Gönüllü çağrısı: Sulukule Gönüllüleri Derneği için sporcu ve beden hareketçi arıyoruz!

BoMoVu olarak, Sulukule Gönüllüleri Derneği (SGD)’nin risk altında yaşayan mahalle çocuklarına sunduğu spor ve fiziksel aktivite çalışmalarını çeşitlendirmek ve düzenli bir programa oturtmak için harekete geçtik! 

BoMoVu nedir?bomovu_logo

Sporcuların sosyal çalışmalara dahil olmaları için hem sporun sosyal güçlendirmedeki faydalarını Türkiye’de tanıtmak, hem de STK’ların birlikte çalıştıkları her türlü ihtiyaç sahibi grubun ihtiyaçlarına göre sporculara eğitim ve bilgi vererek STK’larla aralarında köprü kurmayı hedefleyen bir sosyal inisiyatifiz. Amacımız spor türlerinin içinde yer alan çeşitli ayrımcılıklarla mücadele etmek ve sporu/beden hareketini toplum bireyleri için özgürleştirici birer unsura çevirmek. Başta İstanbul ve sınır illeri olmak üzere tüm Türkiye illerindeki dar gelirli, yerlerinden edilmiş ve risk altındaki çocuklar, engelliler, azınlıklar ve kadınlara ulaşmak istiyoruz.

Bu anlamda, Kentsel Dönüşüm Yasası ile “Yenileme Alanı” ilan edilen Sulukule Mahallesi ve civarında, risk altındaki çocukların eğitime erişmelerine destek olmak ve kadınlara hakları konusunda farkındalık sağlamak için yıllardır başarılı çalışmalara imza atan SGD ile gerçekleştireceğimiz bu ilk proje için sizlere ihtiyacımız var.

Süreç:

Sulukule çocuklarının spor ihityaçlarını karşılamak adına gönüllü olmak için 3 aşamadan birlikte geçeceğiz:

1. Gönüllü eğitimi : SGD’nin gönüllülerine verdiği eğitim + sporculara yönelik öneriler.

2. Eşleşme : SGD ile spor ve gün seçme.

3. Takip: BoMoVu olarak yanınızda olacağız, ilk derslerinize biz de katılacağız, ayrıca bilgi paylaşım ağı kurarak sürekli danışabileceğiniz iletişim sistemi kuracağız.

Kimler başvurabilir?

Spor veya bedeniyle herhangi bir aktivite yapan, bundan zevk ve mutluluk çıkaran, bu mutluluğunu paylaşmak isteyen herkes başvurabilir. İster amatör, ister profesyonel, antrenör veya hobi olarak bedensel aktivite yapan herkese açığız.

BoMoVu olarak, dans, performans sanatları ve spor arasında sosyal fayda yaratma potansiyeli bakımından ayırım yapmıyoruz. SGD çocuklarının bedenlerini hareket ettirmelerine, bedenlerini kendi zevkleri için kullanmalarına ve hayatta tutunabilecekleri kendi güçlerinin kaynağı olmalarına yardımcı olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

 Nasıl başvurabilirsiniz?

Bu formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Ayrıca sorularınız için [email protected] adresimizden veya Facebook sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Gözde Mimiko Türkkan Sanatçı & Sporcu
Gözde Mimiko Türkkan, fotoğraf, sanatçı kitabı, video gibi çeşitli medyumları kullanarak toplumsal olarak inşa edilmiş kimlikler ve cinsiyet rolleri üzerine çalışmalar üretir. Eserleri, 2010’da ... Devam