Günlük burç yorumları: 13 Mayıs

Koç Burcu

Ay’ın Terazi burcundaki yolculuğu devam ediyor. Bu da sizi profesyonel hayatınız ve özel hayatınız arasında denge bulmaya yönlendiriyor. Aslında hayatın her alanında daha dengeli olmak, yaşamın içindeki ahengi yakalamanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Ay’ın Terazi burcundaki hareketi, özellikle kendi sağlığınızla ve zihinsel, ruhsal, fiziksel bütünlüğünüzle ilgili konuları ön plana çıkarıyor. Bugün özellikle de sabah saatlerinde kendinize odaklanabilir, kendi iyiliğiniz için bir şey yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

İkizler Burcu

Ay’ın Terazi burcundaki yolculuğu, egonuzu biraz daha ön plana çıkarmanızı sağlayabilir. Bu yüzden kendinizi suçlu hissetmek zorunda değilsiniz. Ancak bir taraftan da Ay’ın Mars ile dengesiz bir konuma geçmesi, özellikle profesyonel hayatınızdaki görevlerinizle ilgili bazı aksaklıklara neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Yengeç Burcu

Sevdikleriniz için bir şeyler yapmaktan büyük mutluluk duyuyor olabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dengeli olmakta fayda var. Akşam saatlerinde ise Ay’ın konumu nedeniyle ruh haliniz biraz olumsuz olabilir. Hayat her zaman değişiklikler barındırıyor. 

Uplifers önerisi: Sağlıklı ve iyi bir yaşam en az bedensel olduğu kadar zihinsel ve ruhsal olarak da iyi hissetmenizle, yani bütünsel iyi oluşunuzu destekleyebilecek sağlıklı ve iyi yaşam alışkanlıkları edinmenizle mümkün. Eğer gerçekten sağlıklı yaşamak istiyorsanız tüm bu alışkanlıkları bir “paket” halinde kabul etmeniz ve uygulayabilmeniz gerekiyor. “Sağlıklı yaşam geri sayımı: Sağlıklı ve iyi bir yaşam için atmanız gereken 9 adım

Aslan Burcu

Güne büyük bir motivasyonla başlayabilir ancak öğleden sonra Ay’ın dengesiz konumu nedeniyle kendinizi biraz daha pesimist hissedebilirsiniz. Hayatta böyle iniş-çıkışların her zaman olabileceğini unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Başak Burcu

Ay, ahengin simgesi Terazi burcundaki yolculuğuna devam ediyor. Biraz çevrenize, etrafınızdaki doğaya, güzelliklere yakından bakmanın tam sırası. Bazen en yakınımızdakileri, en son görüyoruz. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Terazi Burcu

Gününüz çok pozitif bir şekilde başlayabilir. Ancak ilerleyen saatlerde, burcunuzdaki Ay’ın dengesiz konumu nedeniyle bu olumlu ruh hali ortadan kaybolabilir. Kendinizi her taraftan bir başka yöne çekiştiriliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda derin nefesler alıp sakin kalmak en iyisi. 

Uplifers önerisi: Dikkatli nefes alma meditasyonu, insan zihnini eğitmek için yüzyıllar boyunca kullanılan bir yöntem. Bu uygulama, her nefeste düşüncelerini o anın içinde kalarak kontrol etmeni ve dengelemeni sağlar. “Nefes alarak rahatla: Nefes meditasyonunun 7 faydası

Akrep Burcu

Sizin için sessiz, sakin bir gün şeklinde başlayabilir. Ancak öğleden sonra Ay’ın bir dizi gezegenle kurduğu dengesiz açılar nedeniyle kendinizi bir karmaşanın içinde bulabilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizi suçlamak yerine durumun içinden nasıl çıkacağınıza odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Yay Burcu

Bugün özellikle dijital medyada çok aktif olmak isteyebilirsiniz. Bu enerjinizi, güzel paylaşımlar yaparak değerlendirebilirsiniz. Ancak dijital hayata gömülüp, kendinizi gerçek hayattan koparmamalısınız.  

Uplifers önerisi: “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Oğlak Burcu

Terazi burcundaki Ay, etrafınızı güzelleştirme konusunda size motivasyon kaynağı olabilir. Çiçek almak, eşyaların yerinde ufak değişiklikler yapmak bile dekorasyonu değiştirebilir. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Kova Burcu

Terazi burcundaki Ay, günün ilk saatlerinde özellikle inanış, ibadet gibi spiritüel alanlara yönelmenize yardımcı olabilir. Ancak ilerleyen saatlerde bu ruh haliniz biraz daha karmaşık ve kaotik bir şeye dönüşebilir.

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Balık Burcu

Bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu beslemek için biraz vakit ayırmalı, bunun için enerji harcamalısınız. Hayatta hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Sahip olduklarınızın kıymetini bilmeli ve onları daha iyileştirmelisiniz.

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!