Günlük burç yorumları: 22 Eylül

Koç Burcu

Geçtiğimiz birkaç hafta sizin için pek çok açıdan değişiklikler yaşanmış olabilir. Yaşam tarzınız, bakış açınızla ilgili önemli değişimler yaşandıysa, şimdi de sırada bedensel ve ruhsal sağlığınız için bir şeyler yapmak var. Farkındalığınızı artıracak, size kendinizi iyi hissettirecek adımlar atmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?”

Boğa Burcu

Son haftalarda, size hayatta keyif veren şeylere yönelmiş olabilirsiniz. Romantizm, yaratıcılık, eğlence bunların başında geliyor. Şimdi ise biraz da üretkenliğe odaklanma vakti. Yapabileceklerinizi daha iyi bir seviyeye taşımakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

İkizler Burcu

Siz her zaman ilerlemeye odaklanma eğilimindesiniz. Ancak son birkaç haftanız daha fazla durarak, gözlemleyerek, ailevi meselelere odaklanarak geçmiş olabilir. Şimdi ise sırada size daha çok keyif veren, eğlendiren, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz işlerle ilgilenme vakti… 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Yengeç Burcu

Sizin için ev ve aile konuları her şeyden önemli. Ancak son birkaç aydır çevrenizde olup biten hareketli gelişmeler, sizi bu konulardan uzaklaştırmış olabilir. Güneş’in Terazi burcuna geçiş yapması, aradığınız sakinliği getiriyor. Ailenizle, evinizle, en yakınlarınızla keyifli geçireceğiniz zamanlar sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Aslan Burcu

Son zamanlarda finansal konulara odaklanmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Ancak Güneş, sosyal açıdan daha aktif olan Terazi burcuna giriş yapıyor. Soğuk havalar gelmeden önceki son günlerinizi iyi değerlendireceğinizden hiç şüpheniz olmasın. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Son birkaç hafta biraz zor geçmiş olabilir, kendinize odaklanamamış olabilirsiniz. Ancak Güneş’in Terazi burcuna geçişiyle birlikte siz de bundan etkileniyorsunuz. Finansal durumunuzu yeniden gözden geçirip kendi yapabileceğiniz keyifli şeyleri göz önüne alabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Terazi Burcu

Sizin için yılın en güzel, en verimli, en etkileyici dönemi başlıyor. Zihinsel olarak, ruhsal olarak sakladığınız, içinizde tuttuğunuz her şeyi parlatmanın, kendinizi yüceltmenin, içinizde tuttuğunuz potansiyeli ortaya koymanın tam vakti.

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Akrep Burcu

Son zamanlarda arkadaşlarınızla çok fazla vakit geçirmiş, onların da desteğiyle büyük resmi görmek için çok çaba harcamış olabilirsiniz. Şimdi ise dinlenme, öğrendiklerinizi sindirme, deneyimlerinizi gözden geçirme vakti… 

Uplifers önerisi:  Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yay Burcu

Yılın bu zamanları sizin için her zaman hedeflerinizi, planlarınızı düşündüğünüz zaman olmuştur. Bu sefer de geleneği bozmayıp gelecek hedeflerinize odaklanmanız iyi olabilir. Bu size hem öngörü hem de güven kazandırır. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Oğlak Burcu

Son birkaç haftayı planlama yaparak, yeteneklerinizi ortaya koyarak geçirmiş olabilirsiniz. Şimdi ise harekete geçmenin vakti geldi. Önümüzdeki bir ay boyunca kariyeriniz için çok parlak, çok bereketli fırsatlar çıkabilir.  

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Son birkaç haftadır ilişkilerinizde gereksiz bir duygusallık hüküm sürmüş, ortak finansal konularla ilgili sürtüşmeler yaşanmış olabilir. Bunlar geride kalıyor. Gökyüzündeki hareketlilik, ilişkilerinizde çok iyi bir aşamaya geleceğinizin habercisi…

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?”

Balık Burcu

Son haftalarda ilişkileriniz, aşk hayatınızla ilgili kendi beklentilerinizi, yaklaşımınızı anlamanız, farkındalık oluşturmanız açısından önemli olabilir. Artık ilişkilerinizde bir sonraki aşamaya geçmenin, daha derinlere inmenin faydası olabilir. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!