Günlük burç yorumları: 13 Ağustos

Koç Burcu

Rakip veya düşman olarak gördüğünüz bir kişiyle, aynı fikirde olabilirsiniz. Bu durumun dikkatinizi çekmesi, aslında yeni bir açılım olabilir. Artık karşınızdaki kişiyi rakip veya düşman değil; bir ilham kaynağı olarak görebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Bir konuda edindiğiniz bilgiler, sizin aklınızdan geçen planlarla pek uymayabilir. Ancak bunu bir hediye olarak görebilirsiniz. Yeni bilgiler, size yepyeni bir kapı açabilir.

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

İkizler Burcu

Bazen çok yakından baktığımız için tam önümüzdeki hazineyi göremeyiz. Şu sıralar benzer bir durum olabilir. Bu yüzden çevrenizde olup bitene biraz daha dikkatli bakmak iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Yengeç Burcu

Yakın zamanda hiç kendinizden beklemediğiniz bir maceraya atılabilirsiniz. Bu sizin için zannettiğinizden çok daha bereketli bir macera olabilir. Kendinizi belki maceraperest olarak tanımlamıyor olabilirsiniz, oysa siz de kendinizi ve çevrenizdekileri şaşırtmayı seviyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Aslan Burcu

Kendinizi bir anda bir belirsizliğin içinde bulabilirsiniz. Bu belirsizliği netleştirmek için gereken tüm sorumlulukları yerine getirmeye başlarsanız şaşırmayın. İçinde bulunduğunuz bu durumdan ötürü pişmanlık duymak yerine, bunun size getireceği kazanımlara odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Başak Burcu

Zorluklarla mücadele eden başkalarına, bunun içinde mutlaka iyi bir taraf olduğunu anlatmaya çalışan biri olabilirsiniz. Ancak kendiniz bu zorlukları yaşarken, burada iyi bir taraf görmekte zorlanıyorsunuz. Böyle durumlarda kendinize biraz zaman tanımak, belki bir süre sonra olaylara daha farklı açıdan bakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Terazi Burcu

Yepyeni bir dönemin başlangıcında olabilirsiniz. Elbette bu yeni dönemde, sizi zorluklar, korkular bekliyor. Ancak korkulara odaklanmak, sizi başarıdan uzaklaştırır ve ruh halinizi olumsuz anlamda etkiler. Korkularınıza yenik düşmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

Yakın zamanda yaşadığınız olumsuz bir deneyimin sizde bıraktığı izler, başka şeyleri de olumsuz görmenize neden olabilir. Bakış açınızı değiştirmek ve geçmişi geride bırakmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Yay Burcu

Bir süre önce başladığınız bir projenin, kısa zaman içinde geldiği durum sizin motivasyonunuzu kırıyor ve çalışma hevesi bırakmıyor olabilir. Yine de terk edip gitmek yerine, kalıp da sorunları çözmeye odaklanmak daha iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Oğlak Burcu

Yeni maceralardan korkan biri değilsiniz. Ancak özellikle macera arayan biri de değilsiniz. Su sıralar karşınıza çıkacak yeni macera, size bambaşka kapılar açabilir. Çevrenize daha dikkatli bakmalısınız.

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Bir şekilde uzak kaldığınız bir kişiyi, daha fazla tanımadığınız için pişmanlık duyabilirsiniz. Endişelenmeyin, bazen zaman insanın karşısına çok ilginç fırsatlar çıkarabilir.  

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Balık Burcu

Romantik bir Balık burcusunuz. En büyük dileklerinizden biri, geçmişe dönüp en mutlu olduğunuz anları yanınızda taşımak. Bunun mümkün olmadığını biliyorsunuz ancak mevsut anılardan bambaşka şeyler çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!