Günlük burç yorumları: 16 Eylül

Koç Burcu

Son zamanlarda hayatınızda çok fazla değişiklik yaşanmış olabilir. Her ne kadar bunlar güzel değişiklikler olsa da alışkın olduğunuz düzenin dışına çıkmak, sizi biraz tedirgin etmiş olabilir. Bugün biraz kendinize dışarıdan bakmak, yaşanan değişimi hazmetmeye çalışmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Boğa Burcu

Yakın ilişkilerinizle ilgili ciddiyeti ele almanın, olaylara ve kişilere daha ciddi yaklaşmanın tam zamanı! Karar vermeden önce birkaç gün düşünmekte fayda var. Gün geçtikçe daha mantıklı düşündüğünüzün farkına varacaksınız.

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

İkizler Burcu

Bugün biraz yalnız kalmak ve özel hayatınızla ilgili konular üzerine düşünmek isteyebilirsiniz. Kendinizle baş başa kaldığınız bu süreç sizi dinlendirecek ve daha mantıklı kararlar almanıza yardım edecektir.

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Yengeç Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik; sizi daha hassas ve kırgınlıklara açık hale getirebilir. Kendinizle ilgili her şeyi paylaşmak yerine bazı şeyleri gizli tutmak, çok istediğiniz özel hayat-iş hayatı ayrımını yakalamak, size kendinizi iyi hissettirebilir. Planlarınızın dışına çıkmayın. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Aslan Burcu

Bugün kariyerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşinizde yükselme yaşamanız ya da sizi daha fazla tatmin edebilecek bir iş değişikliği söz konusu olabilir. Önünüze gelen seçenekleri değerlendirirken mantığınızla hareket etmeye ve duygusal kararlar almamaya gayret etmelisiniz.

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Başak Burcu

Başak burcu olarak işleri her zaman daha verimli ve efektif bir şekilde yürütmenin yollarını arıyorsunuz. Gökyüzündeki hareketlilik, özellikle iş-yaşam dengesi konusunda adımlar atmanızı gerekli kılabilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Terazi Burcu

Venüs ve Satürn’ün karşıtlığı, iş birliklerinizi, yaratıcı düşüncelerinizi, atmayı düşündüğünüz adımları yeniden sorgulamanızı gerekli kılabilir. Bu durum sizi ilk başta biraz yavaşlatabilir ancak adımlarınızın daha sağlam, daha güvenli olmasına yardımcı olacaktır. 

Uplifers önerisi: Kiminle yaşadığımızdan, ne iş yaptığımızdan, tüm sorumluluklarımızdan ve kim olduğumuzdan bağımsız olarak hepimiz zamanın baskısı altındayız. 2011 yılında ABD’de yapılmış olan bir araştırmanın sonuçları, katılımcıların yarısından daha fazlasının hiç boş zamanı olmadığını, üçte ikisininse yaptıkları her işi acele ederek yapmak zorundaymış gibi hissettiklerini belirtiyor. Uyanık olduğumuz saatlerin büyük çoğunluğu işimizle ilgili sorumluluklarımız tarafından tüketilirken, işten arda kalan birkaç saatiyse egzersiz, ev işleri, arkadaşlarımızla ve ailemizle sosyalleşmek gibi aktiviteleri dakikalara bölerek harcamak durumunda kalıyoruz. “Zaman algımızı etkileyen psikolojik faktörler: Zamanı azaltmak veya çoğaltmak mümkün mü?

Akrep Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, pek çok şeyi sorgulamanıza neden olabilir. Sizi engelleyen, yolunuzu zorlaştıran şeyler neler? Düşünce dünyanızda kendinizi engelliyor musunuz? Tüm bunlara kafa yormak canınızı biraz sıkabilir ancak uzun vadede size pek çok fayda sağlar. 

Uplifers önerisi:  Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Yay Burcu

Hayatta değişim kaçınılmazdır. Değişimden korkmak yerine onu sevmeye çalışmalısınız. Değişim sizi yeniler, tazeler, enerjinizi değiştirir. Eğer bir şeylerin değişmesini istiyorsanız, buna direnmek yerine kucak açmalısınız.

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak”

Oğlak Burcu

İlişkilerinizi, ilişkilerinizdeki ortak hedeflerinizi sorgulayacağınız bir gün olabilir. Soru sormak her zaman iyidir ancak sorularınızı yanıtlarken kesin yargılara varmadan önce biraz düşünmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Öz disipline önem veren, gerçekçi bir gezegen olan Satürn’ün rehberliğinde ilerlerken, Venüs’ün zorlayıcı bir açısına tanık olabilirsiniz. Bu da özellikle iş ve aile yaşamınızla ilgili sorumlulukları sorgulamanıza neden olabilir. Bu sorular sizi daha güzel yanıtlara götürebilir. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Balık Burcu

Gökyüzündeki zorlayıcı açı, sizi de etkiliyor. İlişkilerle ilgili aklınızdaki modası geçmiş düşünceleri sorgulayacağınız bir gün olabilir. Bu durum özellikle yakın ilişkilerinizi etkileyebilir. Ancak bu sorgulamadan, daha sağlam yanıtlarla çıkabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ayrıl-barış şeklinde süren ilişkilere hepimiz bir yerden aşinayız. Bir türlü rayına oturmaz, bir türlü anlaşamayız ve sevmek ilişkiyi sürdürmekte yeterli olmaz. Buna rağmen ilişki bittiğinde büyük bir boşluk ve özlem duygusu kaplar içimizi, merak artar ve tüm olmamışlıklar hafızadan silinerek tekrar oldurmak isteriz. Peki bizi yıpratan ilişkilerde neden kalıyoruz? “Bitemeyen ilişkiler: Bize iyi gelmeyen, toksik ilişkilerden neden çıkamayız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!