Günlük burç yorumları: 10 Mart

Koç Burcu

Büyük bir değişimin eşiğinde olabilirsiniz. Her değişim kendi içinde güzellikler ve zorluklar barındırır. Ancak zorluklara odaklanıp motivasyonunuzu kaybetmek mi, güzelliklere odaklanıp geleceği umutla karşılamak mı, bu seçimi siz yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Boğa Burcu

Hayatta her şeyi siyah veya beyaz olarak göremezsiniz, grilerin de olduğunu bilmelisiniz. Şu sıralar içinden geçtiğiniz bir durum size büyük bir problem olarak gözükebilir. Oysa biraz derine indiğinde bunun sizin için ne kadar önemli fırsatlar barındırdığını da görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

En güçlü insanlar da bazen zayıf düşer, en güvenilirler de bazen hayal kırıklığına uğratır, en kibar olanlar da zaman zaman çizginin dışına çıkar. Hayatta hiçkimse mükemmel değil. Siz de bugün karakterinize pek uymayan gelgitler yaşayabilirsiniz. Bunun aslında herkesin başına gelen bir durum olduğunu bilip sakinleşmek en iyisi. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Yengeç Burcu

Bazı tercihleriniz çevrenizdekiler tarafından tepkiyle karşılanabilir. Bugün, kendi iç sesinize kulak vermek daha iyi olabilir. Eleştirileri umursamamayı ve içgüdülerinizin rehberliğine güvenmeyi öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Aslan Burcu

Bazen insan tartışmayı sever çünkü tartışarak kendi düşüncelerini daha çok ön plana çıkarabileceğini düşünür. Siz de bugün kendinizi ateşli konuşmaların ortasında bulabilirsiniz. Karşınızdakinin hassasiyetlerine özen göstermek iyi olabilir. Böylelikle tartışmanın kavgaya dönüşmesini engelleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Başak Burcu

Başkaları tarafından onaylanmayı çok önemsiyor olabilirsiniz. Bu mümkün olmadığında ise paniğe kapılıyor , özgüveninizi tamamen yitiriyor olabilirsiniz. Oysa başladığınız şeyleri devam ettirmek için kendinize güvenmelisiniz. Gökyüzü, size özgüven vermek için elinden geleni yapıyor. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Terazi Burcu

İş etiğine özen gösteren biri olabilirsiniz. Ancak bazen hayatta öyle zamanlar gelir ki sizin de düzeltemediğiniz şeyler olabilir. Böyle durumlarda bırakmak en iyi seçenektir. Bazen bir şeye ne kadar sahiplenmeniz, ne zaman bırakmanız gerektiğini bilmek de önemlidir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Akrep Burcu

Bazen saklandığımız yerden çıkmaktan tereddüt ederiz ve ortaya çıkmaya hazır olduğumuz halde saklanmaya devam ederiz. Kendinize güvenin. En zor kısmı atlattınız ve artık kendinizi görünür kılmanın vakti geldi. Doğru zaman, şimdi! 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yay Burcu

Geleneklerine önem veren, ailesinin düşüncelerini önemseyen birisiniz. Ancak şu sıralar bir yakınınız sizin yöntemlerinizi pek onaylamıyor olabilir. Böyle zamanlarda hemen örkelenmek veya incinmek yerine, ona kendi yönteminizi anlatmayı deneyebilirsiniz. Belki de sizi tam olarak anlamamış olabilir. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Oğlak Burcu

Sizin için önemli olan birisi, sürekli kendini anlatıyor ve karşı tarafı pek dinlemiyor olabilir. Peşin hükümlü olmayın, belki de sizi dinlemediğinin farkında değildir. Öncelikle karşınızdaki kişiyi kibarca uyarıp, belki de farkında olmadığı bir durumu düzeltmesini sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Kova Burcu

Yaratıcılığınızın gücüyle bazen aklınızdan geçenleri hiçbir süzgeçten geçirmeden paylaşıyor olabilirsiniz. Ancak bugün bu konuda biraz dikkatli olmakta fayda var. Düşüncelerinizin tamamını paylaşmayın, nelerin paylaşılabileceğini biraz daha ince bir elemeden geçirin. Bu size daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Balık Burcu

Hayatta sizi bu noktaya ne getirdi? Güçlü yönleriniz neler? Hangi noktalarda daha zayıfsınız? Bazen insan kendi hayatına bu gözle bakmıyor. Oysa kendi hayatınız üzerine biraz düşündüğünüzde, aslında mutlu olmak için pek çok sebebiniz olduğunu fark edebilir ve şükretmeyi daha çok önemseyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!