Boğa Burcu

Tüm insanlar kendini güvende hissetmek ister. Siz de son zamanlarda bu isteği yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz ancak sizin güven arayışınız, hayatınızdaki hedeflerinizle ilgili. Onları gerçekleştirecek fırsatların çıkıp çıkmayacağı konusunda güvenmek istiyorsunuz. Unutmayın ki insan fırsatları kendisi yaratır! Her şeyden önce kendinize güvenin.

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

İkizler Burcu

Bazen karşımızdaki kişiyi çok sevmemize rağmen en zor, en katlanılmaz yanlarımızı ona göstermekten çekinmeyiz. Bugün sevdiğiniz bir kişiyle tartışırsanız, aslında onu ne kadar sevdiğinizi kendinize hatırlatın. Belki bu bakış açısı ikinize de iyi gelir.

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Yengeç Burcu

Sizin de içinde bulunduğunuz bir konuda, bazı gelişmeler kaydedilmiş olabilir. Ancak yine de içinize sinmeyen durumlar yaşanabilir. Bunları yüksek sesle dile getirmek isteseniz de bazen sessiz kalmak, olayları daha sessiz bir şekilde çözmek iyi olabilir.

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Aslan Burcu

Genellikle hızlı karar alabilen birisiniz. Ancak bugün bu konuda biraz daha dikkatli davranmalısınız. Bunun için kendinize sorular sorun, aklınızdaki pozitif veya negatif düşünceleri sorgulayın, nasıl oluştuklarını araştırın.

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Başak Burcu

Sizin zaman ayırıp, emek harcayıp tamamladığınız bir işle ilgili çevrenizdekilerin değişiklik önerileri olabilir. Bu önerileri, sizin emeğinize bir saygısızlık olarak görmemelisiniz. Belki gerçekten bu önerilerle birlikte daha güzel bir noktaya gelebilir.

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Kendinizi aldatılmış, kandırılmış hissediyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda bir şey yapmadan önce tekrar düşünmekte fayda var. Aldatmak veya kandırmak, bilerek karşı tarafın güvenini kırmaktır. Belki de karşınızdaki kişi size bunu isteyerek yapmamış olabilir.

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Akrep Burcu

Bazen olması gereken şeylere o kadar odaklanırız ki gözümüzün önündeki farklılıkların nasıl fırsatlar barındırdığını göremeyiz. Benzer bir durumda olduğunuzu hissediyorsanız, biraz kalıp düşüncelerden uzaklaşmaya çalışmalısınız.

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Yay Burcu

Çok ilginizi çeken fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazen vaktinizi bazen paranızı ayırmanız gereken bu fırsatlara bir göz atabilirsiniz ancak daha fazlasını yapmak, planlarınıza dahil etmek şu an çok iyi bir fikir olmayabilir.

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Hiç istemediğiniz ancak mecbur olduğunuz bir soruyu sormanız gerekebilir. Bu soru, karşı tarafı kızdırabilir. Belki sorunuza yanıt alamayabilirsiniz ancak en azından denemiş olursunuz.

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Kova Burcu

Üzerinde çalıştığınız ve defalarca ertelenmiş bir proje tekrar ertelenebilir. Bu durum karşısında kendinizi çaresiz hissetmek yerine, aklınıza gelen tüm seçenekleri değerlendirip başka yollar aramak, sizi istediğiniz noktaya götürebilir.

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Balık Burcu

Bir konuda endişelerle boğuşurken etrafınızdan aradığınız desteği bulamıyor olabilirsiniz. Kendinize cesaret verici sözler söyleyerek yardımcı olabilirsiniz. Kendi gücünüzü hafife almayın.

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!