Günlük burç yorumları: 15 Eylül

Koç Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, özellikle kariyeriniz, hedefleriniz, tutkuyla yaptığınız işleri ön plana çıkarıyor. Hedeflerinizle ilgili yapacağınız bazı konuşmalar sırasında tansiyon yükselebilir. Sakin kalmak ve isteklerinizi sakin bir şekilde ifade etmek her zaman daha çok işinize yarar. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Boğa Burcu

Ay’ın maceraperest konumu, sizi biraz daha doğaya, doğa sporlarına yönlendirebilir. Bugünü mümkün olduğunca açık havada geçirmek size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

İkizler Burcu

Ay’ın konumu, adeta çevrenize melankoli yayıyor. Melankolik Oğlak burcu, Ay’ın etkisi altında. Bu da sizi biraz daha hassas, duygusal yapıyor. İlişkilerinizle ilgili bazı konuşulmayan şeyler gündeme gelebilir. Biraz daha toleranslı davranmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Yengeç Burcu

Ay’ın konumu, özellikle en yakın ilişkilerinizle ilgili konuları gündeme getiriyor. Bugün biraz daha ilişkilerinize odaklanmalısınız. Belki kalbinizden geçenlerle zihninizden geçenler arasında bazı farklılıklar olabilir. Hızlıca hareket etmek yerine biraz düşünerek konuyu ele almalısınız. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Aslan Burcu

Bugün işle ilgili konularda biraz daha aktif olmak, fikirlerinizi dile getirmek için öne çıkmak isterseniz, tam zamanı! Belki iletişimle ilgili bazı ufak pürüzler yaşanabilir, anlaşmazlıkları büyütmeden çözmeye çalışmak daha iyi sonuçlar verecektir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Başak Burcu

Hayal gücünüzü kattığınız her işi, aynı zamanda eğlenceli hale getirebilen birisiniz. Her şey olumlu giderken, finansal konularda bazı gerilimler yaşanabilir. Pozitif kalarak bu konuda da çözümler üretebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günümüzde hayatın en sorunlu alanlarından birini, yaşadığımız finansal stres oluşturuyor. Zorunlu harcamalarınızı karşılayacak kadar yeterli geliriniz yoksa, finansal stresi en yoğun şekilde yaşamışsınız demektir. Birçok insan, paranın hayattaki temel hedeflerden biri olmadığını söyler. Bu her ne kadar doğru olsa da paranın hepimizin hayatında önemli rol oynadığı tartışma götürmez bir gerçek. “Finansal özgürlük bir hayal değil: Finansal özgürlüğe kavuşmanızı sağlayacak adımlar

Terazi Burcu

Çevrenizdekilerin isteklerinden, sorumluluklardan biraz uzaklaşma zamanı. Bugün kendinize odaklanmak, iç sesinizi dinlemek, uzun zamandır beklediğiniz “kendinizle buluşma” ritüelini gerçekleştirmek için harika bir gün.

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Akrep Burcu

Ay, biraz daha kendinize dönmenize, kendi iç sesinizi dinlemenize, kendi yolculuğunuzu gözden geçirmenize yardımcı oluyor. Terapi, meditasyon, mindfulness için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Yay Burcu

Verimliliğinizin yüksek olduğu bir gün sizi bekliyor. Yeteneklerinizi hayal gücünüzle birleştirin ve fikirlerinizi hayata geçirmenin planlarını yapın. Özgüveniniz çok yüksek. Bunu en iyi şekilde kullanmalısınız. Belki bu özgüven, arkadaş arasında bazı gerilimlere neden olabilir ancak sağduyuyu elden bırakmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Gelişim, bazılarımız için özel ilgi alanı. Bazılarımız için dönemsel bir zorunluluk. Kimimiz için çok anlam ifade etmeyen bir kavram da olabilir. Aslında, eğer yerinde saymaya ilişkin çok becerikli bir direnişimiz yoksa, herhangi bir çabamız olmadığında dahi, zaman ve dış etkenlerin değişimi sebebiyle zaten gelişim içinde oluyoruz. “Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda veriminizi artıracak öneriler

Oğlak Burcu

İlerlemek iyidir ancak bazen de biraz yavaşlamak gerekebilir. Burcunuzdaki Ay, yavaşlamanız, kendinize dönmeniz gerektiğini size hatırlatıyor. Hem fiziksel sağlığınıza hem de duygusal olarak şimdiye kadar konuşulmamış ihtiyaçlarınıza kulak vermelisiniz. Belki de iç sesiniz size bambaşka şeyler fısıldayacak. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Kova Burcu

Kova burcunun en tipik özelliklerinden biri, zaman zaman kendini toplumdan uzaklaştırıp, tek başına kalma isteği taşımasıdır. Şu sıralar gökyüzündeki hareketlilik, bu isteği gündeme getirebilir. İsteklerinizi, hayatınızın hangi yöne gittiğini gözden geçirmenin tam zamanı…  

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Balık Burcu

Bazen girdiğiniz ortamlarda kendi içinize kapanmak eğiliminde olabiliyorsunuz. Oysa bu karmaşayı kendinize yaşatmamalısınız. Arkadaşlarınızla vakit geçirirken, zihinsel olarak da buna katılmalısınız. Yaşadığınız anın, sevdiklerinizle olmanın tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!