Yaz mevsimini dinlenerek, yenilenerek ve dengelenerek geçirmek isteyenler için yoga kampları ve inzivalar

Uzun, zorlu ve stresli geçen kışın, geç gelen baharın ardından içimizi ısıtan, açan güneşle, kuş cıvıltılarıyla yüzümüzü güldüren, hasretle beklediğimiz yaz sonunda geldi. Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için planlar yapılmaya başlandı. Deniz-kum-güneş çoğunlukla en ideal tatil planı olarak kabul edilse de her zaman yeterli olmayabiliyor.

Doğayla kopan bağımızı yeniden kurmak, dinlenirken bedenimizi, ruhumuzu ve zihnimizi de dengelemek, kendimizle baş başa kalmak, içimize dönmek, arınıp tazelenmek de en önemli ihtiyacımız haline gelebiliyor. Mavi suların, yeşil ormanların, sıcacık kumların tadını çıkarmanın yanı sıra kendinizi dinlemek için inzivaya çekilmeye ihtiyacınız olduğunu da düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte yaz mevsimi dinlenerek, yenilenerek ve dengelenerek geçirmek isteyenler için yoga kampları:

Asu Somer ile İç Kavuşum İnzivası

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

a s u s o m e r (@asu_somer)’in paylaştığı bir gönderi


Kendinizle baş başa kalmaya, özünüze dönmeye gönüllü müsünüz? Öyleyse, Asu Somer ile İç Kavuşum İnzivası, doğanın sessizliğinde kendinizi dinleyebileceğiniz, bu sessizlikle dengelenip enerji ve duygu dilini hatırlayabileceğiniz bir fırsat sunuyor. Hareket, çi/enerji çalışmaları, nefes, meditasyon ve yoga pratiklerinin yer aldığı bir inzivaya çekilmek için 8-12 Haziran tarihlerinde Kaz Dağları Hızır Kamp’a davetlisiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Slow Flow Weekend

Sizce de dünyanın hızlı temposunda hepimizin yavaşlamaya ihtiyacı yok mu… Durmak, dinlenmek ve kendinize zaman ayırmak için harekete geçmeye ne dersiniz? Slow Flow Weekend ile yavaşlamaya, kendinize zaman ayırmaya ve rahatlamaya hazır olun. 9-12 Haziran tarihlerinde Datça Flow Otel’de gerçekleşecek etkinlikte Deniz Orbay (yoga & breathwork), Ezgi Erkan (aromatherapy & herbal walk), Müge Ceylan (sound healing & cacao ceremony), Ece Dündaralp (Qi Gong), Selvin Gürevin (zero waste living) eşsiz deneyimlerini ve her seviyeye uygun çalışmalarını sunacaklar.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Energize with Nihan Altuğ & Ebru Karaduman

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ebru Karaduman (@ebrukaradumanofficial)’in paylaştığı bir gönderi

İşler, dersler, toplantılar, raporlar derken tüm yıl kaybettiğiniz enerjinizi yeniden toplamak ister misiniz? Denizin, yeşilliklerin, sıcak kumların, ağaçların serinliğinin tadını çıkarırken bedeninizi, zihninizi rahatlatmanın yanı sıra kendinizi canlandırabileceğiniz bir program tam size göre. 16-19 Haziran Nihan Altuğ & Ebru Karaduman ile Akyaka Retreats’de gerçekleşecek olan etkinlikte yoga, meditasyon, uçurtma sörfü ve çok daha fazlası ile enerjinizi yükseltebilirsiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Diğdem Girici ile Yoga, Dalış, Yürüyüş

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Diğdem 💛🌀 (@digdemgirici)’in paylaştığı bir gönderi

Yazın tadı en iyi serin sularda çıkar diyorsanız, kendinizi yenilenmiş hissetmenize yardımcı olacak Yoga, Dalış, Yürüyüş tam size göre. Doğanın henüz çok keşfedilmemiş güzelliklerinden biri olan Karaöz’de yoga ile zihninizi tazelerken; serin sulara, yemyeşil ormanlara, kısaca doğanın kalbine misafir olabilir, özünüzü yeniden keşfedebilirsiniz. 23-26 Haziran tarihlerinde rotanızı Antalya’ya çevirmek için daha güzel bir sebep olmayabilir.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Ayşe Kaya ile Bayram Yoga Tatili

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ayşe Kaya (@ayseyogadynamics)’in paylaştığı bir gönderi

Bayram tatilinde kısa bir nefes molasına ne dersiniz? Mavi ve yeşilin eşsiz manzarası eşliğinde ruhunuzu, zihninizi, bedeninizi dinlendirebileceğiniz güneşin doğuşunun ve batışının tadını çıkarabileceğiniz harika bir yoga kampı için Adrasan’a rotanızı çevirebilirsiniz. 9-13 Temmuz tarihlerinde Onuncu Köy Otel’de Ayşe Kaya ile gerçekleşecek etkinlikte esneklik, el-kol dengeleri, meditasyon ve enerji çalışmalarına katılabilirsiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Bade Gül Kılınç ile Doğa’nın Kalbinden, Kalbine Bağlan

Şehrin koşuşturmalı yaşantısında doğayla olan bağımızı zaman zaman kaybettiğimizi inkar edemeyiz. İşlerin güçlerin arasında, meşguliyet kültüründe kaybolurken denizin, çimenlerin, orman kokusunun varlığı unutuveriyoruz. Bu yüzden doğayla kopan bağınızı yeniden güçlendirmek çok önemli bir hale geliyor. Serin suların tadını çıkarıp ormanın nefesini içinize çekerken yoga ve meditasyon dersleri eşliğinde bedeninizi, zihninizi dinlendirebileceğiniz uzun bir inzivaya çekilmek tek ihtiyacınız olabilir. Bade Gül Kılınç ile doğanın kalbinden, kalbinize bağlanmaya hazırsanız 13-17 Temmuz tarihlerinde Kazdağları Hızırkamp’a davetlisiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur ile Anatomi, İşlevsel Yaklaşım ve Asana Laboratuvarı

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Berivan Aslan Sungur (@berivanaslansungur)’in paylaştığı bir gönderi

Yogaya karşı işlevsel bir bakış açısı kazanmaya; pozları öğrenilmiş kalıpların ötesinde, nedeni ve nasılı ile anatomik incelemeye, kısaca bütüncül bir yoga deneyimine ne dersiniz? Bedeninizi tanımaya, vücudunuzun sinyallerini okumaya ve kontrolü dışarıya vermek yerine içinizde keşfetmeye hazırsanız ve anatominin ne kadar eğlenceli olabileceğini görmek isterseniz Berivan Aslan Sungur’un 23-28 Ağustos tarihlerinde Kazdağları Hızırkamp’ta gerçekleşecek 40 Saatlik Yoga Alliance Onaylı programına davetlisiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Gül Dirican ve Sinem Er ile Canlan ve Yavaşla

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Sinem Er (@sinemer.yoga)’in paylaştığı bir gönderi


Ormanın kalbinde, mavi suların çevirdiği Hızır Kamp’ta yavaşlamanın gücünü keşfederek canlanabilirsiniz. Uzun yürüyüşlerle doğanın tadını çıkarmak, maviliklerin arasında yüzerek rahatlamak, sakinleştirici, meditatif, nefes odaklı, yumuşak ve dinlendirici dersler ile huzuru bulmak ve birlikte olmanın gücünden keyif almak için 8-11 Eylül tarihlerinde Gül Dirican ve Sinem Er ile buluşmaya hazırlanabilirsiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Berna Ünlü ile Karadeniz’de Yin Yang Yoga Tatili

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Berna Ünlü (@bernaunluyoga)’in paylaştığı bir gönderi

Karadeniz’in yemyeşil bitki örtüsünde huzur bulmak ister misiniz? Cevabınız evetse, doğanın cömert davrandığı yemyeşil coğrafyasıyla sakinliği, yenilenmeyi, dengelenmeyi vadeden Karadeniz’de Berna Ünlü ile Yin Yang Yoga Tatili tam size göre. 30 Haziran-3 Temmuz tarihlerinde Nordic Hotel’de gerçekleşecek olan yoga kampında uzun yürüyüşler, nefes çalışmaları, Yin Yang yoga ve meditasyon pratikleri ile kendinize doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!