Hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar

Yepyeni bir yılla birlikte forma girme hedefleri birçoğumuzda başladı.

Fit bir beden, sağlıklı beslenme ve taze fikirlerle ‘yeni bir sen’ yaratmak çok zor değil.

Düzenli ve kararlı olmak işin temeli.

Kabul edelim ki  fit kalabilmek için özel antrenörler, yaşam koçları, kişiye özel yemek listeleri derken sağlıklı yaşam adına koşturmalarımız ve maddi kaynaklar bazen ipin ucunu kaçırabiliyor.

Bahaneler seni sadece başa döndürür, iyisi mi çözümlere odaklanmak. Nasıl mı?

Yeni teknoloji ile hayatımızda baş köşeyi alan akıllı telefonlar ile uygulamalar,  yaşamlarımızı kolaylaştırarak zaman kazandırmakta sınır tanımıyor.

Egzersiz ve sağlıklı beslenme hedeflerinizi  bu uygulamalarla takip etmek, hedefe ulaşmakta çözümler arasında baş sıralarda yerini alabilir. Çünkü bu uygulamalar, gün boyu yanınızda düzenli olarak sağlığınız ile ilgili kayıtlar tutarak ve size hatırlatmalar göndererek, sizi motive etmekte birebirler.

mobil 2

‘Uygulamalar iyi güzel de bir kere yükledin mi yeniden kullanılmıyorlar ki’ dediğinizi duyar gibiyim. Doğru ve kullanıcının kafasını karıştırmadan tasarlanmış uygulamaları bulmak bu işin en kilit noktası. Doğru uygulamalar  düşündüğünüzün aksine sizi içine çekebilir.

Sizin için kullanımı kolay, zamanla farkındalıkları arttıran, yeni yıl hedeflerinize iyi gelecek türden olanları araştırdım. Hem de hepsi ücretsiz!

Skinny jeanlarin içine yeniden girme vakti geldi de geçiyor bile. 2015 yılında sağlıklı olmanız dileğiyle.

 1)    Nike + Training Club

nike

İçinde 100’den fazla egzersizi olan ve kendinize özel programlar hazırlayabileceğiniz harika bir uygulama. Video gösterimleri ve dakika, kalori hesaplamaları ile kalorileri yakmanız için özel bir antrenörle çalışıyormuşsunuz hissi verecektir.  Varmak istediğiniz nokta neresiyse ona yönelik seçim kategorileri de sizi bekliyor olacak. Kullanımı son derece basit ve yeni uygulaması ile beğenmediğiniz egzersizleri de beğendiklerinizle değiştirme imkanı veriyor.

2)    Big Oven

big oven

Sporunuzu yaptıktan sonra, yemek konusunda artık internet tariflerinin karışık ve hiç bir yerde bulunamayacak malzemeleriyle dolu tariflerinden sıkıldınız mı? O halde kendinize 3 malzeme seçin ve Big Oven 500 binden fazla seçeneklerinden size uygun olanları, elinizdekilerle ne yapabileceğinizi size göstersin.  Kategori olarak sağlıklı tarifleri de seçtiniz mi, size farklı alternatifleri sunmakta elinden geleni yapacağına emin olabilirsiniz.

3) Fitocracy

fito

Tek başıma yaptığımda uygulamaların hiç bir anlamı yok diyorsanız çözüm burda. Bu uygulama ile rutin ve sıkıcı hale gelmiş egzersizlerinizi  video oyununa çevirip, başarılar kazanabilirsiniz.  Kazandığınız rozet ve başarılarla binlerce kullanıcı ile yarışarak hedeflerinizi ileriye taşımak size kalmış.  Egzersizi keyifli hale getiren bu uygulama vazgeçemeyeceklerinizden biri olmaya aday.

 4)    Loose it

looseit

“Ben yediğime dikkat ediyorum, egzersizimi de yapıyorum ancak kalori hesaplamalarına takılıp kalıyorum, onlar olmadan tatmin olmam” mı dediniz? İşte size  ekstra iyi gelecek uygulamalardan biri daha. Yemeklerinizi, arada yaptığınız kaçamak atıştırmalıkları, egzersizlerinizi buraya kaydettiğinizde Loose it hepsini sizin için hesaplayacaktır.

5)    My Healthy Habits

myhabits

Çılgınlık seviyesine varan yoğun yaşamlarımızda gerçekten kişiye özel hatırlatmalar kabul edelim otomatiğe bağlamış hatırlatmalardan çok daha değerli. Bu uygulama tam da bu kişiye özel hatırlatmalara ihtiyaç duyanlar için bire bir.  “Daha fazla meyve tüketmeliyim, daha fazla su içmeliyim, tüm bunları düzenli yapmalıyım” diyorsanız  My Healthy Habits sizi bekliyor.  21 günlük performansınızı ölçerek size sonuçları direk verebiliyor.

Nazlı Savaş
Kimya alanında lisans eğitimi aldıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Akademik eğitimleri sırasında keşfetme tutkusunun peşinden gidip uzun bir ... Devam