Günlük burç yorumları: 20 Nisan

Koç Burcu

Bir konuda siz doğru şeyi yaptığınızı düşünürken yanlış şeyi yaptığınızı fark edip hayal kırıklığına uğramış ve bu yüzden umursamaz bir tavra bürünmüş olabilirsiniz. Oysa bu kadar çabuk pes etmemelisiniz. Bazen başarısızlık gibi görünen şeyler, aslında size önemli önemli dersler veren ve sizi başarıya götüren adımlar olabilir. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Boğa Burcu

Gelecekte yaşanabilecek sıkıntıları düşünüp endişeye kapılmak, şu an etrafınızda olup biten güzel şeyleri görmezden gelip, gelecekteki “senaryolara” inanmaktan farksız. İçinde bulunduğunuz ana odaklanmaya, anı yaşamaya çalışırsanız, uzun vadede daha kazançlı çıkarsınız. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Etrafınızdaki bir kişi, sizi ufak şeylerden mutlu olmamakla suçluyorsa, sizin için “ufak şeylerin” ne olduğuna bir başkasının karar veremeyeceğini bilmeniz yeterli. Başkalarının sizin adınıza düşünmesin izin vermeyin. Kendi isteklerinize ve kendi düşüncelerinize odaklanın.  

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Yengeç Burcu

Belki farkında olmadan, içten içe hayata dair bir korku besliyor olabilirsiniz. Oysa gelecekteki bilinmeyenlerden korkmak yerine şu an etrafınızdaki fırsatlara odaklanmak size büyük kazanımlar sağlar. Özellikle de finansal anlamda ciddi kazanımlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Aslan Burcu

Bazen insanlar tutamayacağı sözler verir. Bunu aslında herkesten önce kendimiz, kendimize karşı yapıyoruz ve tutamayacağımız sözler vererek kendimizi kandırıyoruz. O halde başkalarının yapması pek de sıra dışı sayılmaz. Ancak bu durumlara karşı uyanık olmak da sizin elinizde. Özellikle finansal konularda verilen sözlerin ne kadar gerçekçi olduğunu iyice incelemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatınız boyunca para yönetimi konusunda başarılı olup olmadığınızı belirleyen pek çok faktör var. Hiç kuşkusuz kişisel özellikleriniz ve alışkanlıklarınız da bu faktörler arasında önemli bir yere sahip. Peki siz para yönetimi konusunda ne kadar başarılısınız? “Para yönetimi konusunda başarısız olmanıza neden olan özellikler

Başak Burcu

Bir konuda şanssız olduğunuzu düşünerek veya karşınıza çıkan bir fırsatı iyi değerlendiremediğinizi düşünerek umutsuzluğa kapılma eğiliminde olabilirsiniz. Oysa şans denilen şey, bazen çok farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Bu yüzden umudunuzu her zaman korumalısınız.  

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Terazi Burcu

Korku denilen duygu, hepimizde farklı şekillerde ortaya çıkabiliyor. Yaşadığınız bir korkunun, sizi bazı şeylerden alıkoyduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Yakın zamanda bu korkunuzu yenmek için bir fırsat karşınıza çıkabilir. Ufak bir adım, büyük sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Akrep Burcu

Bazen, bazı şeyleri çok fazla analiz etmek, daha karmaşık bir hale dönüştürmenize neden olabilir. Niyetiniz iyi olabilir, attığınız adımlardan emin olmak istiyor olabilirsiniz. Ancak her bir detaya çok fazla odaklandığınızda, bütünü kaçırıyor olabilirsiniz. Biraz rahatlamak ve olayları akışına bırakmak bazen daha iyi bir fikir gibi duruyor. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Yay Burcu

Yaşadığınız bir tatminsizlik veya hayal kırıklığı duygusu, bulunduğunuz noktayı daha fazla sorgulamanıza neden olabilir. Ancak sonuçta bulunduğunuz noktadasınız! Bu gerçekliği kabul etmek ve bu gerçekliğin içinde kendinize yeni hedefler, yeni yollar belirlemek daha sağlıklı bir ilerleme olacaktır. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Oğlak Burcu

Bir süredir geri plana atılan bir aile meselesi, artık daha fazla bekleyemeyecek bir konu haline gelebilir. Bu konuda bir şeyler yapabilecek tek kişi siz olabilir. Her ne kadar çekinseniz de adımlarınızı dikkatli atıp, sözlerinizi özenle seçtiğiniz sürece aileniz için çok önemli bir şey yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Kova Burcu

Kontrolünüz dışında olduğunu düşündüğünüz bir konuda, sandığınızdan daha fazla kontrolünüz olabilir. Başkaları üzerindeki etkinizi hafife almayın. Atmanız gereken adımlara konsantre olduğunuz sürece, panik yapmak yerine aklınızdaki planın tıkır tıkır işlemesini sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Balık Burcu

Kendinizi etkisiz, pasif buluyor olabilirsiniz. Oysa kendi gücünüzün farkına varmak, yine sizin elinizde. Umut her zaman vardır, yeter ki siz onu görmek isteyin! Yakın zamanda yaşanacak gelişmelere bu gözle bakarak aradığınız umut ışığını daha kolay görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!