Günlük burç yorumları: 22 Ocak

Koç Burcu

Aklınıza gelen yaratıcı fikirleri başkalarının anlamayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Oysa yaratıcılığınız arttıkça, kendinizi ifade gücünüz de artar. Fikirlerinizi paylaşmaktan geri durmayın. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Boğa Burcu

Bazen arzularımızın peşinden gitmek istiyoruz. Şu sıralar satın almak istediğiniz bir şey, bütçenizi ciddi anlamda sarsabilir. Satın almadan önce biraz düşünmek, buna gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirmek daha sağlıklı bir karar vermenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

İkizler Burcu

İnandığınız bir şeyden şüphe duymak son derece doğal bir şeydir. Ancak belli bir mantığa dayanan şüphe ve korkuya dayanan şüphe arasındaki farkı ayırt etmek gerekir. Eğer tutkularınızın peşinden gidiyorsanız, korkuyla mantık arasındaki farkı ayırt ederek başarıya ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Yengeç Burcu

İçgüdülerinin sesine kulak veren, aynı zamanda mantığıyle dengelemeyi seven bir yapıya sahipsiniz. Ancak bugün içgüdülerinizle mantığınız arasında bir denge kurmakta zorlanabilirsiniz. Hızlı karar vermekten kaçının, adım atmadan önce düşünmeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Aslan Burcu

Bugün ruh haliniz biraz karmaşık olabilir. Önünüzü görmekte zorlanabilir, belirsizlikler içinde kaybolduğunuzu düşünebilir ve biraz da endişeye kapılabilirsiniz. Böyle zamanlarda her şeyden biraz uzaklaşmak, kendi içinize dönmek, kendinizi dinlemek, kısa da olsa meditasyon yapmak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

Karşınıza çıkan her fırsat, sizin için doğru olmak zorunda değil. Bunu hepimiz biliyoruz ancak bazen uygulamakta zorlanıyoruz. Benzer bir durumla karşı karşıya kalırsanız, içinize tam olarak sinmediğini düşündüğünüz hiçbir konuda adım atmayın. Böylelikle kendinize uzun vadede daha faydalı bir şey yapmış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Terazi Burcu

Bir şeyi ilk kez yaptığınızda çok iyi bir sonuç elde edemeyebilirsiniz. Ancak düzenli çalışmayla o konuda ilerleyebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi benzer bir durumda bulursanız, yeterince iyi olmadığınız için kendinizi suçlamak yerine yeteneğinize güvenerek daha çok çalışmaya odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Akrep Burcu

Panikle evden çıkarken anahtarınızı unuttuysanız kapıda kalırsınız. Ancak her zaman bir çözüm bulunur ve o kapı açılır. Hayatınızda da bir kapı kapandığında, mutlaka başka bir yol daha vardır. Sadece o başka yolu görmek için sizin dikkatlice bakmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Yay Burcu

Hepimiz zaman zaman umutsuzluğa kapılırız, eski mutlu günlerin geri gelmeyeceğini düşünürüz. Oysa hayatta bir şeyler çabucak kötü gidebildiği gibi çabucak da düzelebilir. Bugün yanlış olan, bir süre sonra doğru olabilir. Bugün sizi umutsuzluğa götüren şeyler, bir anda ortadan kalkabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Önemli bir adım atmadan önce hepimiz başkalarına danışırız. Ancak bu danıştığınız kişilerin, o konuda deneyim sahibi ve güvenilir kişiler olmalarına dikkat etmelisiniz. Bazen size fikir vermek isteyenlerin yarattığı gürültü, tahminizden daha yorucu olabilir. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Kova Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuyla ilgili bir pürüz çıkabilir. Böyle durumlarda kendinizi çaresiz hissetmek yerine gücünüzün ve yeteneklerinizin farkına varıp durumu en iyi şekilde yönetmeye odaklanmalısınız. Problemlerle başa çıkabilmek için her şeye sahipsiniz, bunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Kaba veya saygısız davranışlar karşısında ortamdan uzaklaşmayı tercih eden birisiniz. Ancak bu sefer karşınızdakine bu yaptığının neden kaba veya saygısızca olduğunu anlatırsanız, onun da bir şey öğrenmesine vesile olabilirsiniz. Sabırlı davranmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!