Günlük burç yorumları: 22 Şubat

Koç Burcu

Jüpiter, sosyal hayatınızı etkisi altına alıyor. Yeni tanışacağınız birileri sizi çok etkileyebilir. Bu etki sebebiyle aslında normalde atmayacağınız adımları çok daha kolayca atabilirsiniz. Sonradan pişman olmak istemiyorsanız, biraz daha sakin kalmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Boğa Burcu

Planlarınızın dışına çıkmanız ve bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bu durumu daha olay hale getirmek için ihtiyaçlarınızı dile getirmekten çekinmemelisiniz. İhtiyaç duyduğunuz şeyleri belirtmek kimseyi rahatsız etmez. Bunun zannettiğinizden daha kolay olduğunu göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

İkizler Burcu

Bazen problemlerin tam ortasındayken, hiç bitmeyecekmiş veya hiçbir çözüm yokmuş gibi hissederiz. Halbuki olaylara biraz yukarıdan bakabilsek, aslında çözümün çok yakın olduğunu görebiliriz. Siz de kendinizi benzer bir durumda bulabilirsiniz. Kendinizi hırpalamayın, çözüm elbet gelecektir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yengeç Burcu

Jüpiter özellikle maddi konularda sizi etkiliyor. Belki modunuz düşük olduğu için belki de başka bir sebepten ötürü olayların olumsuz tarafını görmeye meyilli olabilirsiniz. Oysa bundan kendinizi kurtarabilirseniz, aslında hiçbir şey sandığınız kadar kötü değil. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Aslan Burcu

Jüpiter, ortaklıklar ve ilişkiler konularında sizi etkiliyor. Cesur ve kararlı bir kişiliğe sahipsiniz ancak şu sıralar zorluklarla karşı karşıya gelmekten korkuyor olabilirsiniz. Oysa bu durum sizin karakterinize biraz aykırı. Endişelerinizi bir kenara bırakın ve cesaretinizi toplayın. Yüzleşmeniz gereken hiçbir şeyden korkmayın! 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Başak Burcu

Hedeflerinize ulaşmayı çok istiyorsunuz ancak buna engel olan bazı şeyler olabilir. Üzülmek yerine, sizi neyin engellediğini belirlemeli ve eksiklerinizi tamamlamalısınız. Bugün bunun için harika bir gün olabilir. Daha fazla gecikmeden eksiklerinizi tamamlayıp yol alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Terazi Burcu

Aşk, eğlence ve romantizm Jüpiter’in bu yıl için vaatleri arasında ilk sıralarda ve siz de Jüpiter’in etkisi altındasınız. Eğer sizi umutsuzluğa düşüren şeyler varsa, bugün onları bir kenara bırakıp yeni hayaller, yeni umutlar peşinden gitmenin tam zamanı. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Akrep Burcu

Hayal ettiğinizden daha azıyla yetinmeye çalışıyorsanız, bundan bir an önce vazgeçin çünkü bu yaklaşımınız hayallerinizin önünde engel oluşturuyor. Zihninizi toparlayıp harekete geçmek, gerçekten ne istediğinizi düşünüp ona doğru ilerlemek için harika bir gün! 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Yay Burcu

Yemeğe tuz koyduğunuzda tat verir ancak tuzu fazla kaçırdığınızda zehir gibi olur. Sizin de hayatınızda bazı şeylerin değişmesi, biraz tat kazanması gerekiyor olabilir. Bunun ne olduğunu belirleyip ufak bir değişime doğru yelken açmanın tam zamanı!  

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Oğlak Burcu

Bazen ufacık bir soru işareti, dev bir değişimi başlatabilir. Siz de kendinizi benzer bir durumda bulabilirsiniz. Kendinizle veya hayatınızla ilgili soracağınız ufacık bir soru, beraberinde büyük bir değişim getirebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Kova Burcu

Sizin için bir şeyin neden yaşandığı, sebep-sonuç ilişkisi çok önemli. Bir konuda hassasiyet gösterdiğiniz için çok fazla üzerine düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bazen biraz nefes almak, o konudan uzaklaşmak daha iyi sonuçlar verebilir ve zihninizin temizlenmesine, bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Balık Burcu

Son zamanlarda kendinizi başkalarıyla daha fazla kıyaslar hale gelmiş olabilirsiniz. Oysa bu düşünce yerine herkesin benzersiz olduğu düşüncesine eğilmelisiniz. Ne kadar özel bir insan olduğunuzu gösterdikçe, etrafınızdakileri büyülemeniz çok daha olası. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!