Günlük burç yorumları: 22 Mart

Koç Burcu

Küçükken hayallerimiz sınırsızdır. Ancak büyüdükçe hayallerimizi, gerçek dünyayla uyumlu hale getirmeye çalışırız. Engelleri, önümüze çıkabilecek sınırları düşünürüz. Eğer son zamanlarda çok istediğiniz bir şey varsa, biraz içinizdeki çocuğu hatırlayın ve hayallerinize sınır boymayın. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Boğa Burcu

Yeni bir işe atılırken, nasıl bir yol izleyeceğinize dair bir fikriniz olmayabilir. Ancak bu başarılı olamayacağınız anlamına gelmiyor. Eğer çevrenizdekiler sizin başarısız olacağınızı düşünüyorsa, siz onları değil içinizdeki sesi dinleyin. Sandığınızdan çok daha büyük başarılar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

İkizler Burcu

Yaptığınız bir şeye onay almak için başvurduğunuz kişinin eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Hiç kuşkusuz bu moral bozucu bir durum. Ancak bazen bu moral bozukluğu, sizi daha önemli başarılara ulaşmanız için kamçılayabilir. Eleştirilerin motive edici tarafına odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Yengeç Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuda sonunda çözüme kavuşmuş olabilirsiniz. Bu durum her ne kadar sizi tatmin etmese de bazen “Bu kadarı yeter” diyerek kendi hayatınıza veya sevdiklerinize vakit ayırmalısınız. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bir        eylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Aslan Burcu

Birisine çok fazla güvenip, beklentilerinizi yükseltip, sonra da büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Başkalarının en iyi yönlerini görmeye veya ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ancak hayatta her zaman bunu başaramazsınız. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Başak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuda önemli ilerlemeler kaydederken, bazen de tahminler yapmanız veya içgüdülerinize göre hareket etmeniz gerekebilir. Bu durum her ne kadar sizin çalışma prensiplerinize pek uymasa da kendi gücünüzü hafife almamalısınız.  

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Hayatta hepimiz, her gün, küçük veya büyük ölçekte riskler alıyoruz. Bazen işler kötü gidebiliyor ancak çoğu zaman kötü şeyler yaşanmıyor. Bazen risklere çok fazla takıldığınız için onları olduğundan daha büyük görüyor olabilirsiniz. Biraz daha objektif olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Akrep Burcu

Önemli bir konuda vermek istediğiniz mesaj, sonunda karşı taraf tarafından anlaşılıyor. Bu durum karşı tarafı biraz öfkelendirse de söyleyeceklerinizden vazgeçmemelisiniz. Karşınızdaki anlamış gib görünse de siz onun anladığından emin olmadan konudan uzaklaşmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yay Burcu

Her zaman birkaç adım sonrayı hesaplayan, geleceğe dair planları olan biri oldunuz. Ancak bu sefer bir sonraki adımınızı bilemiyor olabilirsiniz. Öfkelenip kendinizi sıkıştırmak yerine bunun son derece normal bir durum olduğunu, zaman zaman birçok kişinin başına geldiğiniz unutmayın. 

Uplifers önerisi: Mükemmel mi olmak istiyorsunuz? Mükemmel diye bir kavramın olmadığını kabul etmekle mükemmel bir adım atmaya başlayabilirsiniz… “Mükemmele ulaşmak için ilk adım: Mükemmelin olmadığını kabul edip akışta ve dengede kalmak

Oğlak Burcu

Bazen kendimize olan inancımız zayıf olsa da hayat bize bazı ödüllerle gelir. Çok zor bir şey üzerinde çalışıyorsanız bile elinizden geleni yaparak önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Eğer kendinize inanırsanız, gelecekte sizi çok parlak şeyler bekliyor. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Kova Burcu

Sadakat duygusu çok yüksek birisiniz. Öyle ki bazen hatalara bile sadık kalabiliyorsunuz. Bugün ise yapmanız gereken en önemli şey, kendinize sadık kalabilmek. Eğer bunu başarabilirseniz sadece kendiniz için değil çevrenizdekiler için de çok önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Balık Burcu

Güvendiğiniz bir kişi tarafından yakın zamanda hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Ancak bu duygunun sizi ele geçirmesine ve bir daha başkalarına güvenmenize engel olmasına izin vermeyin. İçgüdülerinize güvenin ve hayatta bazen yanılgıların da olabileceğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!