Günlük burç yorumları: 22 Ağustos

Koç Burcu

Ay, Yengeç burcuna doğru yolculuğuna devam ederken bir yandan da Jupiter ile karşılaşıyor. Bu kozmik hareketlilik, olaylara daha geniş açıdan bakmanıza yardımcı olabilir. Harekete geçmeden önce kalbinizden geçenlerle mantığınız aranızda bir denge kurmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu da pek çok anlamda size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Boğa Burcu

Günün ilk saatlerinde kendinizi zihinsel anlamda fazlasıyla sakin bulabilirsiniz. Bu da en ufak detaylara takılmanıza neden olabilir. Biraz daha geniş pencereden bakmak, büyük resme odaklanmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

İkizler Burcu

Yengeç burcundaki Ay ile Jüpiter arasındaki sert açı, günün ilk saatlerinde biraz fazla duygusal olmanıza neden olabilir. Ancak şanslısınız, ilerleyen saatlerde bu ruh halinden sıyrılıyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Kariyerinizdeki değişimler veya yeni projeler, üzerinizdeki sorumluluklar sebebiyle sizi biraz strese sokmuş olabilir. Ancak endişelenmeyin; hepsinin üstesinden gelebilecek güce sahip olduğunuza inanın. Her şey inanmakla başlar! 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Aslan Burcu

Ay ve Jüpiter arasındaki sert açı nedeniyle güne biraz gergin başlayabilirsiniz. Ancak buna takılıp gününüzün geri kalanını da zorlaştırmayın. İlerleyen saatlerde gökyüzü rahatlıyor, siz de bunu kendi hayatınızda hissedebilirsiniz. Bu yüzden gerginliği beslemeyi değil, sakinleştirmeyi denemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Başak Burcu

Duygusal anlamda yoğun bir gün olabilir. Günün ilk saatlerindeki biraz hüzünlü ruh hali, ilerleyen saatlerde daha neşeli bir ruh haline dönüşebilir. Bunun tadını çıkarmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Terazi Burcu

Ay ve Jüpiter arasındaki sert açı nedeniyle kendinizi yeni bir iş gününe başlamak için yeterince enerjik hissetmeyebilirsiniz. Ancak biraz daha erken saatlerde kalkarak veya işe her zamankinden biraz geç giderek bu negatif etkiyi azaltabilirsiniz. Kendi çözümlerinizi üretmeyi öğrenmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Akrep Burcu

Hayal kurma çok keyifli olabilir ancak hayallere kapılıp gitmek sizi gerçek dünyadan uzaklaştıracağı için sorumluluklarınızı aksatmanıza neden olur. Hayalle gerçek arasındaki dengeyi her zaman aklınızda tutmanızda fayda var. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Yay Burcu

Negatif insanlar, çevrelerini de bu negatif enerjiyle doldurur. Eğer hayatınızda sizi bu şekilde etkileyen negatif birisi varsa, o kişiden uzak durmayı düşünebilirsiniz. Biraz uzaklaşmak, size kendinizi daha iyi hissettirip geleceğe daha pozitif bakmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Oğlak Burcu

Duygusal anlamda hem kendinizi hem de çevrenizi desteklemek her ne kadar güzel olsa da bazen çok yorucu gelebilir. Bazen sadece kendinize odaklanmak, duygusal ve zihinsel anlamda kendinizi daha iyi hissetmenize, boşalan depolarınızı doldurmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Kova Burcu

Eğer erteleme alışkanlığınız varsa, bugüne kadar ertelediğiniz işler sizi biraz zor durumda bırakabilir. Böyle durumlarda fazladan efor harcamayı göze almalısınız. Aksi durumda işlerin içinden çıkmanız mümkün olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Balık Burcu

Ay ile Jüpiter arasındaki sert açı, harcamalar konusunda dikkatli olmanız gerektiğinin işareti olabilir. Harcamalarınızı kontrol etmek, ileride yaşayabileceğiniz olası pişmanlıkların önüne geçer. Paranızın kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!