Günlük burç yorumları: 16 Eylül

Koç Burcu

Anlaşmaya varması ve sonlanması gereken süreçleri bitirmek konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Size karşı gelişen ataklara hazırlıklı olmaya ve kendinizi savunmak için farklı yollar geliştirmeye çalışmalısınız.

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu“

Boğa Burcu

Eski bir arkadaşınız, uzun süredir görüşmediğiniz bir akrabanız ya da eski bir sevgilinizle tekrar görüşüp görüşmeme konusunda kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Karar vermeden önce bir kaç gün düşünmenizde fayda var. Gün geçtikçe daha mantıklı düşündüğünüzün farkına varacaksınız.

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

İkizler Burcu

Bugün biraz yalnız kalmak ve özel hayatınızla ilgili konular üzerine düşünmek isteyebilirsiniz. Kendinizle baş başa kaldığınız bu süreç sizi dinlendirecek ve daha mantıklı kararlar almanıza yardım edecektir.

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Yengeç Burcu

Bugünlerde girdiğiniz  her ortamda ilgiyi üstünüzde toplamayı başarıyorsunuz. Yeni insanlarla tanışmak ve farklı insanların desteğini almak size kendinizi iyi hissettirebilir. Sosyalleşmeye devam etmeli ve mümkün oalbildiğince farklı insanlarla tanışmaya açık olmalısınız.

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Aslan Burcu

Bugün kariyerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşinizde yükselme yaşamanız ya da sizi daha fazla tatmin edebilecek bir iş değişikliği söz konusu olabilir. Önünüze gelen seçenekleri değerlendirirken mantığınızla hareket etmeye ve duygusal kararlar almamaya gayret etmelisiniz.

Uplifers önerisi: Çoğumuz için karar verme süreci zordur. Alınan karar hayatımızda var olan düzeni değiştireceği için korkarız. İnsana güvende hissettiren şey bilindik olan, tanıdık gelendir…Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan; ¨Karar verme zorluğu¨

Başak Burcu

Bugün finansal konulara odaklanabilir, zamanınızın büyük bir kısmını bütçe planlaması, hesap işleri gibi konular üzerine yoğunlaşarak harcayabilirsiniz. Birikiminizi nereye harcamanız gerektiği konusunda zorluk çekiyor ve yanlış kararlar almaktan korkuyor olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Girişimcilikten, yatırımcılığa varan serüveninde Uzman TV, itiraf.com gibi sitelerin kurucusu Ersan Özer’in ¨Başarı ve motivasyon önerileri¨ bu süreçte faydalı olacaktır.

Terazi Burcu

Uzun zamandır hem dinlenmek hem de entelektüel birikiminize katkıda bulunması amacıyla seyahat planlıyor olabilirsiniz. Planlarınızı gerçekleştirmek için zamanınız olduğunu düşünüyor olsanız bile, işinizin yoğunluğu nedeniyle gezinizden beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Planlarınızı gerçekleştirmek için biraz daha sabırlı olmalı ve Eylül sonunu beklemelisiniz.

Uplifers önerisi: Tek başınıza seyahat etmek mecaracı ruhunuzu besleyeceği gibi, kendinize güveninizi de yükseltir. Ünlü gezi bloggerı Keith Jenkin’ten; ¨Tek başına seyahat etmek için 10 sebep¨

Akrep Burcu

Yeni tanışmış olduğunuz biriyle ilişkiniz arkadaşlığın ötesine ilerleyebilir ve kendinizi duygusal bir boşlukta bulabilirsiniz. Duygularınızı karşınızdaki kişiye ifade etme konusunda cesur adımlarla ilerlemeli ve mümkün olabildiğince net olarak içinde bulunduğunuz durumu açıklamaya çalışmalısınız.

Uplifers önerisi:  Her nerede olursanız olun, karşınıza çıkan partner adayını etkileyebilmek için önce kendinizi etkilemeniz şart. Özgüveninizi yükseltecek öneriler için; “Daha seksi hissetmenin yolları”

Yay Burcu

Uzun zamandan beri iş yoğunluğunuz ve yapılacaklar listenizdekilerin kabarıklığı nedeniyle stres dolu zamanlar yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi yorgun ve halsiz hissediyor olamanız normal. Enerjinizi arttıracak farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Son zamanlarda kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız bunun iş yoğunluğu dışında da sebepleri olabilir; ¨Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin sebepleri ve çözüm önerileri¨

Oğlak Burcu

Özel hayatınızla ilgili güzel gelişmelerin yaşanacağı bir döneme giriyorsunuz. Partnerinizle ya da sevdiğiniz kişilerle yaşadığınız küçük problemler kısa bir süre içinde çözüme ulaşacak. Yalnızsanız, kısa süre içinde sizi etkileyecek biriyle tanışabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yeni tanıştığınız biriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendisine yönelteceğiniz basit ve eğlenceli sorularla geçmişi ve karakteri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Kova Burcu

Eylül ayının sonlarına doğru iş yerinizdeki arkadaşlarınızdan bazılarıyla gerginlikler yaşayabilirsiniz. Sinirlerinize hakim olmalı ve biriken enerjinizi ailenizle ilgili konulara eğilerek atmaya çalışmalısınız.

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Balık Burcu

Bugün finansal durumunuzla ilgili konularda biraz daha rahatlamış hissedebilirsiniz. Harcamalarınız konusunda dikkatli olmalı, mümkünse gelecekteki zor günleri düşünerek bir miktar birikim yapmaya odaklanmalısınız. Gereksiz harcamalardan kaçınmalı ve tasarrufa yönelik uzun süreli adımlar atmalısınız.

Uplifers önerisi: Maddi olarak özgür olmak ve birikim yapmak, güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin anahtarlarındandır. Zor zamanlar için kenarda bulunduracağınız bir miktar para, sizi borç altına girme stresinden kurtaracak, hayatınızı istediğiniz şartlarda yaşayabilmenize yardımcı olacaktır. ¨Para biriktirmenize yardımcı olacak ipuçları¨

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!