Gezginlerin çok hoşuna gidecek 5 yeni mobil uygulama

İnsanların günden güne artan ve değişen eğilimlerini anlamak ve bu eğilimlerden doğan ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermek için var gücüyle çalışan bilişim sektörü, insanların seyahat deneyimlerini daha kaliteli hale getiren şahane uygulamalar geliştiriyor.
“Bir seyahati nasıl daha kusursuz kılabiliriz?” sorusundan yola çıkan ve bir gezginin seyahat boyunca yaşayabileceği kritik sorunlara çözümler getiren 5 yeni seyahat uygulamasını sizler için derledik:

Gezginlere deneyim ve fayda vaat eden uygulamaların sayısı hızla artıyor
Gezginlere deneyim ve fayda vaat eden uygulamaların sayısı hızla artıyor

Nearstory

Bir audio platformu olan Nearstory, gezginlerin bulundukları lokasyonlara ve ilgi alanlarına göre bulabilecekleri pek çok içeriğe erişebilmelerini sağlayan faydalı bir girişim. Uygulamanın içinde mekanlar hakkında podcastler, müzik içerikleri, röportajlar ve tarihi içerikler bulunuyor.

DigitalOutposts

Son yıllarda adını sık sık duymaya başladığımız bir kavram var: Digital Nomads yani dijital çağın göçmenleri. İşte “bilgisayarıma ve internete erişebildiğim her yer benim ofisimdir felsefesi” ile çalışan gezgin – freelancer’ların bulundukları yerlerdeki ortak çalışma alanlarını bulmasına imkan veren DigitalOutposts, lokasyon hassasiyetine sahip.

CorreyVuela

Global çaptaki tüm uçuşlar için geliştirilmiş bir uçuş arama motoru olan CorreyVuela, aynı zamanda Whatsapp üzerinden rezervasyon yapabilmeye de yarıyor. Bağlantılı ve direkt uçuşları fiyat sıralamasına göre listeleyen bu uygulama, uçak bileti almayı epey kolaylaştırıyor.

PicYourTrip

Gezginler için özel geliştirilmiş bu fotoğraf paylaşım uygulamasında, bir gezgin gittiği yerde çektiği fotoğrafları dilediği bilgilerle birlikte (lokasyonu ile birlikte) sisteme atıyor. Böylelikle, uygulamayı kullanan ve lokasyon bazlı arama yapan / o esnada aynı lokasyonda bulunan diğer gezginler de bu fotoğraflı deneyimleri görüntüleyebiliyor.
Ayrıca PicYourTrip, turizm sektöründe faaliyet gösteren markalar ya da bireysel bloggerlar için de yeni bir mecra olacak gibi görünüyor.

MyBonami

Bir gezgin için en önemli konulardan biri de lokal yeme – içme deneyimleri yaşamaktır. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkan MyBonami, gezginlere bulundukları yerlerdeki restoranların menülerini onların ana dillerini çevirerek gösteriyor.
Kaynak: skift.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!