Günlük burç yorumları: 19 Şubat

Koç Burcu

Bir süredir bir konuya takılmış ve başarmak için her yolu denemiş olabilirsiniz. Belki istediğiniz şeye ulaşamadınız ancak bu durum size değişim için gereken motivasyonu sağlayacaktır. Zihniniz tamam dediği anda, siz de değişim için hazırsınız demektir. Hayatınız bir süredir istediğiniz gibi gitmemişse umutsuzluğa kapılmayın, yakında güzel gelişmeler yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Boğa Burcu

Bazen her şeyi saati saatine planlarız ancak bu planın sizi esir almasına izin vermemelisiniz. Karşınıza çıkan bir fırsat, size yepyeni kapılar açabilir. Ancak siz bu fırsatın kıymetini bilmezseniz, beklenmedik bir şekilde açılan bu kapı yine beklenmedik bir şekilde kapanabilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Eğer finansal açıdan daha rahat etmek ve gelirinizi artırmak istiyorsanız, çözümü uzaklarda aramayın. Kendi yeteneklerinizin farkına varıp biraz disiplin ve düzenli çalışmayla harikalar yaratabilirsiniz. Önemli olan kendinizin farkına varmanız. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Yengeç Burcu

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan ve yapmanız gereken bir şey, sizin uzun zamandır çok istediğiniz bir şeyi engelleyebilir. Hemen endişelenmeyin, ufak bir düzenlemeyle hem istediklerinizi hem de sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Biraz organizasyon yeteneğinizi kullanmanız, biraz da yaratıcı olmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Aslan Burcu

Arkadaşları tarafından sevilen, birlikte vakit geçirmek istenilen birisiniz. Sıcaklığınız, espri yeteneğiniz, pozitif bakış açınız sayesinde seviliyorsunuz. Ancak bazen bu özelliklerinizin farkında olmayıp, kendi kıymetinizi bilmediğiniz zamanlar oluyor. Değerinizin farkına varmalısınız. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Başak Burcu

Stresinizi alışveriş yaparak atmaya meyilli olabilirsiniz. O yüzden bugün harcamalarınız konusunda biraz dikkatli olmakta fayda var. İlk başta ihtiyacınız olduğunu düşünüp, sonradan pişmanlık duyabilirsiniz. Bu enerjinizi başka bir şeye kanalize etmek size daha iyi gelebilir.  

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Terazi Burcu

Bugün bazı sıkıcı işlerle meşgul olmanız gerekebilir. Ancak bunları ne kadar erken bitirirseniz, sevdiğiniz şeylerle ilgilenmek için o kadar çok vaktiniz kalır. Sorumluluklarınızla zevkleriniz arasında bir denge tutturduğunuz sürece vaktinizin nasıl geçtiğini anlamazsınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Akrep Burcu

Bir konuda adım atmaktan korkuyor, bir türlü cesaret edemiyor olabilirsiniz. Oysa istediğiniz yapma cesaretinizi ve yeteneklerinizi hafife alıyorsunuz. Ufak adımlarla başlayıp, hayallerinize ulaşabilirsiniz. Her şey ufak bir adımla başlar. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yay Burcu

Eğer planlarınızla ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, bir adım geri atmak iyi olabilir. Bu bir vazgeçiş olmak zorunda değil ancak olumsuz düşünceler sizi terk edene kadar kendinize vakit tanımak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Oğlak Burcu

Olayları birçok açıdan görme yeteneğiniz sayesinde çevrenizdekilere tavsiyelerde bulunma konusunda çok başarılı olabilirsiniz. Bunu zaman zaman kendinize de uygulamalısınız. Belki kendinize karşı biraz daha sakin davranabilir, kendinizi eleştirirken daha ölçülü olabilir ve böylelikle motivasyonunuzu destekleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Kova Burcu

Bugün önemli bir farkındalık yaşayabilirsiniz ve bunu çevrenizdekilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu düşünceleriniz hem çevrenizdekileri etkilerken hem de bir değişimin başlangıcını oluşturacak şekilde sizi motive edebilir. Düşüncelerinizi en net şekilde ifade etmekten çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Bugün harcama yapmak, bir kontrat imzalamaka veya hukuki konularda adım atmak için doğru bir gün olmayabilir. Fakat bu konularla ilgili araştırma yapmak için harika bir gün. Ne kadar derin ve tutarlı bir araştırma yapabilirseniz, kendinizi o kadar güçlü hissedersiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!