Günlük burç yorumları: 1 Mart

Koç Burcu

Yaratıcı bir fikrinizi paylaştığınızda, ilk başta anlaşılmayabilir veya reddedilebilirsiniz. Ancak siz pes etmeyin. Fikrinizi daha açıklayıcı bir şekilde anlatmanın yollarını araştırabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Boğa Burcu

Yeni adımlar atmanın, yeni hedefler belirlemenin tam zamanı. Bir yakınınızın son zamanlardaki davranışları dikkatinizi çekiyor olabilir. Onu saha kibar ve yumuşak bir çizgiye çekmek de yeni bir adım olabilir.

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

İkizler Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuda artık sona yaklaşmış olabilirsiniz ve bu aşama gittikçe daha zor hale gelebilir. Ancak yakın olduğunuz bir kişi, tüm bu emeğinizin ve zorlukların farkına varabilir ve bu sayede aranızda çok daha kuvvetli bir ilişki kurulabilir.

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Yengeç Burcu

Gökyüzünün en duygusal gezegenleri, güçlerini birleştirip sizi etkisi altına alıyor. Eğer duygularınızın sizi ele geçirdiğini hissederseniz, işinize daha çok yoğunlaşarak enerjinizi o yöne kanalize edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Aslan Burcu

Bir konuda başkalarını ikna etmeye çalışıyorsanız, kendi düşüncelerinizi ifade etmek kadar başkalarını dinlemeniz de önemli. Böylelikle karşınıdaki kişilerin fikirlerini anlayarak, ona yönelik yanıtlar geliştirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Başak Burcu

Fazla mütevazı biri olabilirsiniz. Bu ilk bakışta güzel bir özellik olabilir ancak yaptığınız güzel şeylerin, başarıların tadını çıkarmayı da bilmelisiniz. Bu sizi başka başarılar için motive eder.

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Terazi Burcu

Hiç beklemediğiniz bir anda, beklemediğiniz bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu fırsatı değerlendirmek için gereken özgüvene sahip olmadığınızı düşünebilirsiniz. Hayatın karşınıza ne zaman, ne çıkaracağını bilemezsiniz. Bu yüzden yapabileceğiniz en iyi şey, elinizden gelenin en iyisini yapmak.

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Akrep Burcu

Eğer zamanı geri alma şansınız olsaydı; kırdığınız bir arkadaşınızın gönlünü alır, yaptığınız bir hatayı düzeltir, kaçırdığınız bir fırsatı değerlendirirdiniz. Zamanda yolculuk mümkün değil ancak evren sizin için bir istisna yapıyor. Karşınıza çok önemli bir fırsat çıkabilir.

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Yay Burcu

Bir konuda çok çaba göstermenize rağmen işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, bunu kötü şans olarak düşünme eğiliminde olabilirsiniz. Ancak kendinizi şanssız olarak görmemelisiniz. Aslında belki de çok daha kötü şeylerden korunuyor olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Eğer hayatın bir kılavuzu olsaydık, hiç hata yapmadan kuralları uygulardık. Böylelikle zorluk diye bir şey olmazdı. Ama aynı zamanda fırsatlar, deneyimler de olmazdı. Bu yüzden pişmanlıklarla vakit kaybetmek yerine şükretmeye odaklanmalısınız.

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Kova Burcu

Bazen aklınızdan geçenler yapmak değil, uyum sağlamak daha çok önem kazanır. Siz de kendinizi benzer bir durumda bulabilirsiniz. Belki size doğru gelmeyebilir ancak içinde bulunduğunuz ekibin kurallarına uyup, önerileri dinlemekte fayda var. Bu da size ego’nuzu kontrol altına almak için bir fırsat sunabilir.

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Balık Burcu

Geniş hayal gücünüz sayesinde hayatta karşınıza çıkan deneyimler hakkını vererek yaşıyorsunuz. Kendinizi yeni keşiflere açık tuttuğunuz sürece her deneyimden bambaşka şeyler öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!