Günlük burç yorumları: 12 Temmuz

Koç Burcu

Sizin için uygun olan bir şey, başkası için uygun olmayabilir. Ancak bunun bir öfkeye dönüşmesine izin vermemelisiniz. İki tarafı da memnun edecek bir orta yol mutlaka bulunur. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Boğa Burcu

Ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz varken harekete geçmenizi sağlayacak motivasyonu bir türlü bulamıyor olabilirsiniz. İlham veren şeyler, motivasyon kaynakları bazen çok ilgin şekilde gelebilir. Bu yüzden önerilere açık olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

İkizler Burcu

Büyük başarılar, bir gecede gelmez. Eğer çevrenizdekiler sizin elde ettiğiniz bir başarıyı böyle görüyorsa, bu yanlış anlaşılmayı düzeltmekte fayda var. Harcadığınız emeği göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yengeç Burcu

Şans, iyi enerji, büyü… Ne derseniz deyin ama şu sıralar etrafınızda çok güzel şeyler dolanıyor. Belki hayal ettiğiniz her şeyi sizin ayağınıza getirmeyebilir ancak hayallerinize ulaşmanız için sizi motive edecek önemli bir güç var.  

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Aslan Burcu

Birlikte çalıştığınız bir kişiyle daha önce konuştuğunuz ve hemfikir olduğunuz noktalarda şimdilerde anlaşamıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda hemen öfkeye teslim olmak yerine karşınızdakine kendi düşüncelerinizi tekrar anlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sohbetlerinde, özellikle de içki sofrasında ülkeyi ya da dünyayı kurtarmak geleneklerimiz arasında… Bir de “kendini kurtaranlar” var, harika iş fikirleriyle ortalığı yıkıp geçirecek, dünyaya bir şeyler katacak ama en önemlisi, kendisi tez zamanda köşeyi dönecek olanlar… Oysa zeka her zaman zekice fikirler üretileceğini garanti etmiyor. Hatta bazı durumlarda insanın ve yatırımının ayağına dolanabiliyor bile. “Fazla zeka, her tür yatırımda ayağınıza dolanabilir

Başak Burcu

İçinde olduğunuz bir meselede işler pek de iyi gitmiyor olabilir. Ancak çevrenizdekilere bakılırsa bundan çok daha kötü de olabilirdi. Yaşadıklarınıza farklı bir açıdan bakmayı ve içinde bulunduğunuz durumdan en iyi sonucu çıkarmayı deneyebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Terazi Burcu

Çok istediğiniz bir şeye ulaşabilmek için nelere sahip olmanız gerektiğini odaklanırken, elinizdeki fırsatı da kaçırabilirsiniz. Eğer bir şeye başlamak için yeterince güce sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, daha fazla beklemeyin. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Akrep Burcu

İçinde bulunduğunuz bir diyalog, kendinizle ilgili önemli bir şeyi fark etmenize yardımcı olabilir. Bazen yüz yüze gelmek istemediğimiz şeyler nedeniyle kendinize karşı ketum olabiliyorsunuz. Bugün biraz daha dürüst olmak, sınırları kaldırmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Yay Burcu

Planladığınız her şeye, planladığınız şekilde ulaşamıyor olabilirsiniz. Ancak bazen planlar işe yaramaz. İçgüdülerinizin, neşenin, mutluluğun sizi yönlendirmesine izin verdiğinizde, her şeyin daha iyiye gittiğini fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Oğlak Burcu

Yeni tanıştığınız bir kişi veya kişilere karşı çok sıcak davranmak istemenize rağmen onları sıkacağınızı düşünerek geri duruyor olabilirsiniz. Peki ya karşı taraf da aynı şeyi hissediyorsa? Bu yüzden içinizden geldiği gibi davranmakta fayda var. Zamanı kaçırmayın!

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Bir şeye ulaşmak için gerekli her türlü şeyi yapmış, mantıklı olan her adımı atmış olabilirsiniz. Ancak hayat bazen mantıksız davranır. İyi planlar her zaman işe yaramayabilir. Kendinize bunun için izin verin ve kendinizi suçlamayı bırakın. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Balık Burcu

Çok istediğiniz bir şeyle ilgili başkalarının yorumlarını almak iyi olabilir. Ancak hayatınızı başkalarına göre şekillendirmemelisiniz. Siz kendi yolunuzda, kendi kararlarınızla ilerlemeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!