Günlük burç yorumları: 17 Eylül

Koç Burcu

Arkadaşlıklar, topluluk ruhu, buluşmalar ön plana çıkabilir. Eğer iş yerinde grup çalışması yapmanız gerekiyorsa veya yeni birileriyle tanışacaksanız, bugün tam buluşma günü. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Boğa Burcu

Hedeflerinizi gözden geçirmek ve harekete geçmek için harika bir gün. Motivasyonunuzu yüksek tutun çünkü bugün karşınıza hiç ummadığınız bir fırsat çıkabilir. Evren, tüm gücüyle sizi destekliyor. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

İkizler Burcu

Ay, problem çözücü Kova burcuna doğru hareket ediyor. Eğer uzun zamandır almak istediğiniz bir eğitim, katılmak istediğiniz bir kurs varsa bugün harekete geçmenin tam zamanı. Ufak tefek pürüzler yaşanabilir, bunlara takılmayın. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yengeç Burcu

Bugünü kendinize ayırmaya ne dersiniz? Biraz sakinleşmek, kendinizi dinlemek, meditasyon yapmak, uzun zamandır okumak istediğiniz şeylere vakit ayırmak size çok iyi gelebilir. Bazen tempoyu yavaşlatmalı, durmanın keyfini tatmalısınız.  

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Aslan Burcu

Ay’ın sizin karşıt burcunuz olan Kova burcunda yer alması biraz daha yakın ilişkiler, arkadaşlıklar, kurulan bağlar gibi konuları ön plana çıkarabilir. Bir yandan bu konuşmalar geçerken, bir yandan da iş hayatınızla ilgili bir değişiklik olabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Başak Burcu

Gökyüzünde adeta bir cümbüş var. Bu da hayatınızın pek çok alanında hareketlilik anlamına geliyor. Kova burcundaki Ay, tamamlanmamış işleri gündeme getirebilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ise iş hayatınıza yoğunlaşmanın tam zamanı olduğunu söylüyor. Biraz daha büyük resmi göreceğiniz ve planlarınızı ona göre revize edeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Terazi Burcu

Eğer mümkünse bugün bazı işleri erteleyip yaratıcılığa ve romantizme vakit ayırmak daha iyi olabilir. Biraz öne çıkmak ve kendi hikayenizi anlatmak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Akrep Burcu

Bugün dünyanın gerçeklerinden, sert konulardan biraz uzak durmak iyi olabilir. Kendinizi daha yaratıcı, daha yumuşak ve keyifli konulara verebilirsiniz. İlham verici konuşmalar yapmak, kendinize odaklanmak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Eğlenceli, sohbet etmeyi seven bir tarafınız var ancak bunu her zaman öne çıkarmak mümkün olmayabiliyor. Bugün ise tam sırası! Sosyalleşmek, iletişim yeteneklerinizi güçlendirmek için harika bir gün. Önemli konuşmalar yapmak istiyorsanız, enerjinizi biraz daha o tarafa yönlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Oğlak Burcu

Üretkenliğinizin yüksek olduğu bir gün sizi bekliyor. Bunu bir fırsata çevirmek sizin elinizde. Uzun zamandır bekleyen işlerinizi toparlamak, yaratıcılığınızı ve becerilerinizi ortaya çıkarmak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Kova Burcu

Son dönemde zihninizin diliyle, bedeninizin dili arasında büyük bir boşluk oluşmuş olabilir. Bugün biraz soluklanmak, zihninizle bedeniniz arasındaki uyumu yeniden yakalamak için çok uygun olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Balık Burcu

Bir süredir biraz kendinizle baş başa kalmak, kendinizi dinlemek için adeta yalvaracak durumda olabilirsiniz. İşte bugün, beklediğiniz gün geldi! Kendinizi iyileştirmek, ihtiyacınız olan sakinliği karşılamak için harika bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Dikkatli nefes alma meditasyonu, insan zihnini eğitmek için yüzyıllar boyunca kullanılan bir yöntem. Bu uygulama, her nefeste düşüncelerini o anın içinde kalarak kontrol etmeni ve dengelemeni sağlar. “Nefes alarak rahatla: Nefes meditasyonunun 7 faydası

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!