Günlük burç yorumları: 10 Şubat

Koç Burcu

Önemli kararlar verebilmek için sağlam bir zihne sahip olmanız gerekir. Bu da dengeli, sakin ve tutarlı bir ruh haliyle sağlanabilir. Eğer önemli bir karar öncesindeyseniz, zihninizi sakinleştirmek için kendinize biraz vakit ayırmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Şu sıralar üzerinizde çok fazla sorumluluk olduğu için kendinizi biraz stresli hissediyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda çevrenizdekilerle gereksiz tartışmalara girmeniz çok olası. Bunun önüne geçmek için stresinizi atabileceğiniz, sizi rahatlatacak yöntemler deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

İkizler Burcu

Yakın zamanda bir teklifi reddetmiş ancak br türlü karşı tarafı ikna edememiş olabilirsiniz. Böyle zamanlarda öfkelenmek bir çözüm getirmez. Bunun yerine sakince karşınızdaki kişiye gerekçelerinizi açıklamayı denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Yengeç Burcu

Her zaman doğru şeyi yapmaya odaklanıyorsunuz ve bu çabanız takdir görmediği zaman demoralize olabiliyorsunuz. Bazen bu konuda aceleci davranıyor olabilirsiniz. Moralinizi bozmak için biraz erken, suların durulmasını beklemeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Aslan Burcu

Uzun süredir üzerinde çalıştığınız, düşündüğünüz bir şey bir anda hızlı bir gelişme kaydedebilir. Bu sizin için çok sevindirici bir durum olmakla birlikte kontrolü ele geçirmeniz çok önemli. Bu hızlı gelişimin sizin yararınıza olması için öne çıkmaktan, durumu kontrol altına almaktan çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Başak Burcu

Zihninizi kaplayan endişelerden uzaklaşmayı başaramıyorsanız, kendinize değil çevrenizdekilere odaklanmayı deneyebilirsiniz. Belki desteğe ihtiyacı olan bir arkadaşınıza yardım etmek hem size kendinizi iyi hissettirebilir hem de zihninizi rahatlatmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Terazi Burcu

Bazı konuları çok fazla ciddiye aldığınız ve kendi öneminizi küçümsediğiniz için biraz hassas, kırılgan olabilirsiniz. Oysa kendi yeteneklerinizin farkında vararak bu ruh halinden kurtulabilirsiniz. Tecrübelerinizi, şimdiye kadar neleri başardığınızı düşünün. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Akrep Burcu

Biraz ikircikli, şimdiye kadar pek alışkın olmadığınız türden bir durumla karşılaşırsanız, öncelikle içgüdülerinize güvenebilirsiniz ve biraz uzakta durabilirsiniz. Belki gizemli şeyler hoşunuza gidiyor olabilir ancak dedektif rolüne soyunmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Yay Burcu

Yaratıcılığınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Aklınızdan bir sürü fikir gelip geçebilir. Bunları unutmamak için bir deftere not alabilirsiniz. Eğer üretken olmak istiyorsanız, biraz sistemli hareket etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Özellikle iş hayatı konusunda biraz garantici, elindekiyle yetinen biri olabilirsiniz. Bu kötü bir özellik değil ancak hedefiniz büyümek, ilerlemek ise bazı noktalarda risk almayı bilmelisiniz. Karşınıza bir fırsat çıkarsa, bir de bu açıdan düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Kova Burcu

Başkalarından yardım istemeyi pek sevmeyen biri olabilirsiniz. Ancak bazen üzerinizdeki görev ve sorumluluklar çok fazla gelebilir. Böyle zamanlarda kendinizi strese sokmak yerine başkalarından yardım istemeyi düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Balık Burcu

Bir süre önce aklınızı karıştıran bir konu, nihayet bugünlerde netliğe kavuşabilir. Olan biteni anlamak, sizdeki güven duygusunun tazelenmesini sağlayabilir. Üstelik bu durum, hiç de tahmin etmediğiniz bir rahatlama duygusu da getirebilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!