Yaz fitliğini kış aylarında da korumanın basit ama etkili yöntemleri

Yaz mevsiminin tüm güzelliklerini geride bırakarak sonbahar ve kış mevsimine geçiş yapmak oldukça zor bir süreç. Arkadaşlarla geçen eğlenceli yaz akşamlarını, açık havada yapılan piknikleri, iliklerinize işleyen güneşi, deniz kokusunu ve sıcacık kumları geride bırakıp büyük çoğunluğunu evde geçirdiğimiz, günlerin kısa olduğu ve sürekli soğukla mücadele etmek zorunda kaldığımız sonbahara ve kış mevsimine geçiş çoğu zaman bizleri depresif  bir moda sokan bir durum.

Winter running exercise couple

Özellikle spor, sağlıklı beslenme ve fit kalma konusunda dikkat ettiğimiz vücudumuzu kış aylarında kıyafetlere hapsettiğimiz için daha az önemsiyoruz. Ancak kış aylarında da fit kalabilmek ve yaz başlarken spor salonunda yatıp kalkmak yerine, istikrarlı şekilde beslenme ve egzersiz düzenine devam ederek hem formunuzu korumak hem de sağlığınızı güçlendirmek oldukça önemli.

Uplifers olarak kış aylarında da fit ve sağlıklı kalabilmek için yapabileceğiniz pratik ve etkili yöntemleri sizler için derledik;

Kendinizi bol kıyafetlerin içine hapsetmek yerine vücudunuzu saran ve kıvrımlarınızı belli eden kıyafetler giymeye çalışın

kıyafet

Kış aylarında kilo alınmasının ve vücudun formunun bozulmasının en büyük sebeplerinden birisi, kıyafetlerin altında kaldığı için gözle görülemeyen bedensel değişimlerdir.

Sporla uğraşan herkes fit bir vücudun bir gecede ya da bir kaç haftada yapılamayacağını iyi bilir. Bu nedenle yaz aylarında kazandığınız formu korumak için kıyafetlerinizin altına saklanmak yerine dar, vücudunuzu belli eden ve değişimleri gözlemleyebileceğiniz kıyafetler giymeyi tercih edin.

Egzersiz yapmaya ara vermeyin ve fırsat bulduğunuz her anı spor yaparak değerlendirmeye çalışın. Eğer hala egzersiz rutininizi korumakta zorluk çekiyorsanız, sık sık yaz aylarındaki fotoğraflarınıza bakarak motive olmaya çalışın.

Egzersiz rutininizde değişiklikler yapın

egzersiz

Dışarıda spor yapmayı seven bir yapıdaysanız, havaların değişimini fırsat olarak kullanın ve farklı bir egzersiz deneyimi yaşamayı deneyin. Kendinize yeni bir egzersiz planı yapın ve spor dallarından herhangi birinden ilginizi çeken bir kaçını deneme hedefi koyun. Hot Yoga, Muay Thai, Crossfit, Fitness gibi kapalı mekanlarda yapabileceğiniz farklı sporlara göz atın ve deneyimlemeye çalışın.

Aynı şekilde egzersiz saatlerinizde de değişikliklere gidebilirsiniz. Kış aylarında trafikte daha fazla zaman geçireceğinizi ve daha yoğun çalışacağınızı göz önünde bulundurarak, egzersiz saatlerinizi iş çıkışı yerine işe gitmeden önceki bir zamanda yapmayı deneyebilirsiniz.

Kış sporlarını deneyimleyin

kıs sporlari

Kış mevsimi, adrenalin dolu kış sporlarını deneyebileceğiniz bir ay. Buz pateni, kayak, snowboard gibi farklı kış sporlarıyla eğlenceli egzersiz rutininize kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Kış aylarında da zevk aldığınız bir aktiviteyle uğraşmak hem motivasyonunuzun kırılmamasına hem de hareketsiz kalınan kış aylarında da aktif olmanıza yardımcı olacaktır.

DogadanFormKilo kontrolü için bitki çaylarından yararlanın

Tatil sonrasında sonbahara geçişle birlikte formuna özen gösterenler için bildiğiniz formülüyle Doğadan Form, şimdi de limon ferahlığında soğuk bitki meyve çayı ile forma girmenize yardımcı oluyor.100 ml’si sadece 5 kalori içeren prebiyotikli formülü ile Doğadan Form Limonlu Soğuk Bitki ve Meyve Çayı ile mevsim geçişlerinde de formda kalmanız çok doğal!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!