Günlük burç yorumları: 14 Şubat

Koç Burcu

Ay bugünden itibaren Aslan burcuna geçiyor. Bu da size neşe ve keyif dolu günler getiriyor. Sevgililer günü için harika bir atmosfer… İlişki durumunuz her ne olursa olsun, önümüzdeki günlerde güzel vakit geçireceğiniz, keyif alacağınız zamanlar sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Boğa Burcu

Ay, burcunuzun dördüncü evine doğru ilerliyor. Evde vakit geçirmek, sevdiğiniz kişiyle birlikte güzel yemekler yapıp keyifli vakit geçirmek için harika bir zaman… Dışarıdaki kalabalıklar yerine evdeki huzuru tercih edeceğiniz bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

İkizler Burcu

Ay, Aslan burcuna geçiyor bu da iletişim anlamında sizi destekliyor. Kelimeleriniz çok daha sıcak, samimi gelebilir karşınızdaki kişiye. Karşınızdaki kişileri etkilemek istiyorsanız, kelimelerin ve iletişimin gücünü kullanabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Size neler ilham verir? Hangi durumlar yaşama sevincinizi ve motivasyonunuzu artırır? İlham kelimesini duyunca çoğumuzun aklına stüdyosunda resim yapan bir ressam, ya da piyanosunun başına oturmuş bir besteci gelse de ilham sadece sanatçıları ilgilendiren bir kavram değildir. Yaşama karşı iştah duymak için sanatçı olmayan insanların da ilhama ihtiyacı vardır. “Herkesin ilhama ihtiyacı vardır: Hayattan ilham alman için birkaç öneri

Yengeç Burcu

Ay’ın Aslan burcuna geçişi, size ikili ilişkilerde güven veriyor. Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek, yüzünü güldürmek için hiç endişe etmenize gerek yok. Sadece kendiniz olun ve karşınızdaki kişiye özenli davranın, bu kadarı yeterli. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Aslan Burcu

Ay’ın burcunuza geçişiyle birlikte aura’nız yükselebilir, içgüdüleriniz kuvvetlenebilir. Kendinizi adeta üçüncü gözünüz açılmış gibi hissedebilirsiniz. Bu durum size bazı konularda hassasiyet olarak yansıyabilir. Bu hassasiyetin çevrenizdekileri yıpratmamasına dikkat etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizi üzmek istemiyor olabilirsiniz ancak düşüncelerinizi dile getirmediğinizde üzülen taraf oluyorsunuz. Harekete geçmenin şimdi tam zamanı olabilir: “Konuşmaktan korkmayın: Sağlıklı iletişimin sırrı duyguları dile getirmek

Başak Burcu

Aslan burcuna geçen Ay, sizi biraz daha düşünmeye, bazı şeyleri sorgulamaya itebilir. Aşk nedir, sevgi nedir, insan bir başkasını neden sever gibi sorular sorabilirsiniz kendinize. Sevginizi sevgililer günüyle sınırlandırmak zorunda değilsiniz ancak sevdiğiniz kişiye güzel sözler söyleyip onun yüzünü güldürmemeniz için bir engeliniz de bulunmuyor. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Terazi Burcu

Birçok kişi sevdiği kişiye odaklanırken; Aslan burcuna geçen Ay, sizi arkadaşlarınıza yönlendirebilir. Arkadaşlarınızla keyifli vakit geçireceğiniz bir gün sizi bekliyor. Ancak yine de sevdiğiniz kişiyi ihmal etmemek gerektiğini kendinize hatırlatmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Akrep Burcu

Çevrenizdekiler aşka ve sevgiye odaklanırken bugün sizin odak noktanızda iş hayatınız var. Aslan burcuna geçen Ay sayesinde iş ortamında adeta bir yıldız gibi parlayabilirsiniz. Bu ışığın kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Yay Burcu

Zodyak’ın belki de en pozitif ruh haline sahip burcu olabilirsiniz. Etraftaki sevgi ve aşk dolu atmosfer, sizin bu pozitif ruh halinizi iyice besliyor. Gülümseme ve keyif dolu bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Oğlak Burcu

Duygularını her zaman açıkça gösterebilen biri olmayabilirsiniz. Ancak Aslan burcuna geçen Ay, sizi bu konuda cesaretlendiriyor. Sevgililer günü atmosferi de işinizi kolaylaştırıyor. Hissettiklerinizi dile getirmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

Aslan burcuna geçen Ay, size yeniden aşkı, sevdiklerinizi hatırlatıyor. Eğer birini seviyorsanız, bunu daha fazla içinizde tutmayın. Kalbinizden geçenleri anlatmaktan korkmayın. Açık sözlülüğünüz, aranızda yepyeni kapılar açabilir. 

Uplifers önerisi: Birinden hoşlandığımızda duygularımızı açıkça ifade etmek yerine kaçıngan davranışlar sergilemeyi ve karşı tarafın bir adım atmasını bekleriz. Bu davranışın altında yatan en net sebep ise reddedilme korkusudur. “Ya benimle aynı duyguyu paylaşmıyorsa? Ya rezil olursam? Ya bir daha beni görmek istemezse?” gibi endişe içeren düşünceler adım atmayı engeller. “Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açmaktan kormayın: İlk adımı atmayı kolaylaştıracak 5 öneri

Balık Burcu

Havada dolaşan aşk rüzgarı, pek fazla sizi etkilemiyor gibi. Siz bugün daha çok işinize ve sorumluluklarınıza odaklanabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri tamamlamanın verdiği huzurun ve keyfin tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!