Günlük burç yorumları: 15 Haziran

Koç Burcu

Genellikle işler yolunda gitmediğinde sorunun kaynağını tespit edip çözüm için bir yol bulan kişisiniz. Ancak bugünlerde bunu yapmak çok daha zor olabilir. Bugün alacağınız bir mesaj, üzerinizdeki bu miskinliği atıp eski umut dolu formunuza kavuşmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Bir süre önce yaşanan bir durumla ilgili aklınızda pek çok soru işareti olabilir. Bugünlerde ortaya çıkan ipuçlarını birleştirdiğinizde, olaylar sizin için daha anlamlı hale gelebilir. Biraz dikkatli olmak ve olayların üzerine tekrar düşünmek yeterli. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

İkizler Burcu

Mutlu olmak için hayatınızdaki her şeyin yolunda olmasına gerek yok. Bazen, bazı şeyler aksayabilir, yolunda gitmeyebilir. Yine de buna rağmen mutlu olmayı başarabilmelisiniz. Mutluluğun, mükemmellik olmadığını fark edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yengeç Burcu

Doğru kararlar sadece bilgiye, pozitifle negatifi ayrıştırmaya, belli başlı faktörlere bağlı olmuyor. Doğru bir karar vermek için kendi içgüdülerinize, sezgilerinize de kulak vermelisiniz. Sezgilerinizi işin içine katmadan verdiğiniz bir karar, size ait bir karar olmayacaktır. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Aslan Burcu

Son derece kibar, sıcakkanlı, nazik birisiniz ancak herkeste olduğu gibi sizin de zaman zaman zor yanlarınız olabiliyor. Önem verdiğiniz bir kişi, sizi bu zor yanlarınızla tanımış olabilir. Endişelenmeyin, yakın zamanda başka bir fırsat bulup kendinizi doğru bir şekilde tanıtabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Başak Burcu

Yaşadığınız bir sorunun veya bazı hoş olmayan koşulların, geleceğe dair kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Birçok şey yakında değişebilir. Eğer mevcut koşullara göre karar verirseniz, ileride bundan pişmanlık duyabilirsiniz. Gelecekte neler isteyebileceğinizi düşünün ve buna göre kararınızı verin. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Terazi Burcu

Hayatı nasıl algıladığımız, yaşam şeklimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip. Mutluluğumuz, mutsuzluğumuz, başarılarımız buna bağlı. Şu sıralar negatif bir algınız söz konusu olabilir. Ancak pozitif sonuçlara odaklanmaya çalışarak, kendiniz için olumlu bir adım atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Bir konuda kaygısız olduğunuzda, onun başınıza geleceğinizin korkmayı bırakmalısınız. Hatta bunun ne kadar negatif bir etki yarattığının farkına varmalısınız. Biraz dışarı çıkın, yürüyüş yapın, etrafınızdaki insanları izleyin. İçinizdeki o endişe yumağının çözüldüğünü göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Yay Burcu

Birisiyle iyi niyetle paylaştığınız bir haber doğru çıkmadığında, bu sizi yalancı yapmaz. Aynı şey tam tersi için de geçerlidir. Bu bilgiyi size söyleyen kişinin iyi niyetinden şüphe duymak yerine, bunu kendisine dürüstçe sorabilirsiniz. Bazen hepimiz kolaya kaçıyoruz ve emin olmadığımız etiketler yapıştırıyoruz. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Oğlak Burcu

Güzel şeyler olurken zaman akıp gider. Ancak zor bir şeyle uğraşırken sanki zaman hiç geçmiyormuş gibi gelir. Şu sıralar sizin sabrınızı ve gücünüzü zorlayan bir şeyle mücadele etmeye çalışıyorsanız, burada kendinize pozitif bir nokta bularak sürecin daha iyi geçmesine katkı sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Kova Burcu

İş hayatınızda veya özel hayatınızda ekip çalışmasının adeta zorunlu olduğu bir gün yaşanabilir. Siz ekip çalışmasından pek hoşlanmasanız da bu sefer bunu bir zorunluluk olarak görebilirsiniz. Aslında önyargılarınızı bir kenara bıraktığınızda ekip çalışmasının ne kadar öğretici ve eğlendirici olduğunu da fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Balık Burcu

Bir şeyin hızlı bir şekilde hallolması için standartlarınızı düşürmek zorunda değilsiniz. Ne kadar beklerseniz bekleyin, istediğinize ulaşamayacağınızı düşünmek kocaman bir yalan olabilir. Belki de bu sürecin sizden tek beklentisi sabır ve beklemek olabilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!