Günlük burç yorumları: 1 Eylül

Koç Burcu

Beklenmedik bir gelişme, sizin gibi her şeyin kontrol altında olmasını seven birisini sıkıntıya sokabilir. Herkes zaman zaman kazalar, beklenmedik durumlar yaşayabilir. Bunu hayatın doğal akışı içindeki bir gelişme olarak görmek daha iyi bir fikir. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Boğa Burcu

Artık geçmişi düşünmeyi bırakmalısınız. Geçmiş özlemi veya geçmişteki pişmanlıklar size zarar vermeye başlayabilir. Son dönemde yaşananlar da sizi geçmişe götürebilir ancak bunu kısa tutup yaşadığını ana, şimdi yaşanmakta olana odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Yaşadığınız bir zorluk ortadan kalkmadığı sürece tekrar gülümsemenin imkansız olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa sevinç ve hüzün hayatın içinde bir arada… Bazen, yaşanan zorluklara kısa bir mola verip kendinize gülümsemeyi hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Yengeç Burcu

Kendinizi hedefinizi kaybetmiş hissediyorsanız, yakın zamanda tünelin ucunda ışık görünüyor. Siz bu umut ışığına doğru ilerledikçe, yeni fırsatları keşfetme şansınız da o kadar artıyor. Bunun kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Yakın zamanda büyük bir heyecanla başladığınız bir şey, istediğiniz gibi gitmiyor olabilir. Ancak henüz bir karar vermek için erken. Biraz daha sabırlı davranıp, daha sağlıklı bir değerlendirme yapmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Başak Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsatla ilgili değerlendirmede bulunmak için eksileri, artıları sonsuza kadar masaya yatırabilirsiniz. Ancak bunun bir sonu olmayabilir. Bazen de sezgilerinize, hislerinize kulak vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Terazi Burcu

Hayatta her şeyin ilgiye, alakaya ihtiyacı vardır. Yaratıcılığınızı, tutkularınızı, ilişkilerinizi, hayallerinizi beslemeli, onlara ilgi göstermelisiniz. Eğer bir şeyleri ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, şu sıralar ilgi göstermenin tam sırası. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Akrep Burcu

Bazen başkalarının değil, sizin kendinizi beslemeniz gerekiyor. Bunu yapmanın yolu, kendi değerinizi bilmekten geçiyor. Eğer kendi değerinizin farkına varmazsanız, kendinizi güvensiz hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Yay Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız şeyin geldiği durumu anlayabilmek için bir adım geri atıp bütüne bakmalısınız. Belki şimdiye kadar hiç görmediğiniz şeyleri fark edebilir, belki de yaptığınız çalışmanın anlamını daha iyi idrak edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Oğlak Burcu

Ağzı sıkı birisiniz. Size söylenenleri veya gördüklerinizi paylaşmaktan genellikle imtina ediyorsunuz. Ancak bazen bunları paylaşmak, karşınızdaki kişiden alacağınız geri bildirimlerle olayı daha iyi kavramanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

Fırtına başladığında; kara bulutla toplanır, gökyüzü kararır, şimşekler çakar, yağmur hızlıca yere düşer… Aslında tüm bunlar bir anda her şeyi allak bullak etse de fırtınan ardından toprak yeniden canlanır. Şu sıralar bir zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Bu zorluğu aştığınızda, birçok şey daha güzel olacak. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Balık Burcu

Sıcakkanlı, sevgi dolu birisiniz. Bu yüzden girdiğiniz ortamda yalnız kalmak sizi biraz üzüyor olabilir. Ancak buna takılmayın, kendinize ve çevrenizdekilere biraz zaman tanıyın. Çok kısa süre içinde sizi tanıyanlar, sizin değerlerinizin farkında varacaktır. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!